Zalety grzejnika wykonanego ze szkła docenią z pewnością projektanci oraz ci, którzy poszukują na rynku niestandardowego wyposażenia. Szklany grzejnik nada każdemu wnętrzu oryginalny, nowoczesny charakter.
Jego kluczową cechę, czyli transparentność (grzejnik wykonany jest z przeziernego szkła), docenią zwłaszcza architekci projektujący biura czy sale konferencyjne, które mają całkowicie przeszklone ściany.
Szklany grzejnik wpisze się swoją stylistyką w klimat miejsca i co ważne, nie będzie zasłaniał widoku. Opcjonalne grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE można zamówić również ze szkła-lustra (SGG MIRASTAR) oraz ze szkła z sitodrukiem (SGG CHAZME).
SGG THERMOVIT ELEGANCE wykonany jest z bezpiecznego szkła laminowanego o grubości 13 mm. Składa się ono z dwóch tafli 6 mm szkła hartowanego przedzielonego warstwą folii PVB (butyralu poliwinylu) o grubości 0,76 mm.
Grzejnik działa na zasadzie bezpośredniego promieniowania cieplnego – ciepło wytwarzane jest przez specjalną powłokę grzejną nałożoną na jedną z tafli szyby laminowanej zawierającej szkło SGG DIAMANT. Grzejnik zasilany jest napięciem 220/230 V z sieci elektrycznej, zaś regulacja jego ustawień odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, którego zasięg został obliczony na odległość ok. 20 m.
SGG THERMOVIT ELEGANCE dostarczany jest przez producenta wraz z nasadą o średnicy 50 mm umiejscowioną z tyłu grzejnika, w której mieści się elektroniczny system regulacji oraz antena zapewniająca łączność z pilotem-termostatem.
W komplecie znajduje się także przewód elektryczny oraz wsporniki ze stali nierdzewnej do zamontowania grzejnika. Opcjonalne grzejnik można zamówić z eleganckim chromowanym relingiem, dzięki któremu może on pełnić również funkcję suszarki.
Grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE oferowany jest w 4 rozmiarach o różnej mocy, co pozwala idealnie dopasować go do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Dostępne modele to: 600x400 mm (moc 240 W), 1000x500mm (moc 500 W), 1200x600 mm (moc 720 W), 1500x700 mm (moc 1050 W).
Grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE produkowany jest zgodnie z zasadami CE oraz wszelkimi obowiązującymi w Polsce normami dotyczącymi urządzeń grzewczych.
- Jak dobrać odpowiednią grupę pompową?
- Jak zmierzyć rozstaw przyłączy grzejnika?
- Klasyka sprawdzona przez miliony - czy grzejnik aluminiowy może pasować do każdego wnętrza?
- Jak zbudowany jest grzejnik niskotemperaturowy?