Rozwiązania automatyki Schüco

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Rozwiązania automatyki Schüco

Inteligentny system Building Skin Control marki Schüco tworzą energooszczędne rozwiązania stolarki, jak okna aluminiowe z serii Schüco AWS z mechatronicznymi okuciami TipTronic, drzwi zewnętrzne Schüco ADS z panelem dotykowym DCS Touch Display, a także system wymiany powietrza w wersjach z filtracją lub rekuperacją.

aktualizacja: 2018-05-02 11:36:22

Sprzężone z centralnym systemem budynku i sensorami okna mogą realizować wietrzenie w momencie wykrycia podwyższonego stężenia CO2, a zamykać się po upływie określonego czasu albo w razie pogorszenia się warunków pogodowych. System pozwala na ustawienie nocnego wietrzenia poprzez otwarcie jednego lub kilku okien. W budynkach niemal zeroenergetycznych wymiana powietrza może być realizowana przy zamkniętych oknach.

Zupełnie nowym wariantem jest wentylacja z rekuperacją Schüco VentoTherm Advanced. W momencie, gdy zużyte powietrze jest usuwane, do budynku napływa wtórnie podgrzany strumień świeżego powietrza, co pozwala radykalnie zmniejszyć straty ciepła drogą wentylacji.

Innym rozwiązaniem, dedykowanym zwłaszcza osobom mieszkającym w miejscowościach borykających się z problemem smogu, jest okienny system wentylacji i filtracji w jednym - Schüco VentoLife. Wielowarstwowy filtr usuwa najdrobniejsze cząsteczki kurzu i pyłu zawieszonego PM o średnicy nawet 1 μm, a także groźne dla alergików pyłki roślin, bakterie czy przykre zapachy.

Kolejnym elementem systemu, który z kolei zapewnia zaawansowaną ochronę antywłamaniową, są drzwi wejściowe z panelem dotykowym Schüco DCS Touch Display. W zależności od indywidualnych wymagań rozwiązanie można łączyć z zewnętrzną kamerą, oświetleniem LED, czytnikiem linii papilarnych czy kart RFID.

Kompleksowe rozwiązania automatyki budynkowej marki Schüco zostały zaprezentowane na targach Light + Building we Frankfurcie nad Menem w dniach 18-23 marca 2018 roku.

Firma powiązana:
Schüco International Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny