Kocioł kondensacyjny - Twój klucz do efektywnego ogrzewania

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kocioł kondensacyjny - Twój klucz do efektywnego ogrzewania

Zastanawiasz się, czy warto wybrać kocioł kondensacyjny do ogrzewania swojego domu? To decyzja, która może przynieść wiele korzyści, zwłaszcza gdy bierzesz pod uwagę niezawodność, wydajność oraz oszczędności energetyczne. W ostatnich miesiącach powstało wiele mitów na temat zakupu kotłów gazowych. Głównym celem Dyrektywy EPBD jest zwiększenie efektywności budynków, a nie kwestia zakazów dla użytkowania kotłów gazowych. Co więcej, nadal można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż w ramach programów rządowych.

aktualizacja: 2024-05-14 10:53:51
Rug Riello Urządzenia Grzewcze S.A.

Kiedy warto wybrać kocioł kondensacyjny?

Kotły kondensacyjne są szczególnie korzystne dla osób poszukujących wygody, oszczędności w eksploatacji i dbających o środowisko. Dzięki swojej zaawansowanej technologii kondensacyjnej, kotły te wykorzystują ciepło z gazów spalinowych, co skutecznie zwiększa ich wydajność i obniża zużycie paliwa. W rezultacie, wybór kotła kondensacyjnego może przynieść znaczące oszczędności w rachunkach za gaz.

Czy kocioł gazowy nadaje się do zamontowania w miejsce kopciucha?

Fakty i Mity: Kocioł gazowy nie nadaje się do zamontowania w miejsce kopciucha

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?

Podczas wyboru kotła kondensacyjnego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

  • Efektywność: Sprawność energetyczna kotła i jego zdolność do pracy z niskotemperaturowymi systemami (ogrzewaniem podłogowym).
  • Modulacja: Im szerszy zakres modulacji, tym lepiej kocioł dopasuje się do zmieniających się warunków.
  • Funkcje dodatkowe: Takie jak dotykowy panel sterowania, cicha praca czy możliwość pracy z mieszanką gazu ziemnego i wodoru.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe - co wybrać?

Jeśli myślisz o instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego, kocioł kondensacyjny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Kotły kondensacyjne mogą efektywnie współpracować z niskotemperaturowymi systemami, zapewniając wysoki komfort cieplny przy minimalnym zużyciu energii. Natomiast, jeśli chcesz korzystać z tzw. podłogówki oraz grzejników – kotły gazowe z odpowiednio dobranymi akcesoriami dają taką możliwość.

Kocioł kondensacyjny

Jaki kocioł do domu do 160 m2?

Dla domów o powierzchni do 160 m2, warto rozważyć modele kompaktowe o wysokiej efektywności. Warto zwrócić uwagę na NOWOŚĆ! od marki Beretta: kocioł MYNUTE EVO X, który wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wzornictwem, ale przede wszystkim zastosowanymi technologiami. Od szerokiego zakresu modulacji 1:10 we wszystkich modelach, przez jeszcze bardziej wydajny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej o jeszcze lepszych parametrach z odnowionym adaptacyjnym systemem spalania, aż po nowy panel z możliwością sterowania dotykowego. Bardzo dobre wyciszenie kotła nawet do 47 dB i możliwość opcjonalnego sterowania pracą kotła za pomocą aplikacji mobilnej sprawiają, że ten kocioł to prawdziwy hit.

Warto zwrócić uwagę na kocioł MySMART X. To najbardziej kompaktowy kocioł kondensacyjny w ofercie marki Beretta, który może być zamontowany nawet w szafce kuchennej. To kocioł gazowy idealny na wymianę, ponieważ dostępny jest na każdy rodzaj gazu, a przyłącza typu click-fit zapewniają szybki i bezpieczny montaż. Możliwość ogrzewania podłogowego i grzejnikowego do 3 stref (akcesorium CONNECT), Certyfikat RANGE RATED (możliwość dostosowania mocy kotła do rzeczywistych wymagań instalacji) i niska emisja zanieczyszczeń sprawiają, że to kocioł ekologiczny, który spełnia wymagania transformacji energetycznej UE. Świetną jakość urządzenia potwierdza aż 8-letnia gwarancja.

Wspólnym mianownikiem całej gamy jest oszczędzanie energii, przy jednoczesnym zapewnieniu wyższego komfortu, na który składają się m.in. cicha praca, wydajność, możliwość pracy z mieszanką gazu ziemnego i wodoru oraz wiele innych ulepszonych funkcji, które są doceniane przez użytkowników.

Marka Beretta oferuje najnowsze technologie w dziedzinie ogrzewania domowego, zapewniając już od 50 lat komfort cieplny, bezpieczeństwo i oszczędności w milionach domów na całym świecie.

Kocioł MySMART X

Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem?

Koszt ogrzewania domu gazem zależy od wielu czynników, takich jak metraż domu, lokalizacja, izolacja budynku oraz efektywność kotła. Według portalu Rankomat, koszt ogrzewania domu 100 m2 w 2024 r. wynosi średnio około 5200 zł rocznie w przypadku nowego domu z instalacją grzewczą na gaz ziemny. Kotły kondensacyjne, takie jak te oferowane przez markę Beretta, charakteryzują się wysoką efektywnością, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych kotłów.

Wybór odpowiedniego kotła kondensacyjnego może znacząco wpłynąć na komfort i koszty eksploatacji Twojego domu. Dzięki urządzeniom marki Beretta możesz być pewien nie tylko oszczędności, ale także wysokiej jakości i niezawodności. Sprawdź jak możesz obniżyć koszty zakupu i montażu kotła gazowego.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły