Czy można zabezpieczyć się przed cofką kanalizacyjną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy można zabezpieczyć się przed cofką kanalizacyjną?

Każdego dnia generujemy w naszych domach duże ilości ścieków. Jak sobie z nimi radzić, szczególnie w pomieszczeniach, którym grozi zalanie w wyniku przepływu zwrotnego? Powstaje on np. w sytuacji przeciążenia kanalizacji na skutek silnego opadu deszczu lub jej zatkania, szczególnie w miejscach starszych instalacji i przy rozbudowie budownictwa mieszkaniowego w okolicy. Pozostawia po sobie zalane i zniszczone domowe sprzęty, zawilgocone mury budynku, a także stres związany z samą sytuacją i możliwymi problemami z ubezpieczeniem.

aktualizacja: 2020-07-21 09:15:40

Niektóre z firm ubezpieczeniowych jako jeden z warunków stawiają zamontowanie urządzenia przeciwzalewowego. Lepiej odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenia niż żmudnie i kosztownie przywracać je do użytku. Przy zastosowaniu przepompowni ścieki nie stanowią już zagrożenia. Na przykładzie konkretnego rozwiązania można najlepiej poznać szerokie możliwości i nowoczesną technologię, które obecnie są już dostępne dla przeciętnego budżetu domowego.

Do domu potrzebujemy urządzenia nie tylko solidnego i niewielkich gabarytów, ale również łatwego do uruchomienia i dalszej obsługi. Przepompownia Aqualift F Basic jest gotowa do działania bezpośrednio po podłączeniu (Plug&Play). Użytkownik w sposób całkowicie intuicyjny jest w stanie nią sterować. Elastyczność rozwiązania umożliwia przezbrojenie wersji jednopompowej (mono) w dwupompową (duo) już w trakcie użytkowania, a montaż za pomocą szybkozłącza zapewnia łatwy i szybki serwis. Hałas w trakcie pracy pompowni nie jest uciążliwy. Obniża go sposób montażu pomp (brak zetknięcia pompy ze ścianą zbiornika) i izolowana pokrywa.

Jak przy każdym urządzeniu ważne jest także bezpieczeństwo - zapewnia je zintegrowana funkcja alarmowa oraz przykręcana pokrywa, która jest szczelna zapachowo i uniemożliwia przypadkowe otwarcie. Wyposażenie obejmuje wyłącznik pływakowy lub pneumatyczne rozpoznawanie poziomu i szafkę sterowniczą. 

Zbiornik przepompowni Aqualift F Basic jest wodoszczelny i nie przepuszcza nieprzyjemnych zapachów, mimo że odprowadzane są ścieki zawierające fekalia. Grube ścianki kompaktowych rozmiarów zbiornika gwarantują jego wytrzymałość (20 lat gwarancji na zbiornik).

Teleskopowa nasada umożliwia wygodną zabudowę w ziemi, ale jest też opcja swobodnego ustawienia. Płaskie powierzchnie przeznaczone do nawiercenia otworów umożliwiają podłączenie dodatkowych dopływów bezpośrednio na miejscu budowy. 

Paweł Zieliński,
Product Manager, KESSEL
Na zdjęciu: przepompownia Aqualift F Basic (Plug&Play) - przykład zabudowy w ziemi

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje