IGX F1 RESET - okno dachowe z kołnierzem gumowym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
IGX F1 RESET - okno dachowe z kołnierzem gumowym

W celu ułatwienia montażu, wzmocnienia szczelności przy połączeniu okna z dachem i dla zwiększenia komfortu użytkownika, OKPOL wprowadza do sprzedaży okno zintegrowane z kołnierzem gumowym - IGX F1 RESET. Zestaw ułatwiający montaż i skracający go nawet do 15 minut!

aktualizacja: 2019-04-19 07:03:01

IGX F1 RESET to rozwiązanie bezprecedensowe, którego rynek stolarki jeszcze nie miał - czteroszybowe okno o niesamowitym, nowoczesnym designie zintegrowane z kołnierzem paroprzepuszczalnym i kołnierzem uszczelniającym, wykonanym z mieszanki EPDM. Okno nie ma na szybie ramek i żadnych innych elementów zakłócających estetykę wykonania, dzięki czemu buduje spektakularny efekt dużego przeszklenia. Od wewnątrz przynosi korzyść z ogromnego doświetlenia - sięgającego nawet o 40% więcej, niż w standardowych oknach dachowych, o tym samym rozmiarze.

Kołnierz gumowy RESET to rozwiązanie niezwykle innowacyjne - jest odporny na działanie czynników atmosferycznych (w tym promieni UV), jest całkowicie wodoodporny i nie parcieje. Może być montowany na niemal wszystkich pokryciach dachowych, w tym: na pokryciach płaskich, wysokich, łuskowych, pokryciach z blachy panelowej czy z dachówki płaskiej.

Dotychczas, okna do dachów połaciowych montowane były przy kącie nachylenia dachu wahającym się w granicach od 15 do 90°, a okna do dachów płaskich w zakresie 0-15°. Okno IGX F1 RESET może być zamontowane na dachach o kącie od 5 do 90°, co pozwala na użycie tego samego okna w przypadku nawet najbardziej wymyślnych konstrukcji architektonicznych.

W domach, nierzadko kąt nachylenia dachu różni się w zależności od tego, jaką jego część pokrywa np. dobudówkę, wiatę czy garaż. W przypadku budynków o bogatej architekturze, często adaptowanych do celów użyteczności publicznej - urzędów, sądów czy szkół - kąt nachylenia dachu może być różny w różnych elementach budynku. IGX F1 RESET wpasuje się tutaj idealnie i pozwoli na ujednolicenie stolarki okiennej w całym kompleksie. Zastosowanie kołnierza gumowego pozwala także skutecznie wygłuszyć pomieszczenie - deszcz uderzający w gumę jest o wiele mniej słyszalny niż krople uderzające - w zazwyczaj stosowane - kołnierze aluminiowe.

Okno jest wysoce energooszczędne - współczynnik przenikania ciepła okna wynosi Uw = 0,79 W/(m2•K)*, a pakietu szybowego Ug = 0,5 W/(m2•K). Przeszklenie wykonane jest z czterech szyb, w tym dwóch zlaminowanych. Szyba laminowana ma klasę P2A (wg normy PN-EN 356), co świadczy o jej dużej odporności na zniszczenie i stanowi barierę antywłamaniową. Pakiet, o szerokości aż 54 mm odporny jest także na gradobicie. Stolarka wykonana jest z wypełnionego pianą poliuretanową, niewymagającego konserwacji i odpornego na wilgoć PVC.

IGX F1 RESET, zgodnie z instrukcją, można łączyć w zespolenia - w pionie lub w poziomie, bez dodatkowych opłat używając jedynie dołączonego nożyka. W każdym innym oknie do połączenia KOMBI należało zamówić specjalne kołnierze, co zwiększało koszt i wydłużało montaż. IGX F1 RESET nie tylko oszczędza czas i pieniądze, ale też zapewnia niesztampowy wygląd dzięki bardzo nowoczesnemu designowi.

W pierwszym etapie sprzedaży okno jest dostępne w wersji nieotwieranej o rozmiarze 78 x 98 cm.

* dla próby referencyjnej wg norm EN ISO 10077-2 / EN ISO 10211

Firma powiązana:
Okpol

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny