REGULUS®-system - niskotemperaturowe grzejniki na czasie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
REGULUS®-system - niskotemperaturowe grzejniki na czasie

Ile godzin w ciągu doby i o jakiej porze przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach? To tylko jedno z ważnych pytań, które powinien sobie zadać każdy użytkownik. Zapewnienie optymalnego poziomu temperatury komfortu cieplnego wymaga wyjątkowo elastycznej reakcji instalacji grzewczej jako całości, od procesu produkcji ciepła poprzez jego ewentualne magazynowanie na jego emisji kończąc. Można optymalnie produkować ciepło lecz nieoptymalnie je dystrybuować.

aktualizacja: 2022-07-19 09:59:00

W bilansie cieplnym domów coraz większy udział mają dodatkowe zyski ciepła. Szybka odpowiedź na ich pojawienie się plus niskie straty ciepła instalacji są kluczowymi elementami efektywnych energetycznie instalacji grzewczych. Przy zastosowaniu grzejników efektywność ta, jak pokazują badania skandynawskich instytutów, rośnie o co najmniej 15% w stosunku do ogrzewania podłogowego.

Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS®-system optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii, znakomicie współpracując z niskotemperaturowymi źródłami ciepła jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Dla ocieplonego domu są najlepszą alternatywą, gdyż dają użytkownikowi wybór różnych opcji sposobu ogrzewania.

Zysk z ich zastosowania wynika z ich małej pojemności wodnej i małej masy własnej, a co za tym idzie minimalnej bezwładności cieplnej. Mała masa grzejnika oznacza niski koszt doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, daje także możliwość szybkiego przerwania grzania w razie pojawienia się zysków ciepła lub np. opuszczenia domu na dłużej. Całkowity brak grzania oznacza całkowity brak kosztu grzania. Regulusy gwarantują relatywnie szybkie podwyższenie temperatury powietrza w całym domu lub w wybranych pomieszczeniach. Szczególnie ta ostatnia cecha w naszej strefie klimatycznej o przewadze okresów przejściowych ma walor kluczowy. Można nawet w środku chłodniejszego, wilgotnego lata, na chwilę włączyć ogrzewanie po to by "przełamać" chłód, podnieść temperaturę. Komfort cieplny małym kosztem.

Hybrydowa dystrybucja ciepła

Nowatorska koncepcja konfiguracji instalacji dystrybucji ciepła. Mocno "odchudzone", a zatem dużo tańsze inwestycyjnie ogrzewanie podłogowe, dysponujące około 30% potrzebnej mocy grzewczej, instaluje się jedynie w strefach komunikacji, zabezpieczając efekt ciepłej czy też neutralnej podłogi i zastępując konieczność przewymiarowania grzejników. Łączymy je z dynamicznie pracującym układem grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy grzewczej. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania.

Wodne ogrzewanie podłogowe w strefach komunikacji można zastąpić matami elektrycznymi. Główną funkcję grzania zawsze pełnią grzejniki.

Instalując pompy ciepła w modernizowanych obiektach, przeróbkę instalacji można ograniczyć do wymiany grzejników na grzejniki REGULUS®-system serii E-VENT lub REVERS. Z uwagi na obecną politykę państwa w zakresie ograniczenia szkodliwych emisji, będzie to najczęstszy i najtańszy sposób przebudowy instalacji z tradycyjnej na niskotemperaturową.

Firma powiązana:
REGULUS - system

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!