Jakie są trendy w pokryciach dachowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są trendy w pokryciach dachowych?

Dach bywa nazywany piątą elewacją domu, dlatego oprócz jego funkcji zabezpieczających budynek, ważny jest jego wygląd. Obecne trendy w pokryciach dachowych są zgodne z panującymi stylami architektonicznymi w budownictwie, w którym wielką popularnością cieszy się nowoczesny design o minimalistycznej stylistyce.

aktualizacja: 2021-03-01 11:11:54

Proste w formie budynki takie jak parterowe domy czy budynki przypominające bryłą "stodołę" to jedne z nich. Inwestorzy, oprócz walorów estetycznych i idealnego dopasowania do przyjętego przez nich stylu, zwracają także uwagę na aspekty związane z trwałością zastosowanego rozwiązania. W tym wypadku, wybierając dachówki ceramiczne, nie muszą chodzić na kompromisy. Wynika to z tego, że są one zarówno trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, jak i niezwykle estetyczne. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych materiałów nie wymagają znacznej ilości zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie eksploatacji.

W odpowiedzi na trend nowoczesnego i minimalistycznego budownictwa, marka Koramic poszerzyła swoją ofertę o wyjątkową nowość - dachówkę ceramiczną V11 wyróżniającą się nieszablonowym designem. Ten wysokiej jakości produkt z linii nowoczesnych dachówek ceramicznych został zaprojektowany przez Studio F.A Porsche i ma niespotykane do tej pory fasetowanie w kształcie litery V.

Poza walorami wizualnymi, ten kształt ma uzasadnienie technologiczne - nadaje precyzyjny kierunek spływającej z dachu wodzie. Także kolorystyka wpisuje się w najnowsze trendy we wzornictwie - inwestorzy znajdą w ofercie cieszący się dużą popularnością antracyt oraz dwie nowe wersje angob: tytan i bazalt.

Trwała, spieczona z dachówką angoba dodaje głębi nowym kolorom, a także pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia powierzchni dachówki przed uszkodzeniem mechanicznym. Ma wszelkie atrybuty nowoczesnego produktu - oryginalny design, szczelne łączące zamki charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, kompatybilne akcesoria i gąsiory wpisujące się charakter produktu. Dachówka może być układana bez przesunięcia.

Szukając stylowego i zgodnego z trendami rozwiązania na dach warto również zwrócić uwagę na płaskie dachówki ceramiczne, które tworzą szczelne pokrycie dachu bez wyraźnych linii podziału. Najlepiej prezentują się one na prostych, dwuspadowych dachach, gdzie w pełni wykorzystane są ich walory wizualne. Na niektórych obiektach trend stylistyczny idzie o krok dalej i płaskie dachówki "schodzą" na elewację, przez co wizualnie jeden element domu płynnie przechodzi w drugi.

Wśród produktów Koramic w tę modę idealnie wpisują się dachówki Orea 9 oraz Actua 10 LT. Pierwsza z nich wyróżnia się prostym kształtem i gładką powierzchnią co daje wrażenie gładkiego, prawie pozbawionego faktury dachu, który nie posiada własnego światłocienia. Wyróżnikiem dachówki Actua 10 LT jest delikatne przełamanie, które podkreśla poziome linie połaci. Obie dachówki można układać na dwa sposoby: tradycyjnie lub w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach. Obie też są dostępne z szeroką gamą dodatków ceramicznych i akcesoriów technicznych, które pozwalają estetycznie i prawidłowo wykończyć każdy detal pod kątem technicznym.

Maciej Brzozowski,
Menedżer Produktu ds. Pokryć Dachowych w firmie Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje