Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem PVC/ALU

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem PVC/ALU

Pochwyt w masywnych drzwiach jest bardzo wygodny. Jedną ręką przekręcam klucz w zamku, a drugą ciągnę za pochwyt. Polecam! Kolejna rzecz godna zastosowania to ciepły próg PVC/ALU i specjalne uszczelki. Na ogół jest tak przy drzwiach, że w dolnej części czuje się zimno. U mnie to miejsce jest zawsze ciepłe - mówi Ela, Członkini Klubu Budujących Dom, która drzwi zewnętrzne zamontowała w 2015 r.

Drzwi zewnętrzne:

  • Skrzydło prawe, szer. 90 cm, gr. 8,6 cm, wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, wykończonej laminatem drewnopodobnym; wewnątrz ocieplenie z pianki PU. Zasuwnica automatyczna, ryglująca drzwi w sześciu miejscach. Ościeżnica z ciepłego aluminium z przekładką termiczną i z dwoma uszczelkami. 
  • Ciepły próg PVC/ALU z przegrodą termiczną. 
  • Górne i boczne doświetle z bezpieczną piaskowaną szybą. 
  • Wymiary całości 250 x 146 cm. 
  • Dodatkowo pochwyt ze stali nierdzewnej.

Montaż: pionowe fragmenty ościeżnicy monterzy obsadzili na pięciu kotwach po każdej stronie, górną część – na trzech. Przytwierdzili ciepły próg. Odpowiednio wyregulowali zawiasy. Sprawdzili pracę automatycznej zasuwnicy.

Długi, zadaszony podest we wnęce
Długi, zadaszony podest we wnęce jest zawsze suchy, a po otwarciu skrzydła zostaje na nim dużo wolnej przestrzeni.

Decyzja: w dobudowanej frontowej części domu celowo ulokowałam wejście w głębokiej wnęce pod stropem. To ma chronić drzwi i podest przed deszczem i śniegiem. Chciałam jeszcze, żeby dużo dziennego światła wpadało do przedpokoju, dlatego zaplanowałam szklane boczne i górne doświetle oraz szklaną wstawkę w skrzydle. Podczas wybierania konkretnego modelu zdałam się na doświadczenie poleconego producenta. Zależało mi szczególnie na dobrym tłumieniu hałasu, bo mieszkam w mieście, przy ruchliwej ulicy. Słysząc to, wskazał mi stalowy model o gr. 8,6 cm, wypełniony pianką PU, która jednocześnie daje świetną izolację termiczną.

 

Doradził ten model również ze względu na ciepły próg, opadające uszczelki progowe i tzw. wind stoper. Spodobało mi się, że drzwi mają automatyczną zasuwnicę, która przy każdym zamknięciu drzwi rygluje je aż w sześciu miejscach na całej wysokości skrzydła. Kolorystykę od strony zewnętrznej, tu jest laminat w kolorze orzech, dobrałam do okien i rynien. Wewnątrz laminat w kolorze antracytu, dopasowany do wystroju pomieszczeń. Dla wygody zamówiłam stalowy pochwyt o długości 1,5 m.

Elementy automatycznej zasuwnicy Elementy automatycznej zasuwnicy
Elementy automatycznej zasuwnicy, ryglującej drzwi w 6 miejscach – m.in. zaczepy zasuwnicy z regulowanym dociskiem.

Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem - rady i przestrogi:

Taki pochwyt w masywnych drzwiach jest bardzo wygodny. Jedną ręką przekręcam klucz w zamku, a drugą ciągnę za pochwyt. Polecam! Kolejna rzecz godna zastosowania to ciepły próg PVC/ALU i specjalne uszczelki. Na ogół jest tak przy drzwiach, że w dolnej części czuje się zimno. U mnie to miejsce jest zawsze ciepłe. Mówił o tym producent. Szczególnie zadowolona jestem z matowych piaskowanych przeszkleń, bo zasłaniają wnętrze domu, ale mają wąskie przezroczyste pasy, przez które widzę to, co dzieje się przed budynkiem.

 

Lokalizacja drzwi – idealna. Długi, zadaszony podest we wnęce jest zawsze suchy, a po otwarciu skrzydła zostaje na nim dużo wolnej przestrzeni. Nikt z użytkowników nie spada na schody! Konserwacja jest łatwa. Na razie tylko myję szyby, drzwi i uszczelki. Wkrótce zbadam stan zawiasów i okuć, bo producent zaleca spryskiwać je olejem w spreju.

Ciepły próg PVC/ALU z przegrodą termiczną i uszczelnienie wind stoper
Ciepły próg PVC/ALU z przegrodą termiczną i uszczelnienie wind stoper zapobiegają przenikaniu mrozu i wiatru w części progowej.

Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem - koszty:

  • drzwi wejściowe z montażem 8500 zł.
Przeczytaj reportaż z remontu tego domu!

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje