Nowość! Membrana EPDM od Galeco - następczyni papy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowość! Membrana EPDM od Galeco - następczyni papy

Jeszcze do niedawna hydroizolacja dachów płaskich wiązała się z koniecznością położenia na nich mało estetycznej papy. Rozwój technologii pozwala jednak na zastosowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest membrana EPDM - szybka i prosta w montażu, ale także - co może najistotniejsze - przyjazna środowisku.

aktualizacja: 2019-04-03 08:12:13

Hydroizolacja w nowym wymiarze

Podstawę systemu stanowi syntetyczna membrana gumowa. Produkt jest przykładem jednej z najbardziej przyjaznych środowisku izolacji dachowej. EPDM to materiał chemicznie martwy, a co za tym idzie, w czasie jego użytkowania nie dochodzi do ulatniania się do otoczenia szkodliwych substancji. Nowość Galeco, dostępna w ramach systemu DACHY PŁASKIE, jest ponadto kompatybilna z dachami zielonymi oraz ogniwami fotowoltaicznymi, co również wpływa pozytywnie na środowisko.

Membrana EPDM charakteryzuje się wysoką trwałością przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia oraz przerastanie korzeni.

Rozwiązanie wprowadzone przez Galeco pomyślnie przeszło testy wytrzymałościowe i wykazuje wyjątkową odporność na promieniowanie UV, czynniki atmosferyczne czy mikroorganizmy. Membrana zachowuje swoje właściwości fizyczne i mechaniczne przez kilkadziesiąt lat i nie wymaga konserwacji. W przeciwieństwie do tradycyjnej papy instalacja EPDM jest szybka, a użycie specjalistycznych akcesoriów nie jest konieczne. Układa się ją na zimno, przy pomocy kleju kontaktowego lub pistoletu rozpylającego. Już jedna warstwa pozwala zagwarantować trwałą izolację dachu płaskiego.

Membrana EPDM na dachu płaskim

Co szczególnie istotne, membrana jest lekka, dzięki czemu nie stanowi niepotrzebnego obciążenia stropodachu. Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne, iż może być stosowane na każdym typie dachu, a także tarasach, balkonach czy wiatach. Membrana może stanowić wykończenie zadaszenia lub też być podłożem pod płytki, kamienie czy deski tarasowe.

EPDM występuje w 3 standardowych rozmiarach: 3,05 m x 7,62 m, 4,57 m x 7,62 oraz 6,10 m x 7,62 m. Zastosowanie dużych arkuszy dodatkowo przyspiesza montaż i minimalizuje ilość łączeń.

Cena: Membrana EPDM rolka 3,05 m x 7,62 m: 1226,77 brutto

Nakładanie membrany EPDM

Firma powiązana:
Galeco

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny