Somfy partnerem strategicznym Kongresu Stolarki Polskiej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Somfy partnerem strategicznym Kongresu Stolarki Polskiej

Somfy, lider automatyki domowej oraz inteligentnych systemów sterowania został partnerem strategicznym X Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie wpływ transformacji cyfrowej na różne obszary funkcjonowania przedsiębiorstw branży stolarki.

aktualizacja: 2019-04-05 11:16:11

Cyfrowa transformacja stała się celem większości firm zarówno w obszarze procesów produkcji, jak również w zakresie digitalizacji produktów oraz sprzedaży. Jak podają badania Altify Business Performance Benchmark Study 2017 oraz badania firmy telekomunikacyjnej BT Group Digital Transformation Top Priority for CEOs przeprowadzone w 2017 roku, transformacja cyfrowa stanowiła priorytet dla 47% z 800 respondentów (źródło: Donal Daly "Sprzedaż w erze cyfrowej transformacji"). Rozwój nowoczesnych technologii i możliwość ich wykorzystania jest również dominującym trendem w sektorze budownictwa i stał się motywem przewodnim jubileuszowego X Kongresu Stolarki Polskiej. Firma Somfy, jako partner strategiczny podzieli się swoimi doświadczeniami zdobywanymi w 57 krajach.

Somfy zaprezentuje swoje osiągnięcia w zakresie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które mają zapewnić komfort i dobre samopoczucie dla wszystkich w każdym wieku, bezpieczeństwo mienia i ludzi oraz oszczędność energii.

W tym roku Somfy świętuje 50-lecie. To pół wieku doświadczenia w bardzo wymagającej branży technologicznej. Organizatorzy Kongresu zadbali o to, aby w czasie spotkania skupić się na wszystkich aspektach obejmujących rewolucje cyfrową, która zgodnie z jedną z definicji Raya Wanga z Constellation Research jest wynikiem transformacji modeli biznesowych oraz zmiany funkcjonowania marek, przedsiębiorstw, ludzi i urządzeń. Jako partner strategiczny chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z obszaru digitalizacji codziennego życia naszych klientów, pokazać smart home jako pierwszy krok do transformacji cyfrowej w smart living - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska, członek rady programowej X edycji Kongresu Stolarki Polskiej.

Kongres co roku gromadzi przedstawicieli producentów, dystrybutorów, deweloperów stolarki budowlanej, architektów, a także przedstawicieli ministerstw i organizacji pozarządowych. W tak szerokim gronie prowadzone będą m.in. debaty na temat kreowania produktów przyszłości i tendencji rynkowych, które kształtują nowe pokolenie konsumentów. Liderzy nowoczesnych technologii zaprezentują przykłady wdrożeń rozwiązań przemysłu 4.0 w firmach produkcyjnych, rozpoczynając dyskusję na temat roli technologii w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

Obok Somfy rolę partnera strategicznego Kongresu objęła firma WIŚNIOWSKI, lider produkcji bram, drzwi i ogrodzeń. Partnerzy połączyli swoje siły w takich projektach, jak napędy METRO i wprowadzany w tym roku na rynek napęd MOTO. Alians jest odpowiedzią na rozwijający się rynek smart home i odzwierciedleniem rozwoju w zakresie digitalizacji rynku budownictwa mieszkaniowego.

Somfy oferuje swoją wiedzę w zakresie inteligentnych rozwiązań, prostych w użyciu, które pozwolą mieszkańcom zarządzać, kontrolować i programować swoje urządzenia w domu i mieszkaniu. Takie projekty mają również ogromny wpływ na przyspieszenie transformacji automatyki domowej w bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Nasza branża przez lata wypracowywała wysoką jakość produktów. Cecha ta jest jednak zmienna w zależności od przemian na skutek rozwoju technologii i ciągłego dążenia konsumentów do zwiększania poziomu komfortu w codziennym życiu. Dzięki współpracy sygnowanej Wiśniowski powered by Somfy udało nam się płynnie przejść z ery automatycznych rozwiązań sterowanych pilotem do inteligentnych bram oraz drzwi, z którymi możemy komunikować się za pomocą smartfona. Udział obu marek w roli Partnerów Strategicznych Kongresu traktujemy jako wyraz udanych działań na polu wymiany wiedzy technicznej - mówi Marcin Strzelec, menadżer zarządzający grupami produktów w firmie Wiśniowski, członek rady programowej X edycji Kongresu Stolarki.

Kongres Stolarki Polskiej, który odbędzie się w dniach 23-24 maja, jest najważniejszym wydarzeniem branży stolarki budowlanej w Polsce. To tutaj podejmowane są tematy dotyczące kierunków rozwoju branży. To tutaj rodzą się inicjatywy, które są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby rynku.

Firma powiązana:
Somfy

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny