Galeco - polski pomysł, produkt i praca

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Galeco - polski pomysł, produkt i praca

Blisko 25 lat na rynku, ponad 200 produktów w ofercie oraz tysiące rynien i akcesoriów dekarskich sprzedanych w ubiegłym roku. Galeco to dziś jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży, a zarazem jedno z najbardziej innowacyjnych. W czym tkwi jego sukces?

aktualizacja: 2020-09-08 08:10:24

Prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne i sektor deweloperski sprawiają, że popyt na wysokiej jakości systemy odwodnienia dachów stale rośnie. Firmą, która umiejętnie wykorzystuje tę tendencję jest Galeco. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji jej założycieli udało się z niewielkiego przedsiębiorstwa przekształcić ją w znany i ceniony brand o międzynarodowym zasięgu.

Polskie DNA

Historia Galeco rozpoczyna się w 1996 roku, kiedy to Szczepan Buryło, otwiera prywatne przedsiębiorstwo ze 100% udziałem kapitału polskiego. Od początku swojego istnienia firma zajmuje się dystrybucją systemów rynnowych. Już po niespełna 5 latach działalności marce udaje się ugruntować swoją pozycję na rodzimym rynku i rozpocząć eksport produktów do krajów europejskich.

- W swojej działalności konsekwentnie podkreślamy naszą polskość - pochodzenie, z którego jesteśmy dumni. Niewiele jest bowiem rodzimych firm, które są w stanie konkurować z potężnymi międzynarodowymi koncernami. Nam się to udało, a dziś śmiało możemy stwierdzić, że polskie produkty cieszą się na świecie wysokim uznaniem - podkreśla Szczepan Buryło, Prezes Zarządu Galeco.

Przepis na sukces

Prawie ćwierć wieku funkcjonowania w trudnej, bo bardzo zmiennej i nieprzewidywalnej, branży budowlanej to osiągnięcie samo w sobie.

- Z perspektywy blisko 25 lat działalności łatwo mi określić, co wpłynęło na sukces Galeco. Od początku bacznie wsłuchiwaliśmy się w potrzeby klientów. Stopniowo, ale systematycznie rozbudowywaliśmy portfolio produktów, a ich najważniejszą cechą była i jest - wysoka jakość. Innowacyjność rozwiązań to z kolei cecha, która pozwalała nam być zawsze o krok przed konkurencją. Na końcu jednak wszystko sprowadza się do ludzi - są najważniejsi, bo bez ich doświadczenia, kreatywności i wiary we wspólnie obrany cel niewiele udałoby się zdziałać - tłumaczy Szczepan Buryło, Prezes Galeco.

Wsparcie i stabilność

Galeco to jedna z tych firm, które udowadniają, że ojczyste produkty nierzadko przewyższają jakością importowane towary. To także dzięki niej etykieta "Made in Poland" jest obecnie symbolem wysokiej jakości oraz rzetelności. Mimo iż systemy rynnowe krakowskiego producenta montuje się dziś m.in. na Litwie, Ukrainie, Rosji ,Wielkiej Brytanii czy Korei Południowej, to wciąż najważniejszym rynkiem zbytu pozostaje Polska.

- Jako firma o stuprocentowo rodzimym kapitale wierzymy, że warto obdarzać zaufaniem polskie produkty i przedsiębiorców, a tym samym wpływać na zmniejszanie stopy bezrobocia. Wzrost w naszej gospodarce w największej mierze uzależniony jest bowiem od wewnętrznej polityki i popytu. Proces wytworzenia systemów rynnowych Galeco rozpoczyna się i kończy na terenie Polski, a sam projekt powstaje w głowach polskich specjalistów. Wybierając nasze towary, wspólnie i solidarnie wzmacniamy rynek, a więc i miejsca pracy. To ważne szczególnie teraz - w dobie recesji i kryzysu finansowego - tłumaczy Szczepan Buryło.

Od 1996 roku Galeco przeszło olbrzymią zmianę, począwszy od skali działania, przez liczbę produktów, a na wielkości zespołu skończywszy. Jedno wciąż pozostaje niezmienne - to wciąż w 100% polska firma, z rodzinnymi korzeniami, która z Polską wiąże swoją przyszłość i ze swojej siedziby w podkrakowskich Balicach realizuje globalne plany.

Firma powiązana:
Galeco

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje