Nowe aluminiowe drzwi AL Practic 68

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowe aluminiowe drzwi AL Practic 68

Ochrona przed ucieczką ciepła, hałasem i włamaniem, a także - ciekawa stylistyka pasująca do domu - oto cztery najważniejsze cechy, którymi powinny się charakteryzować idealne drzwi zewnętrzne. Takie też są nowe aluminiowe drzwi proponowane przez firmę MS więcej niż OKNA - AL Practic 68.

aktualizacja: 2018-11-20 10:43:18

Baz dwóch zdań strefa wejściowa to najbardziej reprezentatywny punkt każdego domu. To tu witamy gości, tu też przekraczamy granicę między światem zewnętrznym, a tym prywatnym - domowym. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli drzwi i paneli, z których można stworzyć piękną i oryginalną strefę wejścia. Oferowane są w przeróżnych kolorach, formach i rodzajach wykończenia. Są drzwi pełne i przeszklone, klasyczne i na skroś nowoczesne. Drzwi wykonane ze stali, drewna i materiałów drewnopochodnych.

Ale największe możliwości oferuje aluminium. To z tego materiału można zbudować najbardziej ekskluzywne drzwi wejściowe, które jednocześnie zapewnią świetną izolacyjność cieplną i akustyczną oraz bezpieczeństwo. Z tego też materiału powstały nowe drzwi proponowane przez firmę MS więcej niż OKNA - AL Practic 68.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Ciepłe

Elementem wyróżniającym drzwi AL Practic 68 jest ich hybrydowa budowa (oparta o system profili aluminiowych Ponzio PE68 HI) łącząca walory systemu jednostronnej i dwustronnej nakładki. Skrzydło jest widoczne jedynie od strony wewnętrznej. Od zewnątrz natomiast ukryte jest pod specjalnym panelem. Obustronne zlicowanie skrzydła i profili zapewnia elegancki, bardzo nowoczesny efekt, który wzmacniają aplikacje ze stali nierdzewnej inox.

Panel ozdobny AL Practic 68 dostępny jest w czterech atrakcyjnych wzorach z geometrycznymi przeszkleniami (wkłady 3-szybowe z ciepłą ramką Chromatech Ultra w kolorze czarnym i zewnętrzną szybą bezpieczną). Oferowane są w czterech wybarwieniach (czysta biel, głęboka czerń i dwa modne odcienie antracytu) idealnie wpisujących się w charakter nowoczesnego budownictwa. Zastosowanie lakierowania proszkowego gwarantuje trwałą powłokę - gładką w przypadku koloru białego i ze strukturą w innych wybarwieniach.

Panel zbudowany jest w oparciu o zewnętrzną blachę aluminiową o grubości 3 mm, twardą pianę polistyrenową, która zapewnia wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną, warstwę gumowej przepony oraz wewnętrzną blachę aluminiową 2 mm. Jego całkowita grubość to 65 mm. Odpowiednie rozwiązania m.in. ciepły próg aluminiowy o wysokości 20 mm, szeroki zakres ciepłych poszerzeń podprogowych (CPP) 30-250 mm, a także uszczelnienie dwoma uszczelkami EPDM po obwodzie ościeżnicy i skrzydła pozwoliły osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Ud=1,1 W/(m2K).

Bezpieczne

Za funkcjonalność i bezpieczeństwo AL Practic 68 odpowiadają wytrzymałe i sprawdzone okucia: anodowane zawiasy aluminiowe polskiej renomowanej firmy Wala, zasuwnica ryglująca drzwi w trzech punktach firmy WinkHaus, elektrozaczep z wyłącznikiem i anodowany zawias rolkowy (opcja), a także solidna i wytrzymała klamka ze stali nierdzewnej niemieckiej firmy Dorma.

Wygodę zapewnia również funkcja "dzień-noc". Odpowiedni element zapornicy, pozwala (w przypadku zastosowania pochwytu) na otwieranie drzwi od zewnątrz bez użycia klucza. To praktyczne rozwiązanie umożliwiające na przykład swobodne wniesienie zakupów z samochodu czy wyjście na chwilę do ogrodu. Opcjonalnie zastosować można również podchwyty ze stali nierdzewnej (jedno, lub dwustronne) o przekroju okrągłym lub prostokątnym. Dostępne długości podchwytów: 600-1800 mm.

Piękne

Strefa wejściowa do domu, to coś więcej niż tylko drzwi. Specjaliści MS więcej niż OKNA doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego model AL Practic 68 można rozbudować i modyfikować. Podstawowy wkład szybowy można wymienić na szyby dekoracyjne. Do wyboru jest m.in. szyba transparentna, mleczna matowa, brązowa, grafitowa lub lustro weneckie.

Maksymalne wymiary w jakich dostępne są AL Practic 68 to 1200x2200 mm. Istnieje jednak możliwość zamówienia dowolnego mniejszego rozmiaru, co pozwala dostosować je do konkretnego budynku lub projektu. To również olbrzymia zaleta w porównaniu z drzwiami stalowymi, dostępnymi wyłącznie w określonych, standardowych gabarytach.

Ponadto system może być rozbudowany. Dodanie naświetli górnych i bocznych, pozwala na stworzenie efektownej strefy wejściowej do domu. Naświetla wykonane są w oparciu o ten sam system profili co drzwi, jako osobna konstrukcja przeznaczona do samodzielnego połączenia. Ościeżnica naświetla ma wysokość 74 mm, natomiast ich możliwe wymiary to: naświetle boczne: wys. do 2200 mm, szer. 300-1000 mm i naświetle górne: wys. 300-500 mm, szer. do 2200 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla całej witryny Uw=0,8 W/(m2K).

Firma powiązana:
MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny