Do 27% więcej światła z oknem LUM’UP Vetrex

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Do 27% więcej światła z oknem LUM’UP Vetrex

Vetrex - jeden z kluczowych producentów okien i drzwi PVC z segmentu premium, należący do francuskiej Grupy Liebot - wprowadził do swojej oferty okno LUM’UP wyróżniające się smuklejszymi profilami o minimalistycznym designie. Niskie złożenie ramy i skrzydła, wąski słupek ruchomy oraz większa powierzchnia szyb sprawiają, że do pomieszczeń wpada dużo więcej naturalnego światła. To otwiera wnętrza na otoczenie i zapewnia szerszą perspektywę. Wyszukaną estetykę połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. LUM’UP idealnie wpisuje się w aktualne trendy w architekturze i aranżacji wnętrz.

aktualizacja: 2019-10-31 06:08:06
Vetrex

Vetrex od lat dostarcza innowacyjne produkty i rozwiązania. Stale poszerzamy swoje portfolio o nowości, które są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby wymagających inwestorów. Produkty Vetrex wyróżnia wysoka jakość wykonania, nowoczesny design oraz doskonałe parametry techniczne potwierdzone niezależnymi testami i poparte jedną z najdłuższych na rynku gwarancją. Umożliwiają one realizację nawet najbardziej wyszukanych projektów architektonicznych - mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

Nasze najnowsze okno LUM’UP wpuszcza do 27% więcej naturalnego światła niż standardowe modele oraz ma unikalny profil na wyłączność. Produkt ten jest zgodny z wysokimi wymaganiami unijnymi i cechuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjności - lepszymi od tych, które będą obowiązywać dopiero od 2021 roku. LUM’UP pozwoli uzyskać wyjątkowe efekty wizualne, a jednocześnie poprawić komfort życia - dodaje.

Okno powstało w wyniku współpracy polsko-francuskiej. Nad jego stworzeniem pracował zespół technologów i projektantów Vetrex wspartych doświadczeniem i know-how francuskiej Grupy Liebot, do której należy Vetrex.

Okna LUM’UP, czyli wnętrza pełne światła

Węższe profile i większa powierzchnia szyb o dużej przejrzystości sprawiają, że okno LUM’UP wpuszcza więcej naturalnego światła. Z jednej strony wpływa to korzystnie na nasze samopoczucie, a z drugiej zmniejsza zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Większy rozmiar szyby sprawia również, że widok za oknem staje się naturalnym przedłużeniem pomieszczeń. W efekcie wnętrza wydają się bardziej przestronne i komfortowe.

Okna LUM’UP firmy Vetrex - aranżacja

Zaprojektowane specjalnie dla tego modelu nowatorskie skrzydło ma profile o wysokości zaledwie 68 mm. Obniżone zostało również złożenie ramy i skrzydła do 106 mm. Dodatkowo okno cechuje się węższym słupkiem ruchomym, którego złożenie wynosi 108 mm.

LUM’UP wyposażono w pakiet szybowy o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt. W przypadku pakietu dwukomorowego współczynnik Lt jest na poziomie 74%, a przy jednokomorowym ma wartość 82%.

Okno LUM’UP

Okna LUM’UP mają minimalistyczny design

Wyjątkowy design okna LUM’UP sprawia, że harmonijnie współgra ono zarówno z geometrycznymi bryłami budynków, jak i minimalistycznym wystrojem wnętrz. Smukłe profile nadają mu lekkości i subtelności. Nowoczesny charakter konstrukcji podkreślają prostokątne, wyraźnie zarysowane krawędzie profili i listew przyszybowych.

Dzięki wysokiej jakości materiałów i dbałości o detale okno prezentuje się bardzo elegancko. Dla tego modelu stworzono nową, autorską klamkę. Jej prostokątny kształt i symetryczne położenie na ruchomym słupku stanowią idealne dopełnienie minimalistycznych ram. Poprzez zastosowanie technologii V-Perfekt uzyskano niezwykle estetyczne wykończenie naroży, z niemal niewidocznym połączeniem profili. Wpływ na atrakcyjny wygląd mają też ukryte okucia Designo, które jednocześnie odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, nie deformują uszczelek i zachowują szczelność stolarki okiennej.

Okno LUM’UP - przekrój

Nowy produkt Vetrex zapewnia dużą swobodę i indywidualizm w projektowaniu przeszkleń, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i kształt. Możliwe jest wykonanie okien w bardzo dużych rozmiarach oraz w nietypowej formie, np. trójkątnych lub trapezowych. Bogata paleta barw ułatwia dopasowanie okien do elewacji domu oraz innych elementów wyposażenia pomieszczeń. Do wyboru jest ponad 60 kolorów.

Siedem z nich, obok białego, dostępnych jest w standardzie. Są to: złoty dąb, orzech, winchester, mahoń, ciemny dąb, ciemnoszary, ciemnoszary jedwab. Wśród kolorów specjalnych znajdują się m.in. aluminium szczotkowane, daglezja, dąb rustykalny, siena rosso oraz siena noce. Istnieje możliwość zastosowania powłoki Spectral nadającej profilom matowe wykończenie oraz idealnie gładką, aksamitną w dotyku powierzchnię. Powłoka ta występuje w czterech odcieniach szarości oraz w granacie.

Okno LUM’UP profile

Okna LUM’UP są wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu

Bardziej smukłe profile okna LUM’UP cechują się niezwykłą sztywnością i stabilnością. Pozwalają one na wykonanie przeszkleń wielkoformatowych oraz na zamontowanie pakietów szybowych o większej wadze, np. bezpiecznych lub antywłamaniowych. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji profili skrzydła, zaprojektowanych do tego modelu.

Wykonane w najwyższej klasie A, 5-komorowe profile zostały wyposażone w specjalne wzmocnienia z wielokrotnie giętej stali ocynkowanej o grubości nawet do 3 mm. Wklejane w technologii Nano Glue pakiety szybowe dodatkowo stabilizują okno, a jednocześnie zwiększają jego trwałość. Z kolei system potrójnego uszczelnienia wpływa na lepszą izolacyjność cieplną i akustyczną.

Wysokiej klasy okucia, które zastosowano w modelu LUM’UP, zapewniają wieloletnie, niezawodne działanie okien oraz szereg funkcjonalności podnoszących wygodę użytkowania. Okucie rozwierno-uchylne posiada funkcję mikrowentylacji. By ułatwić otwieranie i zamykanie okna, zastosowano podnośnik skrzydła i blokadę błędnego położenia klamki. Z kolei stabilizator uchyłu chroni przed zatrzaśnięciem skrzydła pod wpływem silnego podmuchu wiatru. Dodatkowo okno wyposażono w dwa zaczepy o zwiększonej odporności na włamanie.

Okna standardowo objęte są 7-letnią gwarancją. Przy skorzystaniu z programu gwarancyjnego może ona zostać wydłużona do 9 lat.

Okna LUM’UP są bardzo energooszczędne

LUM’UP cechuje się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej. Wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego, przy wyposażeniu w pakiet 3-szybowy oraz ciepłe ramki dystansowe, wynosi 0,8 W/(m²·K).

Nowe okno Vetrex nie tylko gwarantuje dużą energooszczędność, ale również dzięki większej powierzchni szyb umożliwia pozyskanie dodatkowej energii słonecznej do ogrzania domu. Pozwala to obniżyć wydatki na ogrzewanie.

Więcej informacji na stronie www.lumup.vetrex.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Vetrex
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje