Okna MS w TOPTEN Okna 2022

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Okna MS w TOPTEN Okna 2022

Dwa produkty MS więcej niż OKNA zostały zakwalifikowane do najlepszej dziesiątki rankingu TOPTEN Okna 2022. Konkurs polegał na ocenie stolarki polskich producentów. Pod uwagę brano m.in. parametry mające bezpośredni wpływ na zużywanie energii. W gronie wyróżnionych produktów znalazły się okna FORMA wykonane z PVC oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS. To kolejny raz, kiedy rozwiązanie z oferty MS więcej niż OKNA pojawia się w zestawieniu konstrukcji o najlepszej energooszczędności na rynku.

aktualizacja: 2022-11-25 10:11:18

TOPTEN HACKS Okna 2022 to już szósta edycja konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną, która została zorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Podczas jej trwania porównywano produkty polskich producentów - okna pionowe (PVC, drewniane i aluminiowe), okna dachowe, a także drzwi zewnętrzne. Ocenę przeprowadzono na podstawie parametrów technicznych konstrukcji, które potwierdziły specjalistyczne jednostki badawcze. Okna sprawdzane w konkursie wybrali organizatorzy rankingu ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku.

Kluczowa energooszczędność

Poszczególne kryteria, które wzięto pod uwagę podczas porównywania konstrukcji, miały różny udział w ogólnej ocenie stolarki okiennej. Największe znaczenie (aż 47% punktów) nadano efektywności energetycznej. To aspekt o wyjątkowo dużym znaczeniu w kontekście kryzysu energetycznego. Pozostałe oceniane elementy to: parametry wytrzymałościowe (20%), parametry użytkowe (18%) oraz ekonomia, czyli kwestia kosztów (15%). Wśród wskaźników mających bezpośredni wpływ na zużycie energii znalazły się m.in. współczynnik przenikania ciepła okna Uw oraz współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g. Z kolei wodoszczelność oraz odporność na obciążenie wiatrem należą do czynników odpowiadających za właściwości użytkowe stolarki.

Okna MS w najlepszej dziesiątce

Na podstawie przeanalizowanych parametrów technicznych wyłoniono najlepsze produkty na polskim rynku stolarki budowlanej. Wśród nich znalazły się okna FORMA oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS.

Zakwalifikowanie do TOPTEN 2022 to kolejny dowód na ciągły rozwój marki i nieustanne dopracowywanie tworzonych konstrukcji, by spełniały one najwyższe standardy zarówno pod kątem energooszczędności, jak i parametrów użytkowych. W rankingu Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska oraz Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii wyróżniono nas ponownie. Wcześniej, w 2019 roku, w gronie najlepszych znalazły się okna MSline+. Z kolei w 2017 roku organizatorzy uwzględnili w zestawieniu dwa rozwiązania z oferty firmy - okna ALU LOOK oraz MSline+.

Dowiedz się więcej na: https://www.ms.pl/okna-ms-w-topten-okna-2022/

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej
Firma powiązana:
MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!