Czy można zabezpieczyć się przed cofką kanalizacyjną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Czy można zabezpieczyć się przed cofką kanalizacyjną?

Każdego dnia generujemy w naszych domach duże ilości ścieków. Jak sobie z nimi radzić, szczególnie w pomieszczeniach, którym grozi zalanie w wyniku przepływu zwrotnego? Powstaje on np. w sytuacji przeciążenia kanalizacji na skutek silnego opadu deszczu lub jej zatkania, szczególnie w miejscach starszych instalacji i przy rozbudowie budownictwa mieszkaniowego w okolicy. Pozostawia po sobie zalane i zniszczone domowe sprzęty, zawilgocone mury budynku, a także stres związany z samą sytuacją i możliwymi problemami z ubezpieczeniem.

aktualizacja: 2020-07-21 09:15:40

Niektóre z firm ubezpieczeniowych jako jeden z warunków stawiają zamontowanie urządzenia przeciwzalewowego. Lepiej odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenia niż żmudnie i kosztownie przywracać je do użytku. Przy zastosowaniu przepompowni ścieki nie stanowią już zagrożenia. Na przykładzie konkretnego rozwiązania można najlepiej poznać szerokie możliwości i nowoczesną technologię, które obecnie są już dostępne dla przeciętnego budżetu domowego.

Do domu potrzebujemy urządzenia nie tylko solidnego i niewielkich gabarytów, ale również łatwego do uruchomienia i dalszej obsługi. Przepompownia Aqualift F Basic jest gotowa do działania bezpośrednio po podłączeniu (Plug&Play). Użytkownik w sposób całkowicie intuicyjny jest w stanie nią sterować. Elastyczność rozwiązania umożliwia przezbrojenie wersji jednopompowej (mono) w dwupompową (duo) już w trakcie użytkowania, a montaż za pomocą szybkozłącza zapewnia łatwy i szybki serwis. Hałas w trakcie pracy pompowni nie jest uciążliwy. Obniża go sposób montażu pomp (brak zetknięcia pompy ze ścianą zbiornika) i izolowana pokrywa.

Jak przy każdym urządzeniu ważne jest także bezpieczeństwo - zapewnia je zintegrowana funkcja alarmowa oraz przykręcana pokrywa, która jest szczelna zapachowo i uniemożliwia przypadkowe otwarcie. Wyposażenie obejmuje wyłącznik pływakowy lub pneumatyczne rozpoznawanie poziomu i szafkę sterowniczą. 

Zbiornik przepompowni Aqualift F Basic jest wodoszczelny i nie przepuszcza nieprzyjemnych zapachów, mimo że odprowadzane są ścieki zawierające fekalia. Grube ścianki kompaktowych rozmiarów zbiornika gwarantują jego wytrzymałość (20 lat gwarancji na zbiornik).

Teleskopowa nasada umożliwia wygodną zabudowę w ziemi, ale jest też opcja swobodnego ustawienia. Płaskie powierzchnie przeznaczone do nawiercenia otworów umożliwiają podłączenie dodatkowych dopływów bezpośrednio na miejscu budowy. 

Paweł Zieliński,
Product Manager, KESSEL
Na zdjęciu: przepompownia Aqualift F Basic (Plug&Play) - przykład zabudowy w ziemi

 

Może cię zainteresować
Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody w domu? Jakie są średnice rur odpływowych z PVC w kanalizacji zewnętrznej? ESYBOX MAX - hydroforowa technologia przyszłości! Rekuperatory do odzysku ciepła z wody szarej: oszczędność i ekologia MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym? Pompy głębinowe w technologii DRYRUN PRO. Co to jest suchobieg? Dlaczego w instalacji c.o. warto stosować filtr magnetyczny? Jakie powinno być ciśnienie w instalacji wodnej w domu i jak je zapewnić? Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej? Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem Co to jest norma ISO 9001:2015 i jakie są korzyści z certyfikacji dla klientów firmy? Jak zabezpieczyć pompę do wody przed pracą na sucho? Jak długo pompa może pracować na sucho? Jak montuje się szybkozłączkę do szamba w ogrodzeniu? Jak podłączyć pływak do pompy wody? Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji? Jakie rury służą do wykonania instalacji pneumatycznej? Co powinieneś wiedzieć o programie dofinansowania Moja Woda? Jak działa pompa abisynka? Wszystko o rurach spustowych Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć? Jak przebiega montaż sygnalizatora szamba? Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe Polietylenowa czy kauczukowa - którą izolację rur wybrać? Co jest potrzebne do poboru wody ze studni?
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!