Energooszczędna stolarka z PVC-U serii Schüco LivIng

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Energooszczędna stolarka z PVC-U serii Schüco LivIng

Energooszczędna stolarka z PVC-U serii Schüco LivIng została poszerzona o zupełnie nowe rozwiązanie drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco LivIngSlide. Jedyne na rynku tarasowe drzwi przesuwne z termozgrzewalnymi uszczelkami z EPDM łączą ochronę cieplną w standardzie budownictwa niskoenergetycznego z ponadczasowym, eleganckim designem.

aktualizacja: 2019-04-29 07:57:55

System drzwi podnoszono-przesuwnych bazuje na konstrukcji skrzydeł Schüco LivIng o głębokości zabudowy 82 mm, która umożliwia wstawianie szyb o grubości od 24 do 52 mm. Wielokomorowe, termoizolowane profile skrzydeł i ościeżnicy pozwoliły uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła całej ramy Uf = 1,3 W/(m2•K). Przy zastosowaniu pakietu szybowego Ug= 0,6 W/(m2•K) stolarka może osiągać współczynnik Uw= 0,8 W/(m2•K), czyli lepszy niż przewidują wymagania energooszczędności dla okien na rok 2021.

Drzwi mogą przy tym mieć bardzo duże wymiary, maksymalnie do 6500 mm szerokości i 2800 mm wysokości. Stalowe wzmocnienia w formie zamkniętych, prostokątnych kształtowników nadają konstrukcji optymalną stabilność i pozwalają na stosowanie skrzydeł o wadze nawet do 400 kg.

Drzwi zachowują przy tym nowoczesny, lekki wizualnie design, dzięki wąskiej ościeżnicy o niewielkiej głębokości zabudowy wynoszącej zaledwie 194 mm. Praktyczną zaletą jest możliwość łatwego i estetycznego montażu w budynkach nowych i modernizowanych. Drzwi przesuwne LivIngSlide są kompatybilne z oknami i drzwiami wejściowymi serii LivIng, dzięki czemu można stworzyć spójną koncepcję elewacji i wnętrza.

Do dyspozycji jest bogaty wybór dopasowanych pod względem estetycznym akcesoriów i wykończeń powierzchni: folii dekoracyjnych UnlimitedFinish o strukturze i kolorystyce wielu gatunków drewna, powłok metalicznych z palety AutomotiveFinish oraz nakładek aluminiowych TopAlu. Nowe rozwiązanie przesuwne nie tylko gwarantuje maksymalny komfort cieplny i doskonały widok na zewnątrz, lecz także łatwość obsługi i poczucie bezpieczeństwa.

W zależności od indywidualnych przyzwyczajeń i sytuacji projektowej można wybrać jedną z sześciu kombinacji elementów stałych i przesuwnych. Dostępne są drzwi dwu-, trzy- lub aż czteroskrzydłowe z dwoma skrzydłami przesuwnymi, poruszającymi się po jednym lub dwóch torach. Systemowe wspomaganie wózków jezdnych zapewnia bezproblemową i bezpieczną obsługę nawet bardzo ciężkich skrzydeł. Wystarczy je delikatnie unieść i przesunąć za pomocą estetycznej dźwigni.

Płaski, termoizolowany próg do budownictwa bez barier eliminuje ryzyko ewentualnego potknięcia przy przechodzeniu. Po zamknięciu drzwi gwarantują, oprócz doskonałego komfortu cieplnego, również ochronę akustyczną do 43 dB, a w zależności od wykonania - antywłamaniową w klasie RC2.

Firma powiązana:
Schüco International Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny