Okna LUM’UP Vetrex - do 27% więcej naturalnego światła

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Okna LUM’UP Vetrex - do 27% więcej naturalnego światła

We współczesnych projektach domów dużą wagę przywiązuje się do otwarcia wnętrz na otoczenie i dostarczenia dużej ilości naturalnego światła. Niesłabnącą popularnością cieszy się również minimalistyczne wzornictwo. Okna LUM’UP idealnie wpisują się w aktualne trendy w architekturze i aranżacji wnętrz.

aktualizacja: 2020-11-13 08:14:08
Vetrex

Najnowszy produkt w ofercie Vetrex - okno LUM’UP cechuje się smuklejszymi profilami i większą powierzchnią szyb. W efekcie wpuszcza ono do pomieszczeń do 27% więcej naturalnego światła niż standardowe modele i zapewnia szerszą perspektywę. Wyróżnikiem okna jest również minimalistyczna stylistyka.

Wprowadzenie tak dużej ilości naturalnego światła do wnętrza domu było możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji okna. Zastosowaliśmy tutaj niskie złożenie ramy i skrzydła oraz wąski słupek ruchomy. W ten sposób uzyskaliśmy większą powierzchnię szyb. Są one o wysokiej przezierności, co dodatkowo rozświetla pomieszczenia. LUM’UP ma też unikalny profil na wyłączność.

Produkt ten cechuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjności - lepszymi od tych, które będą obowiązywać dopiero od 2021 roku. LUM’UP to połączenie wyszukanego designu i funkcjonalności. Pozwoli on podkreślić nie tylko wyjątkowy charakter bryły budynku i aranżacji wnętrz, ale także poprawić komfort życia. Inwestorom, którzy stawiają na światło naturalne i nowoczesne wzornictwo, produkt ten daje znaczną swobodę projektową - mówi Marcin Tomczyński, Pełnomocnik Zarządu ds. Montażu i Rozwoju Produktu Vetrex.

Okno powstało w wyniku współpracy polsko-francuskiej. Nad jego stworzeniem pracował zespół technologów i projektantów Vetrex wspartych doświadczeniem i know-how francuskiej Grupy Liebot, do której należy Vetrex.

Okna LUM’UP to więcej naturalnego światła

Promienie słoneczne tworzą w pomieszczeniach przyjemny klimat, co wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Jednocześnie zmniejsza się zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie i można ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Odpowiednia konstrukcja okna LUM’UP sprawia, że wnętrza są lepiej doświetlone.

Specjalnie zaprojektowane dla tego modelu, nowatorskie skrzydło ma wysokość zaledwie 68 mm. Złożenie ramy i skrzydła obniżone zostało do 106 mm, a złożenie słupka ruchomego wynosi 108 mm. Dodatkowo zastosowano pakiet szybowy o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt. Przy pakiecie dwukomorowym współczynnik ten ma wartość 74%, a przy jednokomorowym - 82%.

Okno LUM’UP - "cienkoramowy" system okienny dostępny w Vetrex.

Nowoczesne okna, minimalistyczny design

Przeszklenia są doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowego charakteru wnętrz i urozmaicenie elewacji domu. LUM’UP ma prostokątne, wyraźnie zarysowane krawędzie profili i listew przyszybowych. Dzięki temu komponuje się zarówno z geometrycznymi bryłami budynków, jak i nowoczesnym wystrojem pomieszczeń. Smukłe profile nadają mu lekkości i subtelności.

Wysoka jakość materiałów i dbałość o detale sprawia, że okno prezentuje się bardzo elegancko. Dla tego modelu stworzono nową, autorską klamkę. Jej prostokątny kształt i symetryczne położenie na ruchomym słupku stanowią idealne dopełnienie minimalistycznych ram. By uzyskać estetyczne wykończenie naroży, z niemal niewidocznym połączeniem profili, zastosowano technologię V-Perfect. Dodatkowym elementem wyposażenia są ukryte okucia. Montuje się je pod przylgą skrzydła, dlatego nie zakłócają perfekcyjnego wyglądu ram.

Minimalistyczna forma i starannie dopracowane detale sprawiają, że okno LUM’UP jest efektowną ozdobą wnętrz. Fot. Vetrex.
Minimalistyczna forma i starannie dopracowane detale sprawiają, że okno LUM’UP jest efektowną ozdobą wnętrz. Fot. Vetrex.

Duże przeszklenia i modne kolory okien

Obecnie chętnie montowane są okna w dużych rozmiarach i o niestandardowych kształtach. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym okno LUM’UP umożliwia realizację nawet najbardziej wyszukanych projektów architektonicznych. Możliwe jest wykonanie przeszkleń wielkoformatowych oraz w nietypowej formie, np. trójkątnych lub trapezowych.

Zaprojektowane do tego modelu profile skrzydła cechują się niezwykłą sztywnością i stabilnością. Wykonane w najwyższej klasie A, 5-komorowe profile zostały wyposażone w specjalne wzmocnienia z wielokrotnie giętej stali ocynkowanej o grubości nawet do 3 mm. Wklejane w technologii Nano Glue pakiety szybowe dodatkowo stabilizują okno, a jednocześnie zwiększają jego trwałość.

Profile okna LUM’UP dzięki odpowiedniej konstrukcji są bardzo wytrzymałe. Umożliwiają one wykonanie przeszkleń w dużych rozmiarach i o nietypowych kształtach. Fot. Vetrex.
Profile okna LUM’UP dzięki odpowiedniej konstrukcji są bardzo wytrzymałe. Umożliwiają one wykonanie przeszkleń w dużych rozmiarach i o nietypowych kształtach. Fot. Vetrex.

Bogata paleta barw ułatwia dopasowanie okien do elewacji domu oraz innych elementów wyposażenia pomieszczeń. Do wyboru jest ponad 60 kolorów. Osiem z nich, obok białego, dostępnych jest w standardzie. Są to: dąb sheffield jasny, złoty dąb, ciemny dąb, orzech, winchester, mahoń, ciemnoszary, ciemnoszary jedwab.

Wśród kolorów specjalnych znajdują się m.in. daglezja, srebrnoszary, dąb sheffield szary oraz jet black. Ponadto istnieje możliwość zastosowania powłoki Spectral nadającej profilom matowe wykończenie oraz idealnie gładką, aksamitną w dotyku powierzchnię. Powłoka ta występuje w czterech odcieniach szarości oraz w granacie.

Okna energooszczędne i wygodne w użytkowaniu

Model LUM’UP cechuje się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej. Wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego, przy wyposażeniu w pakiet 3-szybowy oraz ciepłe ramki dystansowe, wynosi 0,8 W/(m²·K). By ograniczyć przenikanie zimnego powietrza z zewnątrz, zastosowano potrójny system uszczelnienia.

Do podniesienia termoizolacyjności przyczyniają się również ukryte zawiasy. Odznaczają się one dużą wytrzymałością umożliwiając montaż energooszczędnych pakietów szybowych. Jednocześnie ich konstrukcja zapobiega deformacji uszczelek, co poprawia szczelność. Dzięki większej powierzchni szyb nowe okno Vetrex umożliwia również pozyskanie dodatkowej energii słonecznej do ogrzania domu. Przekłada się to na obniżenie kosztów ogrzewania.

Doskonałe parametry techniczne okna LUM’UP są potwierdzone niezależnymi testami i poparte jedną z najdłuższych na rynku gwarancją. Fot. Vetrex.
Doskonałe parametry techniczne okna LUM’UP są potwierdzone niezależnymi testami i poparte jedną z najdłuższych na rynku gwarancją. Fot. Vetrex.

Wysokiej klasy okucia, które zastosowano w modelu LUM’UP, zapewniają wieloletnie, niezawodne działanie okien oraz szereg funkcjonalności podnoszących wygodę użytkowania. Okucie rozwierno-uchylne posiada funkcję mikrowentylacji. By ułatwić otwieranie i zamykanie okna, zastosowano podnośnik skrzydła i blokadę błędnego położenia klamki. Z kolei stabilizator uchyłu chroni przed zatrzaśnięciem skrzydła pod wpływem silnego podmuchu wiatru. Dodatkowo okno wyposażono w dwa zaczepy o zwiększonej odporności na włamanie.

Okna standardowo objęte są 7-letnią gwarancją. Przy skorzystaniu z programu gwarancyjnego może ona zostać wydłużona do 9 lat.

Logo Vetrex
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://vetrex.eu/produkty/lumup/

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Vetrex
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA