Zbiorniki akumulacyjne BIAWAR serii BU i BUZ

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Zbiorniki akumulacyjne BIAWAR serii BU i BUZ
Zbiorniki akumulacyjne BIAWAR serii BU i BUZ to wysokiej jakości urządzenia przeznaczone do współpracy z pompami ciepła, kolektorami słonecznymi, kotłami c.o. i innymi źródłami ciepła w instalacjach grzewczych.

Zbiornik akumulacyjny BIAWAR
Zbiornik akumulacyjny BIAWAR
Szczególnie w przypadku kotłów na paliwa stałe pozwalają ograniczyć przegrzanie instalacji oraz częsty załadunek paliwa.

Seria BU x.8 to zbiorniki buforowe o pojemności 750 oraz 1000 litrów. Natomiast seria BUZ to zbiorniki multiwalentne o pojemności 750 i 1000 litrów, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 200 litrów (wersja BUZ x.90).

Dodatkowo zbiorniki w wersji BUZ x.91 wyposażono w wężownicę w dolnej części - do podłączenia kolektorów słonecznych, a wersję BUZ x.92 także drugą wężownicę wbudowaną w zasobnik c.w.u. Dwa króćce od frontu każdego zbiornika pozwalają dodatkowo na podłączenie grzałek elektrycznych.

Dzięki wielu króćcom przyłączeniowym, zbiorniki multiwalentne BIAWAR BUZ dają nieograniczone możliwości w nawet  najbardziej skomplikowanych instalacjach grzewczych, eliminując konieczność stosowania osobnego bufora i zasobnika bądź wymiennika c.w.u.

Nie mniej ważne zalety zbiorników serii BU i BUZ stanowią energooszczędność, przemyślane rozwiązania konstrukcyjne ułatwiające montaż oraz estetyka wykonania. Wszystkie urządzenia posiadają zastawkę – listwę specjalnej konstrukcji, która powoduje warstwowe ułożenie wody w zbiorniku.

Woda zasilająca bufor lub zbiornik multiwalentny trafia na odpowiedni poziom energetyczny (ciepła woda z kotła transportowana jest do góry zbiornika), dzięki czemu nie miesza się z wodą o niższej temperaturze, szybciej trafia do instalacji grzewczej oraz nagrzewa wodę w zbiorniku c.w.u.

Produkty serii BU i BUZ są izolowane za pomocą kształtek styropianowych o grubości minimum 10 cm, co ogranicza straty ciepła do minimum. Obudowę zewnętrzną stanowi płaszcz z twardego PVC w kolorze białym. Od frontu zbiorniki wyposażono w precyzyjny, estetyczny termometr.

Demontowana obudowa i izolacja ułatwia wprowadzenie zbiorników do kotłowni nawet w przypadku stosunkowo wąskich drzwi (dla pojemności 750 litrów wystarczą drzwi o szerokości 80 cm, dla 1000 litrów – 90 cm).

 

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!