Na co warto zwracać uwagę wybierając dachówki ceramiczne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Na co warto zwracać uwagę wybierając dachówki ceramiczne?

Odpowiedź eksperta: Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to bardzo ważna decyzja dla każdego inwestora, którą warto podjąć poznając najważniejsze cechy i zalety pokryć. Należy wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalność oraz ochronną rolę dachu.

aktualizacja: 2019-07-15 12:55:37

Czynnikami przemawiającymi za wyborem dachówek ceramicznych są ich doskonałe parametry techniczne. To produkty niezwykle trwałe, charakteryzujące się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, takich jak zmienne pory roku, cykle nagrzewania w dzień i ochładzania w nocy, silne nasłonecznienie, deszcze, silny wiatr czy opady gradu. Doskonale izolują akustycznie, są niepalne, mrozoodporne oraz bezpieczne dla zdrowia.

Przy ich zakupie powinniśmy także zwrócić uwagę na dopasowanie modelu dachówki do projektu dachu, dopuszczalne sposoby zamontowania oraz wycenić nie tylko elementy podstawowe, ale również wszystkie akcesoria niezbędne do poprawnego montażu, takie jak dachówki skrajne, gąsiory, obróbki blacharskie, taśmy czy dachówki pulpitowe (jeśli dach jest jednospadowy).

Kluczowa jest również gwarancja - czas trwania oraz jej zakres. Dachówki ceramiczne Röben są objęte 30-letnią gwarancją, a ich trwałość szacowana jest na ponad 100 lat, co dodatkowo potwierdza ich jakość. Kolejnym ważnym czynnikiem jest estetyka. Dobrze dobrany do projektu domu kolor oraz model dachówki ceramicznej sprawią, że będziemy cieszyć się pięknym dachem, który jest jednym z najistotniejszych i najtrwalszych elementów inwestycji.

W ofercie marki Röben, znajdziemy dachówkę na każdy dach: Bergamo - nowoczesną, płaską; MONZAplus - charakteryzującą się szybkim i ekonomicznym kryciem; Piemont - z racji dużego przesuwu polecaną na remontowane dachy oraz Bornholm - tradycyjną "S" rekomendowaną do obiektów bardziej tradycyjnych, nawiązujących do stylistyki klasycznej i zabytkowej.

Agnieszka Spychała
Kierownik Działu Marketingu
Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.K.

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny