Fakro na Budmie 2010 - podsumowanie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2010-02-01 12:30:18
Fakro na Budmie 2010 - podsumowanie
W dniach 19-22 stycznia 2010 w Poznaniu, po raz kolejny odbyły się największe targi Europy środkowo-wschodniej - BUDMA. Na powierzchni 60.000 mkw swoje produkty zaprezentowało 1350 firm. Imprezę odwiedziło zaś 55 000 osób.

Okno balkonowe FGH-V Galeria Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć firmy FAKRO. Na łącznej powierzchni 280 mkw firma zaprezentowała swoje najnowsze produkty m.in.:

  • okna o podwyższonej osi z naświetlem dolnym,
  • kolektory słoneczne,
  • okna PCV w kolorze złoty dąb,
  • schody strychowe LWM-L.

Hitem stoiska okazały się okna, które po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano właśnie na targach BUDMA. Mowa tu o nowościach, oknie FGH-V Galeria czyli oknie balkonowym oraz nowym oknie FTT Thermo.

Okno balkonowe FGH-V Galeria to okno dwuskrzydłowe, w którym górne skrzydło otwierane jest w sposób uchylny do góry, płynnie do kąta 45°, a dolne otwierane jest do pozycji pionowej. Dolne skrzydło zintegrowane jest z bocznymi barierkami, które wysuwane są podczas otwierania dolnej części balkonu. Otwarte skrzydła tworzą balkon na poddaszu.

Nowe superenergooszczędne okno dachowe FTT Thermo to okno o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej z dwukomorowym, superenergooszczędnym pakietem szybowym o grubości 42 mm.

Doskonałe parametry termoizolacyjne okna na poziomie U OKNA=0,79* W/m2K pozwalają na stosowanie okna FTT Thermo w budownictwie pasywnym. Po zamontowaniu okna z kołnierzem EHV-AT Thermo współczynnik wynosi UOKNA= 0,68* W/m2K (*na podstawie wewnętrznych badań FAKRO).

 

Okno balkonowe cieszyło się zainteresowaniem do tego stopnia, że sporo zwiedzających zatrzymywało się tylko po to by zrobić sobie przy nim zdjęcie. Sporą uwagę zwracały również dotykowe panele do sterowania oknami oraz dodatkami elektrycznymi - Z WAVE.

Fakro na Budmie 2010 - podsumowanie Fakro na Budmie 2010 - podsumowanie

Podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, na stoisku odbywały się pokazy bezpieczeństwa okien dachowych FAKRO o podwyższonej odporności na włamanie z systemem topSafe. Na specjalnej konstrukcji zamontowane były 2 okna, po których skakał przedstawiciel FAKRO prezentując ich wytrzymałość.
W ciągu 4 dni stoisko FAKRO odwiedziło łącznie ok. 4000 zwiedzających.

Udział w targach BUDMA to nie tylko stoisko, na którym prezentowane są produkty. Oprócz tego firma FAKRO promowała swą markę oraz produkty w imprezach bezpośrednio powiązanych z targami.

Jednym z takich wydarzeń jest BUDSHOW czyli prezentacja domu modelowego, w którego budowie uczestniczy kilkunastu partnerów. W tym roku BUDSHOW odbywało się pod hasłem „Dom zrównoważony” a firma FAKRO dostarczyła 3 okna FTP-V Elektro z systemem do płaskich dachów EFW.

Kolejnym wydarzeniem, w którym FAKRO prezentowało swe produkty to Pokazy Sztuki Dekarskiej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Na kilku stelażach prezentowane były okna FAKRO oraz sposób ich poprawnego montażu.

Inny projekt, w którym firma FAKRO brała w tym roku udział to ARCHISPACE czyli pokazy demonstrujące proces projektowania architektoniczno-budowlanego z wykorzystaniem bibliotek cyfrowych modeli produktów budowlanych, w tym okien FAKRO.

 

Firma powiązana:
Fakro

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje