Koszt budowy domu 2020

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Koszt budowy domu 2020

Według kosztorysu redakcyjnego koszt budowy domu w 2020 roku, do stanu surowego zamkniętego, wyniesie 230 000 zł, przy całkowitym koszcie inwestycji 390 000 zł.

Kwota ta została wyliczona dla realizacji budowy domu jednorodzinnego według projektu Bartek z pracowni Horyzont o powierzchni użytkowej 119 m2. Dom budowany w tzw. "systemie gospodarczym".

W praktyce, koszt budowy domu mogą być wyższe przy mniejszym zaangażowaniu inwestora, a sporo wyższe przy zaangażowaniu jednej ekipy, która wybuduje dom "pod klucz". Warto pamiętać, że na tym etapie robót udział robocizny w porównaniu z kosztami materiałów jest znacznie większy niż przy innych robotach budowlanych.

Również ceny podstawowych materiałów budowlanych ulegają znacznym wahaniom i przy odrobinie szczęścia można trafić na okresowe obniżki interesujących nas towarów. Natomiast zmiana materiałów lub sposobu wykonania poszczególnych elementów domu, nie wpływa radykalnie na obniżenie kosztów.

Najczęściej podnoszony przez inwestorów problem dotyczy kwestii wyboru materiałów na budowę ścian zewnętrznych. W praktyce - w końcowym rozrachunku - koszty różnych technologii tylko nieznacznie różnią się, a więc najważniejsze w tym przypadku powinny być raczej własności użytkowe i parametry ściany.

Przy porównywaniu cen należy zawsze brać pod uwagę wartość całkowicie wykończonej ściany z elewacją i ociepleniem, gdyż tylko wtedy widoczne będą różnice w rzeczywistych kosztach ich wykonania.

Stan surowy domu to przede wszystkim jego konstrukcja nośna, na której nie należy oszczędzać, gdyż ewentualne poprawki z reguły są bardzo drogie, a często nawet niemożliwe do wykonania. Ale nie należy też przesadzać z nadmiernym wzmacnianiem ścian przez, np. ich zbytnie pogrubienie czy nadmierne użycie stali zbrojeniowej ponad wymagania projektowe, które i tak najczęściej określane są ze znacznym zapasem wytrzymałości.

Trzeba też pamiętać, że często zmiana jednego elementu konstrukcyjnego domu, pociąga za sobą konieczność dokonania zmian w innych jego częściach; np. przy zamianie ściany dwuwarstwowej na jedno- lub trójwarstwową konieczne będzie pogrubienie ścian fundamentowych - co trzeba uwzględnić przy sporządzaniu kalkulacji.

Rozsądne koszty budowy domu
Większość domów kosztuje co najmniej jedną trzecią drożej, niż inwestorzy zakładali przed budową. Jak poprawnie ją zaplanować radzi Wojciech Witkiewicz - menedżer budowy, który poprowadził i zbudował około 100 domów

Koszt budowy domu 2020 - fundamenty

Pole manewru przy wykonywaniu fundamentów jest ograniczone do wykonania ich z betonu wylewanego w deskowaniu lub wymurowania z bloczków betonowych.

W kosztorysie projektowym koszt robót fundamentowych, łącznie z pracami ziemnymi, to ok. 36 000 zł - dla ław fundamentowych o szerokości średnio 70 cm i grubości ścian fundamentowych 25 cm.

W przypadku konieczności ich pogrubienia, np. pod ściany trójwarstwowe lub posadowienia na gruncie o małej nośności, koszty odpowiednio wzrosną.

Natomiast suma samych materiałów użytych do wybudowania projektowanych fundamentów wyniesie łącznie ok. 22 000 zł. Nieco niższy będzie koszt materiałów do wylania ścian fundamentowych w deskowaniu, ale drożej zapłacimy za robociznę i szalunek - w praktyce ogólny koszt będzie podobny. Roboty ziemne skalkulowaliśmy na około 13 000 zł - pozycja ta jednak jest uzależniona w ogromnym stopniu od lokalnych warunków.

Fundamenty
fot. M. Szymanik

Koszt budowy domu 2020 - ściany wewnętrzne

Według naszej propozycji ściany zewnętrzne stawiane są z bloczków z betonu komórkowego grubości 36,5 cm i elewacją z mineralnego tynku cienkowarstwowego. Łączny koszt - warstwa nośna i elewacja dla tego projektu wyniesie ok. 38 000 zł.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Przy budowie ścian jednowarstwowych pamiętać należy o bezwzględnym stosowaniu zaprawy ciepłochronnej.
W rzeczywistości koszt ten może ulegać znacznym wahaniom, gdyż ceny materiałów ściennych zmieniają się często i dość znacznie, a w ostatnim okresie wyraźnie zaznacza się tendencja spadkowa. Duży wpływ mają też koszty robocizny - zależnie od regionu Polski różnice sięgają nawet 40-50%.

Ceny będą się kształtować na podobnym poziomie, gdy do budowy ścian zewnętrznych w tej technologii użyjemy bloczków z ceramiki zwykłej, a nawet poryzowanej lub silikatów. Jednak przy ociepleniu bloczków betonowych lepiej zastosować ocieplenie z wełny mineralnej - zwiększy to koszty izolacji cieplnej o ok. 2600 zł.

Ściany zewnętrzne można też postawić jako jednowarstwowe z lekkich odmian betonu komórkowego, pustaków z ceramiki poryzowanej lub keramzytobetonu. Również przy takim rozwiązaniu koszt materiałów będzie podobny, ale należy tu uwzględnić zwiększone wydatki na poszerzenie fundamentów i otynkowanie elewacji.

Gorsza też będzie ich ciepłochronność, jednak tańsza okaże się robocizna. Przy budowie ścian jednowarstwowych pamiętać należy o bezwzględnym stosowaniu zaprawy ciepłochronnej. Na szerszym fundamencie trzeba też postawić ścianę w technologii trójwarstwowej.

Wbrew powszechnej opinii, koszt użytych do jej budowy materiałów nie będzie dużo wyższy niż w innych technologiach, a można uzyskać w ten sposób bardzo wysoką ciepłochronność.

Wpływ na koszty materiałowe będzie miał przede wszystkim rodzaj warstwy elewacyjnej - wykończenie tynkiem na pustakach elewacyjnych grubości 9 cm będzie tanim rozwiązaniem, cenowo konkurencyjnym do innych wariantów.

Uwaga! Koszt ściany trójwarstwowej może znacznie wzrosnąć przy zastosowaniu jako warstwy osłonowej klinkieru.

Koszt budowy domu 2020 - stropy i elementy żelbetowe

Koszt wykonania stropu w prezentowanym domu wynosi 28 000 zł. Większość, potrzebnych do ich wykonania, materiałów pochodzi z lokalnych wytwórni, więc zróżnicowanie cen może być znaczne i zależne od rejonu wytwarzania. Projektowany strop gęstożebrowy można zastąpić popularnym stropem monolitycznym. Koszt takiego stropu to około 36 000 zł.

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem może być ułożenie stropu prefabrykowanego z płyt kanałowych, którego koszt powinien wynieść około 20 000 zł. Pewną niedogodnością tego rozwiązania jest konieczność użycia dźwigu, niewątpliwą zaletą zaś zdecydowanie najszybszy czas układania stropu.

Koszt budowy domu 2020 - pokrycia dachowe i orynnowanie

Według kosztorysu redakcyjnego suma całkowitego wykonania dachu z pokryciem dachówką ceramiczną to ok. 53 000 zł. Podobnie będzie w przypadku zastosowania dachówki cementowej - wówczas łączny koszt budowy dachu wyniesie około 53 000 zł.

Teoretycznie lżejszą konstrukcję dachową wykonujemy pod pokrycie gontem bitumicznym. Na przykładowym dachu koszt materiałów do położenia takiego pokrycia wyniesie ok. 25 000 zł, mimo że same gonty są dość tanie, to ich ułożenie wymaga zamocowania sztywnego podkładu z płyt OSB lub struganych desek najlepiej z piórem i wpustem.

Nie warto rezygnować z tak wykonanego podkładu, jeśli nie chcemy oglądać przez wiele kolejnych lat sporych nierówności pokrycia. W ramach szukania oszczędności nie warto też używać na warstwę podkładową desek odzyskanych z szalunków - nie utworzą one równej powierzchni i wszelkie niedoskonałości będą dobrze widoczne na płaszczyźnie dachu.

Koszt budowy domu 2020 - okna

W budynku okna typowe (energooszczędne), których koszt wg kosztorysu redakcyjnego wyniesie ok. 31 000 zł. Okna będą nieco tańsze, jeśli zdecydujemy się na montaż w przynajmniej niektórych otworach okien nieotwieranych. Jest to opcja do rozważenia szczególnie na parterze, gdzie mamy bezproblemowy dostęp chociażby do umycia okna od zewnątrz.

Oczywiście wpływ na koszty okien będzie miał wybór materiału ram (drewniane czy z PVC), rodzaju oszklenia, okuć i wykończenia. Przy wyborze najtańszego wariantu okien, ich koszt (wraz z montażem) nie powinien przekraczać 21 000-23 000 zł.

W opisywanym projekcie domu przewidziano również montaż okien dachowych, których koszt wraz z robocizną to min. 17 000 zł. W tym przypadku odradzamy jednak zbytnią oszczędność - okna połaciowe to element dachu, więc powinny być solidne. Warto więc wybrać sprawdzoną markę. Na liczbie okien dachowych też nie warto oszczędzać, aby być w pełni zadowolonym z odpowiednio doświetlonego poddasza.

Cezary Jankowski
fot. tytułowa Mundos (forum.budujemydom.pl)

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość geodeta

02 Sie 2020, 18:19

ława 70 cm?

time image

03 Lip 2020, 14:24

Witam wszystkich budujacych i mam nadzieje juz szczesliwych posiadaczy swych upragnionych czterech kátów. Czy ktos z okolic Ustki, Slupska tutaj jest i ma doswiadczenie z ekipami budowlanymi? Kogo polecacie, odradzacie? Mam zamiar budowac sie kolo Ustki, ale od kilkunastu lat mieszkam ...

time image

Gość SPRAWDZAM

28 Cze 2020, 20:07

Z rzeczonej pracowni architektonicznej "HORYZONT" zrealizowałem (dla siebie) dom PROWANSJA. Wg projektu 196m2, a z garażem i poddaszem na garderobę 249m2. Wliczyłem garaż i poddasze, bo wszystkie te powierzchnie są ogrzewane podłogowo. Budowałem prawie 10 lat. Czas wziął się ze zwyczajnego ...

time image

Gość romuald

07 Lut 2020, 10:35

ciekawe ile zarabiają tacy drobni deweloperzy co budują bliźniaka 145 metrów (połówka bliźniaka) na działce całkowitej 1000 metrów (czyli po 500 metrów na każdą połowę bliźniaka)....cena jaka widzę za stan deweloperski to 670 tys. zł..... (w Grodzisku Mazowieckim)

time image

28 Sty 2020, 08:56

U mnie SSO: płyta fundamentowa wzmocniona na szkody z rozprowadzoną instalacją co i cwu postawiona na xpsie, sciany silikat 18 i 12, wiązary, krycie wstępne papa+osb+nadbitka wyszło 100tys z czego do wieńca robiliśmy sami. Wiadomo, że pewnie nie wszystko zapisaliśmy wiec mozna sobie ...

time image

Gość Anna

27 Sty 2020, 22:10

Chciałabym, żeby taka była prawda, mam mały prosty dom (120 m2 użytkowej, parterowy z poddaszem użytkowym, ok. 380m3 kubatury), standardowe rozwiązania a ceny za SSO są szacowane przez firmy na ok. 350 tys. - i nie jest to kwestia projektu. kanalizacja w jednej nitce, tylko kilka ścianek ...

time image

Gość mhtyl

06 Sty 2020, 18:31

14 godzin temu, Gość Taki sobie napisał: Taki wyrobnik co robi na czarno i bierze pincet+ oraz inne zasiłki, ukrywa dochody nie płaci ZUS-u, ty go polecasz, klepiesz po plecach bo jest tańszy, a ja muszę za niego i za siebie odprowadzać podatki, płacić ZUS. Biedny ...

time image

Gość Taki sobie

06 Sty 2020, 17:13

Taki wyrobnik co robi na czarno i bierze pincet+ oraz inne zasiłki, ukrywa dochody nie płaci ZUS-u, ty go polecasz, klepiesz po plecach bo jest tańszy, a ja muszę za niego i za siebie odprowadzać podatki, płacić ZUS .

time image

Gość mhtyl

06 Sty 2020, 14:51

2 godziny temu, Gość Taki sobie napisał: Opłać ZUS-y za ludzi, odprowadź podatk,i to zobaczysz ile zarobisz a ile trzeba zapłacić za roboty budowlane, roboty na czarno już się kończą, bierz się za budowlankę. Z tego co piszesz rozumiem że jesteś właścicielem ...

time image

Gość Taki sobie

06 Sty 2020, 12:10

Opłać ZUS-y za ludzi, odprowadź podatk,i to zobaczysz ile zarobisz a ile trzeba zapłacić za roboty budowlane, roboty na czarno już się kończą, bierz się za budowlankę.

time image

Gość Rudy

06 Sty 2020, 11:57

Liczcie koszty razy 2, bo frajerzy z firm budowlanych czekają już na jeleni, którzy zapłacą dwa razy więcej niż chcą.

time image

Gość Ukao

05 Paź 2019, 17:05

Co za ludzie to piszą! Ceny jak za budowę zamku w piaskownicy. Chyba, że za taką fuszerę jak na zdjęciach: Porotherm układany bez zaprawy (wiatr hula), płyta balkonowa 8cm (po roku siądzie), łaty nie zaimpregnowane (wytrzymają 15 lat), na dachu jakaś folia ogrodowa zamiast paro-przepuszczalnej, ...

time image

Gość Ontila

05 Paź 2019, 16:56

Znowu te bzdury! Za takie pieniądze można zrobić utopiona w błocie fuszerkę a nie dom. Liczcie koszty minimum 2* bo inaczej brzydko się zdziwicie!

time image

Gość Inzagi

12 Wrz 2019, 10:59

W tym roku zaszło trochę zmian w prawie budowlanym nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów

time image

Gość Słoik

29 Lip 2019, 22:20

Do czego wam potrzebne 200 metrowe domy jak macie tylko jedno dziecko lub żadnego?

time image

Gość mhtyl

24 Cze 2019, 14:43

18 godzin temu, fjoonka napisał: Widzę, że dyskusja jest mocno rozwinięta. Nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, ale czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie znajdę pracownię archotektoniczną, która mogłaby przygotować projekt budowy domu, który spełniałby warunki ...

time image

23 Cze 2019, 20:43

1 minutę temu, fjoonka napisał:  gdzie znajdę pracownię archotektoniczną, która mogłaby przygotować projekt budowy domu, który spełniałby warunki otrzymania dofinansowania m.in na panele słoneczne.  Z informacji które podałaś o tym w jakim regionie ...

time image

23 Cze 2019, 20:39

Widzę, że dyskusja jest mocno rozwinięta. Nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, ale czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie znajdę pracownię archotektoniczną, która mogłaby przygotować projekt budowy domu, który spełniałby warunki otrzymania dofinansowania m.in na panele słoneczne. ...

time image

Gość

11 Cze 2019, 13:38

3 godziny temu, Gość K napisał: budowa pochlonęła ponad 1 mln złotych,   3 godziny temu, Gość K napisał: Dom 240m2   3 godziny temu, Gość K napisał: góra domu nie ruszona A ...

time image

Gość K

11 Cze 2019, 10:10

380000 chciałabym, żeby to była prawda. Mnie budowa pochlonęła ponad 1 mln złotych, a jeszcze góra domu nie ruszona, o tarasach i pozbruku nawet nie myślę. Dom 240m2

time image

Gość mhtyl

29 Sty 2019, 15:58

10 godzin temu, aaaa napisał: nie od dziś wiadomo, że niektórzy mają z tym problem   Tak, widać czas na kolejną g...oburzę, dawno pewnie nie było.... Bardzo merytoryczna odpowiedź,wnosząca bardzo dużo konkretów do tematu.

time image

29 Sty 2019, 05:24

11 godzin temu, uroboros napisał: Ja widzę na tym planie dwa WCety, dwie wanny, dwie umywalki, pralkę - tyle, że w nienazwanych odpowiednio pomieszczeniach!   Przyjrzyj się uważnie i przyznaj się do błędu! nie od dziś wiadomo, że niektórzy ...

time image

Gość mhtyl

28 Sty 2019, 20:47

Ktoś ułożył jakiś ład i skład po to aby było przejrzyście i prosto ale jak widzę masz inne zdanie. Albo to forum jest forum budowlanym albo bełkotem budowlanym gdzie każdy będzie pisał  jak chciał i nazywał po swojemu swoje niespełnione bliżej nieokreślone wizje. I ...

time image

Gość

28 Sty 2019, 20:24

Można, można! Np. że goście, bawiący się w salonie, chcąc zrobić siusiu, muszą wejść do strefy rodzinnej, do łazienki (oznaczonej: POKÓJ 4,35 m2), albo nawet jeszcze głębiej do drugiej łazienki (oznaczonej: POKÓJ 4,55m2)... Np., że wiatrołap (oznaczony: POKÓJ ...

time image

Gość mhtyl

28 Sty 2019, 20:14

3 minuty temu, uroboros napisał: Chciałem zamieścić ten plan ze wskazówkami gdzie ja widzę sanitariaty, ale wyświetlił mi się komunikat, że mój rysunek jest za duży... Widziałem i widzę, ślepy nie jestem, narysować wszystko można, ale raz jeszcze powtórzę, ...

time image

Gość

28 Sty 2019, 20:06

Chciałem zamieścić ten plan ze wskazówkami gdzie ja widzę sanitariaty, ale wyświetlił mi się komunikat, że mój rysunek jest za duży...

time image

Gość mhtyl

28 Sty 2019, 19:53

2 godziny temu, uroboros napisał: Ja widzę na tym planie dwa WCety, dwie wanny, dwie umywalki, pralkę - tyle, że w nienazwanych odpowiednio pomieszczeniach!   Przyjrzyj się uważnie i przyznaj się do błędu! Proszę Cię, nie bądź smieszny. ...

time image

Gość

28 Sty 2019, 17:44

Ja widzę na tym planie dwa WCety, dwie wanny, dwie umywalki, pralkę - tyle, że w nienazwanych odpowiednio pomieszczeniach!   Przyjrzyj się uważnie i przyznaj się do błędu!

time image

Gość mhtyl

28 Sty 2019, 17:29

2 minuty temu, uroboros napisał: Oba plany przedstawiają ten sam parter budynku. autorka wyraźnie napisała, że pierwszy plan jest wynikiem pracy architekta, a drugi plan chce zanieść - jako wizję swoich poprawek i przemyśleń - do ewentualnych, ostatecznych poprawek ...

time image

Gość

28 Sty 2019, 17:22

mhtyl'u zagalopowałeś się i dalej brniesz - wyluzuj...   Oba plany przedstawiają ten sam parter budynku. autorka wyraźnie napisała, że pierwszy plan jest wynikiem pracy architekta, a drugi plan chce zanieść - jako wizję swoich poprawek i przemyśleń - do ewentualnych, ...

time image

28 Sty 2019, 17:19

Ty no patrz, a ja założyłam nawet większą różnicę niż Przemek89 ,  są na rzutach WC i umywalki i wanny... ale niektórym to trzeba jak krowie na rowie... Pewnie nie dałam tam schodów, bo zamierzam się teleportować między piętrami, właśnie tak.

time image

Gość mhtyl

28 Sty 2019, 16:33

8 godzin temu, aaaa napisał: @mhtyl - po co się tak unosisz?? Czytanie ze zrozumieniem się kłania...chaton w swoim poście wyraźnie pisze, że oddała do projektanta wariant 1, ale jeszcze myśli czy nie zmienić na wariant 2 zresztą, jak spojrzysz ...

time image

28 Sty 2019, 16:33

3 minuty temu, bajbaga napisał: A drabina gdzie jest ? Ten taras z podjazdem ............... też bez drabiny ?

time image

28 Sty 2019, 16:29

A drabina gdzie jest ? Ten taras z podjazdem ............... też bez drabiny ?

time image

Gość mhtyl

28 Sty 2019, 16:21

8 godzin temu, Chaton napisał: Było napisane że to dwa warianty a nie rzut parteru i poddasza , z rzutu też wynikało, każdy średnio inteligentny człowiek zalapie jak widać nie ty. średnio inteligentny człowiek wie, że na parterze znajdują sie łazienki, ...

time image

28 Sty 2019, 11:39

Dnia 10.01.2019 o 14:44, Gość Gość Piotr napisał: Czytam mnóstwo artykułów na temat budowy domu i ceny, które czasami widze, to masakra. Skąd ludzie biorą takie ceny. Na wiosne ruszam z budową domu, pow. całkowita 210 m2, parterowy z poddaszem użytkowym, robocizna ...

time image

28 Sty 2019, 07:53

9 godzin temu, mhtyl napisał: No to wytłumacz mi co pokazuje drugi rzut wklejony przez Ciebie?  Jak chybiony przykład?!!!!!!!!!!!!!! Pisałem i powtórzę, nie masz zielonego pojęcia co wchodzi w całość kosztów dachu a pyszczysz i bronisz swego.  Było ...

time image

28 Sty 2019, 07:48

@mhtyl - po co się tak unosisz?? Czytanie ze zrozumieniem się kłania...chaton w swoim poście wyraźnie pisze, że oddała do projektanta wariant 1, ale jeszcze myśli czy nie zmienić na wariant 2 zresztą, jak spojrzysz na te oba rzuty, to od razu widać, ze to nie może być ...

time image

27 Sty 2019, 21:29

Według mnie różnica w Twoim dachu dwuspadowym a czterospadowy  będzie z 5-8 tyś na plus za dach czterospadowy. Za samą więźbę zapłacisz  za robotę z 2-3 tyś więcej. Dużo bardziej skomplikowana  praca , następnie dachówka kosztuje z 4zł a gąsior kosztuje z 30zł + ...

time image

Gość mhtyl

27 Sty 2019, 20:49

14 minut temu, Chaton napisał: Nie padło tam nigdzie słowo poddasze, bo paść nie mogło. No to wytłumacz mi co pokazuje drugi rzut wklejony przez Ciebie? Jeżeli ktoś wkleja dwa przekroje to pierwszy jest parterem a drugi poddaszem albo piętrem.  Możesz ...

time image

27 Sty 2019, 20:25

Przed chwilą, mhtyl napisał: Nie, to ty masz problemy bo jak się coś wkleja to sie sprawdza, wkleiłaś dewa rzuty jeden parter drugi poddasze i czego się czepiasz? Ja pisze to co widzę a nie to co masz  w głowie. pomyliłaś ? ok, każdy się myli, więc przyznaj się ...

time image

27 Sty 2019, 20:06

32 minuty temu, Chaton napisał:   Nie wiem ile masz kasy ale piszesz o blachodachówce, więc podejrzewam, że mniej niż byś chciał a to bardzo duży dom, 210m2 w parterze to nie przelewki, będzie drogo.   Hehehe, wiadomo   Przy takiej ...

time image

27 Sty 2019, 19:39

https://kb.pl/  https://kb.pl/porady/koszt-budowy-domu-dokladne-wyliczenia/   Kalkulator, kartka, długopis do ręki - i działaj Zgadza się, pomyliłem się o jakieś 20 tys przy kwocie 400tys podczas budowy używając tej strony. Polecam

time image

Gość mhtyl

27 Sty 2019, 19:30

27 minut temu, Chaton napisał: Dwuspadowy 198m2, czterospadowy 197m2 , wyliczone przez firmę od wiązarów według moich życzeń. Żeby było zabawniej dwuspad ma mniejszy kąt nachylenia a i tak wyszło go ciut więcej. Cuda, Panie cuda! Pojęcia zielonego nie ...

time image

27 Sty 2019, 19:29

1 godzinę temu, Kasia Buczyńska napisał: A ja mam pytanie. Jak oszacowali byście całkowity koszt budowy domu parterowego: -powierzchnia użytkowa 160 m + kotłownia 10m + garaż 39m -nieużytkowe poddaszem-technologia: porotherm, bloczki fundamentowe -dach: ...

time image

Gość mhtyl

27 Sty 2019, 19:13

2 minuty temu, Chaton napisał: Masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem , względnie ze wzrokiem. Nie, to ty masz problemy bo jak się coś wkleja to sie sprawdza, wkleiłaś dewa rzuty jeden parter drugi poddasze i czego się czepiasz? Ja pisze to co widzę ...

time image

27 Sty 2019, 19:00

Dnia 26.01.2019 o 13:12, mhtyl napisał: Widzę że sama nie wiesz co chcesz, sorki ale  nie ja zakładałem temat i pokazywałem w nim dwa projekty. Bo jak na moje oko te dwa przekroje  obrazują:  pierwszy parter a drugi poddasze.       To ...

time image

27 Sty 2019, 18:24

2 godziny temu, Kasia Buczyńska napisał: A ja mam pytanie. Jak oszacowali byście całkowity koszt budowy domu parterowego: https://kb.pl/   https://kb.pl/porady/koszt-budowy-domu-dokladne-wyliczenia/   Kalkulator, kartka, długopis do ręki - i działaj

time image

27 Sty 2019, 15:48

A ja mam pytanie. Jak oszacowali byście całkowity koszt budowy domu parterowego: -powierzchnia użytkowa 160 m + kotłownia 10m + garaż 39m -nieużytkowe poddaszem-technologia: porotherm, bloczki fundamentowe -dach: wiązary dachowe, blacho dachówka, dach kopertowy o powierzchni ok ...

time image

Gość mhtyl

26 Sty 2019, 10:12

12 godzin temu, Chaton napisał: Nie planuje użytkowego poddasza, ocieplam  po stropie, sufit z  gk. Nie wiem skąd ten pomysł z użytkowym poddaszem.   Widzę że sama nie wiesz co chcesz, sorki ale  nie ja zakładałem temat i pokazywałem w nim dwa ...

time image

25 Sty 2019, 21:35

Nie planuje użytkowego poddasza, ocieplam  po stropie, sufit z  gk. Nie wiem skąd ten pomysł z użytkowym poddaszem. Okap mam tak samo w dwuspadzie, też go trzeba obrobić. Ja nigdzie nie piszę że ten dach kosztuje tyle samo. Piszę, że będzie drożej ale nie dużo drożej.

time image

Gość mhtyl

25 Sty 2019, 20:58

Ano to mam na myśli że płyta osb to jedno z licznych rozwiązań i wcale nie jest pracochłonne ani skomplikowane, bardziej kłopotliwe jest ułożenie podbitki , a najmniej kłopotliwa jest nadbitka. Jak zrobisz czterospadowy to obróbkę okapu będziesz miała za darmo? Planujesz ...

time image

25 Sty 2019, 20:25

Nie wiem co masz na myśli z tą płytą OSB , przecież jakoś te szczyty obrobić muszę a nie biorę pod uwagę rozwiązań innych niż tynk. Nie przekonam się, bo nie zrobię sobie dwóch dachów i nie porównam. Jakbym dodała robociznę do obróbki szczytów to na bank mi ta różnice ...

time image

Gość mhtyl

25 Sty 2019, 19:54

9 godzin temu, Chaton napisał: Różnica 4tys + w dwuspadowym dochodzi obrobienie szczytów płytą osb co też nie jest super szybkie i proste i też kosztuje, więc przynajmniej na etapie więzby można obalić mit o taniości dachu dwuspadowego.   Masz ...

time image

25 Sty 2019, 18:18

Nie wiem Buster, też jestem ciekawa o ile się rozmine, w międzyczasie pojechałam na skład z projektami dachów i swoimi wyliczeniami , gość od dachów potwierdził mi to. Sama się zdziwiłam, że tak wyszło. Największa różnica jest na drogich dachówkach krańcowych vs. prawie ...

time image

25 Sty 2019, 15:13

1 godzinę temu, Chaton napisał: Właśnie skończyłam wyceniać pokrycie dachówka betonową Nie chcę sugerować że źle liczysz ale żyję już parę lat,trochę budowałem i wiem że początkowe kosztorysy nijak się mają do tego co jest później. Ale ...

time image

25 Sty 2019, 13:52

Właśnie skończyłam wyceniać pokrycie dachówka betonową za materiał wg cen z hurtowni i tu są jaja bo nawet uwzględniając te śmieszne dachówki łącznik potrójny gąsiorów i denka gąsiorów wychodzi tadam... tadam... czterospadowy taniej o 1001zl. 3 razy to liczyłam ,inaczej ...

time image

25 Sty 2019, 13:14

2 godziny temu, Chaton napisał: Różnica 4tys + w dwuspadowym dochodzi obrobienie szczytów płytą osb co też nie jest super szybkie i proste i też kosztuje, więc przynajmniej na etapie więzby można obalić mit o taniości dachu dwuspadowego. Widzę, że próbujesz ...

time image

25 Sty 2019, 12:24

sama różnica  w cenie więźby, to pikuś....popatrz na różnice  kosztów pokrycia np. dachówki, do tego wykończenia poddasza - zakładając, że to dom z poddaszem użytkowym to jest ocieplenie skosów, kartongipsy......ale nie wiem czy takie porównywania mają sens, bo każde ...

time image

25 Sty 2019, 10:36

Wracając do tematu cen 2019 oraz porównania cen dachów 2 i 4 spadkowego właśnie zrobiłam  wycenę wiązarów w firmie w dwóch wariantach. Dach 200m2 , zawiera montaż i cenę podaje brutto. Zadaszam dokładnie to :     Dwuspadowy- 27tys Czterospadowy -31tys Różnica ...

time image

22 Sty 2019, 14:59

17 minut temu, solange63 napisał: Wszystkie płytki, które kupiłam do siebie były deptane, oblewane i oglądane z różnej perspektywy.  Czyli tak jak radziłem. Ważne żeby ten mat nie był ani ciut szorstki, to musi być śliskie jak nie powiem co. 21 ...

time image

22 Sty 2019, 14:39

43 minuty temu, demo napisał: Doświadczenie to chyba masz małe bo dopiero budujesz, a i z racji wieku. Matowe też mogą być bardzo trudno czyszczące, więc lepiej uważać i przed zakupem sprawdzić. Co ma budowanie do doświadczenia z różnymi materiałami ...

time image

22 Sty 2019, 14:14

Na matowych brud się mniej rzuca w oczy, a ze lśniących łatwiej zmyć. Trzeba coś wybrać.

time image

22 Sty 2019, 13:46

14 godzin temu, solange63 napisał: Nauczona doświadczeniem: wszystkie matowe lub półmatowe. Doświadczenie to chyba masz małe bo dopiero budujesz, a i z racji wieku. Matowe też mogą być bardzo trudno czyszczące, więc lepiej uważać i przed zakupem sprawdzić.

time image

21 Sty 2019, 22:44

7 godzin temu, demo napisał: Kafli jest ci teraz ogromny wybór - to fakt. Z moich doświadczeń niestety wynika że tanie kafle zawsze były goowno warte. Takie za 30-40 zł nie muszą być brzydkie, ale prawie na pewno będą jakościowo raczej słabe. Ja ...

time image

21 Sty 2019, 20:19

4 godziny temu, bobiczek napisał:   Nie ma reguły chyba. Coś w tym jest szczególnie biorąc pod uwagę twardość. Też mam jedne taniutkie a twarde jak diabli.          Ja to mam alergię na tzw. pół-polery bo te miejsca niepolerowane potrafią ...

time image

21 Sty 2019, 15:45

Nie wiem od czego to zależy, ale z doświadczenia mam tak. Fajne, baaaardzo drogie, ale i niezłe baaaaardzo tanie sprawdziły się. A takie na ten przykład nie tanie, nie najdroższe z Tubądzina, położone w łazience na podłodze - odpryski mają po zetknięciu z rozbitym flakonem ...

time image

21 Sty 2019, 15:34

Kafli jest ci teraz ogromny wybór - to fakt. Z moich doświadczeń niestety wynika że tanie kafle zawsze były goowno warte. Takie za 30-40 zł nie muszą być brzydkie, ale prawie na pewno będą jakościowo raczej słabe. Ja to chyba mam do kafli jakiegoś pechola, bo nawet ...

time image

21 Sty 2019, 12:58

11 minut temu, aaaa napisał: każdy jest trochę inny i ma inne gusta,priorytety....i jeszcze zdolności adaptacyjne (jak przyciśnie i nagle trzeba sie dostosować do nowej rzeczywistości...) Tak. Widać to nawet tutaj. Ja wolałam mieć lepsze wnętrze, niż dach. ...

time image

21 Sty 2019, 12:38

każdy jest trochę inny i ma inne gusta,priorytety....i jeszcze zdolności adaptacyjne (jak przyciśnie i nagle trzeba sie dostosować do nowej rzeczywistości...)

time image

21 Sty 2019, 10:57

27 minut temu, solange63 napisał:   zaczekaj na wykończeniówkę... Niestety w najniższym przedziale cenowym praktycznie nie ma wyboru. Średnia półka jest w cenie wysokiej sprzed 2 lat. Uświadomiłam to sobie wybierając płytki do domu. No i ...

time image

21 Sty 2019, 09:49

11 godzin temu, Chaton napisał: Właśnie pisząc poprzedni post zdałam sobie sprawę że po części też się dokładam do tego trendu. Zawsze myślałam, sledząc różne fora budowlane,  że kto jak kto ale ja nie będę zwracać uwagi na takie pierdoły jak estetyka ...

time image

21 Sty 2019, 08:54

Zacząłem budowę w 2017 roku, większość prac robią ekipy i aktualna cena wszystkiego co mam zrobione to 230 000 PLN. A dom ma 125 m2, poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, zrobione wszystkie instalacje po domu (bez kotłowni), tynki, wylewki, ocieplone poddasze, zrobiony strych. Tak, ...

time image

20 Sty 2019, 21:53

Właśnie pisząc poprzedni post zdałam sobie sprawę że po części też się dokładam do tego trendu. Zawsze myślałam, sledząc różne fora budowlane,  że kto jak kto ale ja nie będę zwracać uwagi na takie pierdoły jak estetyka i wybiore dach dwuspadowy bo taniej i przecież ...

time image

19 Sty 2019, 05:21

19 godzin temu, Chaton napisał: . Żeby było śmieszniej to często do tego wszystkiego leci piec na węgiel, wszak kotłowni nikomu nie pokazujemy. Wszystko to  w statystykach podnosi średnią cenę a nie jest niezbędne do wygodnego (choć nie komfortowego) życia. To ...

time image

18 Sty 2019, 09:26

Wyższe koszty budowy domu wynikają również z tego że statystycznie wyszze są oczekiwania. Ludzie cuduja bo zwykły prosty dom nie spełnia już swojej roli, czyli nie tylko zapewnienia schronienia użytkownikowi ale też prestiżu. Stąd się bierze sięganie po coraz droższe rozwiązania. ...

time image

17 Sty 2019, 20:26

20tys za istalaccje elektryczna to bardzo dużo.Ile punktów planujesz w tym domu?

time image

11 Sty 2019, 18:18

Od 1 stycznia 2017 roku zaczął obowiązywać II etap zmian, który ponownie obniżył współczynnik U przenikania ciepła ścian zewnętrznych. Dziś nie może być on wyższy niż 0,23 W/m2K. Od 2021 roku współczynnik U nie będzie mógł przekroczyć 0,2 W/m2K. Zmiany w sprawie warunków ...

time image

11 Sty 2019, 17:22

Czemu zaraz "hejtują"? Ja bym napisał "powątpiewają w realność".

time image

Gość mhtyl

11 Sty 2019, 16:17

Czytam i nie wiem czy przez niektórych zazdrość przemawia że Piotr chce wybudować tanio domek bo z góry hejtują jego wyliczenia bo sami wydali więcej? Za ile wybuduje za tyle wybuduje i tyle. Nic nie wiadomo na jaki standard wykończenia domu Piotr postawił, może będzie miał ...

time image

11 Sty 2019, 14:07

19 minut temu, aaaa napisał: bobiczek - zapominasz o takim "drobnym detalu" - ten do którego dziennika linkujesz to 93,5m2, i do tego Przemek89 sam pisze żeby być konsekwentnym, to trzeba do tego dodać koszt działki. A wyżej Piotr pisze wyraźnie ...

time image

11 Sty 2019, 13:44

bobiczek - zapominasz o takim "drobnym detalu" - ten do którego dziennika linkujesz to 93,5m2, i do tego Przemek89 sam pisze   Dnia 20.07.2017 o 00:20, Przemek89 napisał: No i wszystko powoli się kończy również jest to mój ostatni  wpis do dziennika.  Dziękuje ...

time image

11 Sty 2019, 09:55

Jest dobry i wiarygodny dziennik dotyczący kosztów i samej budowy. Działka za darmo sprezentowana przez rodziców. Powierzchnia użytkowa domu 93,5 m2. Polecam poczytać, może będzie przydatne w odniesieniu do własnych planów budowy.     20 godzin temu, ...

time image

11 Sty 2019, 09:50

Mnóstwo jest tez takich domów na portalach nieruchomości: 200m2, wykończona połowa pod klucz połowa developerski , kuchnia najtańsze meble, często kilka szafek, jedna łazienka wykonczona, otoczenie w powijakach, sprzedają bo brakło tych 100-150tys żeby jakoś zamieszkać a kredytu ...

time image

11 Sty 2019, 09:27

  Dodam jeszcze (na wypadek gdyby ktoś się bardzo zapalił na budowę po wpisie gościa Piotra), że jego obliczenia są bardzo mizerne, a wręcz żadne. Napisał, że zapłaci za robociznę 62 tysiące. Nie podał dokładnie za co. Domyślam się, że za SSO. Nie podał kosztów ...

time image

11 Sty 2019, 09:09

Przed chwilą, aaaa napisał: Jednak odniosę się do tego postu...bo widzę bardzo mocne oderwanie od rzeczywistości. Ceny działek są bardzo zróżnicowane, w miastach drogo - przepraszam za określenie - na zadupiach tanio. Więc jak się buduje na zadupiu, to będzie ...

time image

11 Sty 2019, 07:07

17 godzin temu, Gość Gość Piotr napisał: Czytam mnóstwo artykułów na temat budowy domu i ceny, które czasami widze, to masakra. Skąd ludzie biorą takie ceny. Na wiosne ruszam z budową domu, pow. całkowita 210 m2, parterowy z poddaszem użytkowym, robocizna wyceniona ...

time image

11 Sty 2019, 06:05

16 godzin temu, Gość Gość Piotr napisał: Chetnie poczytam kto ma coś jeszcze do powiedzenia. Można zejść do takich stawek za pobudowanie i wykończenie domu , wystarczy tylko ...............................nie zapłacić wykonawcom . I w hurtowniach budowlanych ...

time image

Gość

10 Sty 2019, 22:43

2 godziny temu, Gość Piotr napisał: ja buduje mały parterowy pow. 65 stan surowy zamknięty mnie wyniósł 72 tys:) To już 1100 zł za 1 m2... A działka?, a uzbrojenie? I jeszcze wykończenie... na pewno wyjdzie pod 3 tys. za metr...

time image

Gość Piotr

10 Sty 2019, 19:54

ja buduje mały parterowy pow. 65 stan surowy zamknięty mnie wyniósł 72 tys:)

time image

Gość

10 Sty 2019, 17:41

3 godziny temu, Gość Gość Piotr napisał: 300 tys za dom 100m2 i więcej, gdzie w tej cenie spokojnie można postawić dom 150-160m2.  Bierz się za deweloperkę i tak buduj... takie ceny, tzn 2000 za 1 m2 i to jeszcze z działką i uzbrojeniem - to tylko ...

time image

10 Sty 2019, 13:59

12 minut temu, Gość Gość Piotr napisał: Czytam mnóstwo artykułów na temat budowy domu i ceny, które czasami widze, to masakra. Skąd ludzie biorą takie ceny. Na wiosne ruszam z budową domu[...]   Chetnie poczytam kto ma coś jeszcze do powiedzenia. Ja ...

time image

Gość Gość Piotr

10 Sty 2019, 13:44

Czytam mnóstwo artykułów na temat budowy domu i ceny, które czasami widze, to masakra. Skąd ludzie biorą takie ceny. Na wiosne ruszam z budową domu, pow. całkowita 210 m2, parterowy z poddaszem użytkowym, robocizna wyceniona na 50 tys zł brutto plus za dach 12 tys brutto. A ludzie ...

time image

30 Gru 2018, 15:42

1 godzinę temu, Gość damian napisał: Czy ma ktoś z forumowiczów do polecenia z czystym sumieniem ekipę budowlaną. Chcę budować od wakacji dom 134m pod Pruszkowem. Byle nie ogrzewanie na paliwo stałe, bo to mija się z celem.

time image

Gość damian

30 Gru 2018, 14:01

Czy ma ktoś z forumowiczów do polecenia z czystym sumieniem ekipę budowlaną. Chcę budować od wakacji dom 134m pod Pruszkowem.

time image

Gość seba

10 Gru 2018, 14:17

U mnie 120m2 uzytkowej oraz 20 m2 garaz z kotlownią koszt sso materiał i robocizna 105 000zł.

time image

Gość inwestor

08 Paź 2018, 18:01

dom w aksamitkach 2n 120metrow +garaz, stan surowy zamkniety , gazobeton dachowka na dachu , stropodach betonowy , ocieplony , cena materialu 85000, dom budowany dla siebie systemem gospodarczym

time image

28 Lip 2018, 13:09

50 minut temu, Gość Dmn napisał: Tylko wiecie ze eko groszek to tak naprawdę miał bardziej lub mniej przesiany  Miał to drobny węgiel i wcale nie musi być gorszym od tzw węgla, potrzebuje tylko innej techniki spalania by było ono efektywne i w miarę czyste.

time image

Gość Dmn

28 Lip 2018, 12:15

Tylko wiecie ze eko groszek to tak naprawdę miał bardziej lub mniej przesiany !i bez pyłu niby!wiec co to za ekologia.skoro to nie jest nic nowego!lepszego.coś nad czym pracowali ludzie żeby było lepsze! Masakra!i piec za 10 tys pod to!i w nim nawet nie zapalisz drewnem!

time image

05 Kwi 2018, 17:36

co to jest "przyłącz"? Bo na każdym dokumencie jest "przyłącze"

time image

05 Kwi 2018, 11:12

Nie obrażam, tylko obnażam,  nikt nie zmusi Cię do wymiany jednego śmieciucha na inny kocioł na węgiel.   

time image

05 Kwi 2018, 09:37

49 minut temu, animus napisał: kotlarze szarpią kasę,  a barany wymieniają.     to, że mieszkasz w regionie, gdzie nie ma takiego obowiązku, nie oznacza od razu, że musisz obrażać wszystkich pozostałych, gdzie taki obowiązek istnieje (uchwała sejmiku)

time image

05 Kwi 2018, 08:46

A komu potrzebny taki kocioł?  Kociołek 5 klasa to już przeżytek, teraz tylko ECODESIGN, a za chwilę będą 6,7,8 klasy itd.... do tego ustawy nakazujące wymianę, cena kotła rośnie  z klasą, interes się kręci, kotlarze szarpią kasę,  a barany wymieniają.   To wyciąganie ...

time image

05 Kwi 2018, 05:06

50 minut temu, aaaa napisał: a są kotły zasypowe 5 klasy? bo nowe w regionie, to tylko 5 klasa może być przecież...   Z tego co wiem jest przynajmniej jeden

time image

05 Kwi 2018, 04:14

a są kotły zasypowe 5 klasy? bo nowe w regionie, to tylko 5 klasa może być przecież...  

time image

03 Kwi 2018, 16:33

34 minuty temu, animus napisał: Bo ty jesteś miłośnikiem węgla. Można tak powiedzieć  Oczywiście aspekt ekologiczny nie jest dla mnie nieistotny, dlatego chętnie wezmę kocioł klasy 5, 6, 10 czy innej, jeśll znajdzie się ktoś (czyt. państwo), kto ...

time image

03 Kwi 2018, 15:57

56 minut temu, MrTomo napisał:   Wolałbym wymienić swój zasypowy kocioł węglowy na ... zasypowy węglowy, nawet klasy 5-tej, jeśli mi gmina dopłaci. Bo ty jesteś miłośnikiem węgla.  

time image

03 Kwi 2018, 14:55

58 minut temu, aaaa napisał: a to źle? W mojej opinii zamienił stryjek siekierkę na kijek Wolałbym wymienić swój zasypowy kocioł węglowy na ... zasypowy węglowy, nawet klasy 5-tej, jeśli mi gmina dopłaci.

time image

03 Kwi 2018, 13:55

22 godziny temu, MrTomo napisał: W mojej też. Super program. Dopłata 95% Zamiana kopciucha na kocioł na pellet. Podziękowania a to źle? rodzina ma ekogroszkowy kocioł z podajnikiem 3 klasy (ledwo zipie, ciągle z nim są jakieś ...

time image

Gość gawel

02 Kwi 2018, 20:20

4 godziny temu, MrTomo napisał: W mojej też. Super program. Dopłata 95% Zamiana kopciucha na kocioł na pellet. Podziękowania No nie, u mnie nie ma narzuconego  źródła może byc i PC    " Informacja dla Mieszkańców Gmina ...

time image

02 Kwi 2018, 15:51

4 minuty temu, gawel napisał: obecnie n p w mojej gminie są super programy obejmujące termomodernizację i ekologiczne źródła ogrzewania pod warunkiem wyeliminowania kopciucha, jest jeden warunek trzeba mieć zakończoną budowę. W mojej też. Super program. Dopłata ...

time image

Gość gawel

02 Kwi 2018, 15:45

1 godzinę temu, przemaswrobel napisał: W moim przypadku to jedyny słuszny typ ogrzewania (koszty) jak zreszta u wszystkich w naszej miejscowości (żeby nie powiedzieć we wsi), nie licząc śmieciuchów hehe Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka   Zanim ...

time image

02 Kwi 2018, 13:40

Jakiś typ ogrzewania? To nazywasz myśleniem, zanim sięgnąłeś po projekt domu, powinieneś już wybrać jego sposób ogrzewania.    Potem to tylko kłopoty i to nie male, każda adaptacja domu do pozbycia się "węgla" z domu, pociąga za sobą koszty w większości nie do przebrnięcia ...

time image

02 Kwi 2018, 12:58

2 godziny temu, przemaswrobel napisał:     Spoko, rób jak uważasz, tylko w całej swojej mądrości zaproponuj coś lepszego. Może jakieś konkrety nie ogólniki. Mam pytanie: mieszkasz w bloku? Jeśli możesz to nie ubliżaj nikomu w swoich ...

time image

02 Kwi 2018, 10:42

Ja odebrałem to raczej jako przestrogę. Generalnie uważam, że animus ma duuużżo racji w tym co napisał.   Pewnie, że jest dużo racji, wszystko drożeje ekogroszek, pellet, brykiet, drzewo żadne odkrycie ameryki a jakiś typ ogrzewania domu trzeba wybrać. Sąsiad ma kocioł na ...

time image

02 Kwi 2018, 10:33

Ja odebrałem to raczej jako przestrogę. Generalnie uważam, że animus ma duuużżo racji w tym co napisał.  

time image

02 Kwi 2018, 10:28

A gdzie tu widzisz jakieś ubliżanie?  W domyśle jestem w gronie idiotów noszących wory z ekogroszkiemWysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

time image

02 Kwi 2018, 10:27

5 minut temu, przemaswrobel napisał: Jeśli możesz to nie ubliżaj nikomu w swoich wypowiedzach A gdzie tu widzisz jakieś ubliżanie? 

time image

02 Kwi 2018, 10:20

Z niewiedzy w społeczeństwie, już na etapie wyboru projektu domu, trudno jest potem pozbyć się tego typu ogrzewania. Wydałeś kasę na zepsuty dom, to "popularne budowanie".   Zauważasz, że popularne rozwiązanie ogrzewania,:scratching:a nie powiązałeś ceny z popytem, ceny tego ...

time image

02 Kwi 2018, 10:12

Dnia 31.03.2018 o 23:16, przemaswrobel napisał: Piec z zasobnikiem na ekogroszek, pellet czy inny owies to bardzo popularne wydaje mi się rozwiazanie, no chyba, że masz taką pracę, że stać na gaz czy pompę geotermalną, kwestia wyboru... Po co się załamywać.. Wysłane ...

time image

31 Mar 2018, 22:02

15 minut temu, przemaswrobel napisał: Możesz być spokojny , ten sam elektryk podłączał mi prąd od skrzynki do domu (ma wszystkie uprawnienia) i się pod wszystkim podpisał, przeszło, prąd podłączyli, mam już normalną taryfę i już pare miesięcy płacę. Także ...

time image

31 Mar 2018, 21:49

  Ja nie szukam żadnej dziury,wręcz przeciwnie , odpowiedz tylko na moje pytanie z postu  #140 Tak tylko dla spokojności mojego sumienia Pozdr Wojciech Możesz być spokojny , ten sam elektryk podłączał mi prąd od skrzynki do domu (ma wszystkie uprawnienia) i się pod wszystkim ...

time image

31 Mar 2018, 21:43

21 minut temu, przemaswrobel napisał: Ktoś Wam płaci za szukanie dziury w całym? Jak ktoś robi od 6 do 14 w dużej firmie jako elektryk, a po pracy dorabia na wlasnej działalności to chyba nikomu nic do tego, no a jak komuś wystarcza etat a reszte dnia spędzać ...

time image

31 Mar 2018, 21:16

Ktoś Wam płaci za szukanie dziury w całym?Jak ktoś robi od 6 do 14 w dużej firmie jako elektryk, a po pracy dorabia na wlasnej działalności to chyba nikomu nic do tego, no a jak komuś wystarcza etat a reszte dnia spędzać przed Tv to mi to też nie przeszkadza...Piec z zasobnikiem ...

time image

31 Mar 2018, 20:34

Dnia 21.11.2017 o 22:42, przemaswrobel napisał: Dom pod liczi 6 - Archon+ Działka swoja Budowa w tym roku od Maja Kupiłem kocioł Zębiec Merkury 14kw 7800 zł. Nowy dom zbudowany pod węgiel. 

time image

31 Mar 2018, 20:18

Dnia 29.03.2018 o 23:22, przemaswrobel napisał:  Pracuje na etacie i ma własną firmę, Interesujące. Pracodawcy raczej nie pozwalają pracownikowi na takie fanaberie, aby własną działalność łączyć z pracą na etacie... poza tym musi być rzeczywiście ...

time image

31 Mar 2018, 19:59

Dnia 29.03.2018 o 23:22, przemaswrobel napisał: Witaj, a i owszem wykonał pomiary. Pracuje na etacie i ma własną firmę, cała instalacja zrobiona w ok 3/4 dni. Spokojnie mogę polecić-solidna firma, sporo rzeczy doradził do tego! Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu ...

time image

29 Mar 2018, 21:22

Witaj a tak z ciekawości zapytam, czy ten elektryk wykonał na koniec pomiary (o ile ma uprawnienia do tego) i podpisał protokół dopuszczający instalację el. do eksploatacji ??? Pozdr Wojciech Witaj, a i owszem wykonał pomiary. Pracuje na etacie i ma własną firmę, cała instalacja ...

time image

25 Mar 2018, 23:11

Dnia 1.03.2018 o 23:10, przemaswrobel napisał: Z miesiąc temu elektryk rozprowadził instalacje, ok 130 punktów. Koszt 8600 zł, w połowie marca wkracza hydraulik Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka   Witaj a tak z ciekawości zapytam, ...

time image

25 Mar 2018, 20:32

Wczoraj rozliczyłem się z hydraulikiem za 1 etap instalacji 11tys zł ( rozprowadzenie rur pod grzejniki, doprowadzenia do zlewów pryszniców bojlera, kotła itp, odpływy, piony, naczynko na strychu, odpowietrzenia, 2x geberit, 2x skrzynki rozdzielnie) dom 144m2.Teraz ma jeszcze rozprowadzić ...

time image

01 Mar 2018, 22:10

Z miesiąc temu elektryk rozprowadził instalacje, ok 130 punktów. Koszt 8600 zł, w połowie marca wkracza hydraulik Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

time image

Gość klon

23 Lut 2018, 16:02

Dom 120 m2 pod Warszawą ( wiecej nie potrzeba dzieci i tak zamieszkają oddzielnie ) stam delewoperski ( brak ogrzewania problem z gazem tj 30 tyś z podłogami ) - 180 tyś NAJWIECEJ PROBLEMÓW JEST Z PODŁĄCZENIAMI - i tu uwaga - nerwy na postronku .

time image

Gość Damianos

04 Lut 2018, 13:46

Zbudowałem ostatnio dom i mam takie powiedzonko dla tych co chcą budować większy dom (150m2): Inwestorze - jak nie masz pół miliona to budowa Twa nie będzie skończona A jeśli fantazje jakieś masz to i milion łącznie wydasz

time image

31 Sty 2018, 06:30

Dnia 31.01.2018 o 01:02, tolaxx napisał: Organizując budowę warto pomyśleć także o wynajęciu kontenera magazynowego, który posłuży za przechowalnie niezbędnych narzędzi i materiałów Można wynająć, ja kupiłem za ok 500zł terme z dostawczaka i styknęło... Wysłane ...

time image

31 Sty 2018, 00:02

Organizując budowę warto pomyśleć także o wynajęciu kontenera magazynowego, który posłuży za przechowalnie niezbędnych narzędzi i materiałów

time image

Gość żona

13 Gru 2017, 09:59

Koszty się zmniejszą jeżeli większość prac zrobimy sami,jeżeli ma się zdolnego męża to zaoszczędzimy masę pieniędzy, nawet montowanie mebli i sprzętów AGD to niemałe wyzwanie, mój ostatnio zamontował okap i ... działa.

time image

21 Lis 2017, 21:42

Dom pod liczi 6 - Archon+ Działka swoja Woj. lubelskie, pow. Puławski Budowa w tym roku od Maja i materiały kupowane na bieżąco w miejscowym składzie budowlanym. Robocizna za SSO ustalona z ekipą na 30tys. Zł. Wykop pod ścianki fundamentowe koparką, pod ławy recznie. Ławy wylane, ...

time image

05 Paź 2017, 16:59

Like - gratuluję. Myśl miesiąca!

time image

05 Paź 2017, 14:14

Koszt budowy domu zależy od tego czy sami budujemy czy płacimy komuś za wybudowanie

time image

Gość karl

01 Paź 2017, 16:28

budowa domu od 03,01.16r zakonczenie 05.12.16r,dom 125m z garazem bez piwnicy i ze strychem nie uzytkowym co nie wchodzi w metraz.dom wykonczony w 100% z meblami i ocieplony i otynkowany z dachem ceramicznym 30% spad i z ogrodzeniem,bocznym i frontowym ,brama i garaz otwierane na pilota,taras ...

time image

Igo

25 Wrz 2017, 12:47

Dnia 14.06.2017 o 19:01, Gość Kuczyński napisał: Szkoda, że artykuł traktuje tylko o budownictwie murowanym. Brakuje mi wycen domów z drewna, a w szczególności z bala. Właśnie przymierzam się do budowy takiego domu na Mazurach i takie wyceny, nawet przykładowe, ...

time image

23 Wrz 2017, 16:35

30 minut temu, przemty napisał: A ja Ci powiem,że 600 to i za mało. Stawiam koło miliona... Bez kozery powiem pincet......milionów

time image

23 Wrz 2017, 16:05

2 godziny temu, Gość Iza napisał: Dom to nie tylko pustaki i dachówki . Na cały dom razem z mebkami i ogrodem trzeba mieć ok 600 tyś . A ja Ci powiem,że 600 to i za mało. Stawiam koło miliona...

time image

Gość mhtyl

23 Wrz 2017, 13:56

5 minut temu, Gość Iza napisał: Dom to nie tylko pustaki i dachówki . Na cały dom razem z mebkami i ogrodem trzeba mieć ok 600 tyś . Coś się za bardzo rozpędziłaś, tu piszemy o koszcie budowy domu a nie o jego otoczeniu i urządzeniu/umeblowaniu.

time image

Gość Iza

23 Wrz 2017, 13:50

Dom to nie tylko pustaki i dachówki . Na cały dom razem z mebkami i ogrodem trzeba mieć ok 600 tyś .

time image

Gość Kuczyński

14 Cze 2017, 17:01

Szkoda, że artykuł traktuje tylko o budownictwie murowanym. Brakuje mi wycen domów z drewna, a w szczególności z bala. Właśnie przymierzam się do budowy takiego domu na Mazurach i takie wyceny, nawet przykładowe, byłyby przydatne. Co prawda już czekam na wycenę mojego projektu, ...

time image

Gość Mila

30 Maj 2017, 09:06

Witam, interesuje mnie budowa bliźniaka o powierzchni 240 m (na pół po 120m.). Czy ktoś jest w stanie podać mi orientacyjną cenę?

time image

29 Maj 2017, 14:29

zobacz odpowiedź powyżej i kilka tysięcy proporcjonalnie odejmij.

time image

Gość Barbados 2

28 Maj 2017, 17:47

witam będziemy budować dom 80m2. Działkę mamy z wodą i prądem. Dom prosty dach dwuspadowy. Czy ktoś może podać orientacyjną cenę takiego domu? Stan surowy zamknięty i do wprowadzenia. Będziemy budować systemem gospodarczym.

time image

24 Maj 2017, 10:02

SSO ok. 100 tyś, do wprowadzenia ok. 260-300 tyś

time image

23 Maj 2017, 20:19

witam bedziemy budować dom...90-100m.Dziełkę mamy z wodą i radem.Dom prosty dach dwuspadowy.Czy ktoś może podać orientacyjną cenę takiego domu?Stan surowy zamknięty i do wprowadzenia.  

time image

08 Maj 2017, 17:05

Mi kolega który zajmował się deweloperką policzył dom 300m2 pod klucz na 250 do 300k. W powierzchni zawiera się dwustanowiskowy garaż, dach dwuspadowy przy oszczędnych materiałach i trochę pracy własnej. Powodzenia.

time image

Gość mhtyl

07 Maj 2017, 20:01

2 minuty temu, Gość Marek napisał: Mi kolega który zajmował się deweloperką policzył dom 300m2 pod klucz na 250 do 300k. W powierzchni zawiera się dwustanowiskowy garaż, dach dwuspadowy przy oszczędnych materiałach i trochę pracy własnej. Nawet gdyby ...

time image

Gość Marek

07 Maj 2017, 19:56

Mi kolega który zajmował się deweloperką policzył dom 300m2 pod klucz na 250 do 300k. W powierzchni zawiera się dwustanowiskowy garaż, dach dwuspadowy przy oszczędnych materiałach i trochę pracy własnej.

time image

Gość Mieszczuch

25 Kwi 2017, 13:04

Właśnie zakończyłem stan "zero". Indywidualna parterówka, 132m, dach dwuspadowy, poddasze nieużytkowe, ławy fundamentowe, ściany ceramika Roben 24 i 12cm, wiązary kratowe na dachu, dachówka Roben czarny mat, okna Veka białe z antracytowymi roletami zewnętrznymi Po opłaceniu ...

time image

31 Mar 2017, 21:29

Dla mnie koszt budowy domu zaczynał się od kupna działki,potem koszt projektu architektonicznego.Ja nie mam zbyt wygórowanych wymagań,więc projekt nie wyszedł,aż tak drogo.

time image

Gość das

12 Sty 2017, 15:08

dom 100m2 Sciany zewnętrzne z systemu thermodom zapłaciłem 28 tys zł do tego 5 tys zl za beton i w ciągu dwóch dni miałem postawione ściany wys 4m,dł 9m, szer 7m domu. Zaznaczam że bloczki które były miały już 20 cm stropianu zewnętrznego więc zostało mi tylko otynkowanie tych ścian. Pozdr

time image

Gość Mazi

05 Sty 2017, 13:28

Wszytko zależy od tego co chcemy osiągnąć... Jeśli będzie to dom pasywny to koszty wzrastają o 40% - 70% całości inwestycji... Sprawdzone empirycznie.

time image

Gość tommik

29 Lis 2016, 13:20

My budowaliśmy i co do kosztów wyszły zupełnie średnie koszty jak na taki metraż (160 m), ale nie wiem czy można tak mówić, bo w sumie i materiały potrafią bardzo się różnić cenowo i ekipy, wszystko zależy od oczekiwań i możliwości.

time image

Gość klon

10 Lis 2016, 15:49

Witam rozpocząłem budowę domu 115 m2 , do dziś ławy zrobione -21350 (projekt , wszelkie koszty od łopaty czy żyłki do geodety itp itd nawet betoniarkę kupiłem .

time image

Gość czerwony łeb

03 Lis 2016, 19:01

Cytat Witam serdecznie ! Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym 140,5 m2. Dach kopertowy (230 m2) dachówka ceramiczna. 8 okien dachowych ( Velux ). Okna dolne salamander ( profile bluevolition )10 sztuk - 3 szybowe, 7 komorowe. Ściany ...

time image

Gość inwestor

03 Lis 2016, 17:54

Witam serdecznie ! Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym 140,5 m2. Dach kopertowy (230 m2) dachówka ceramiczna. 8 okien dachowych ( Velux ). Okna dolne salamander ( profile bluevolition )10 sztuk - 3 szybowe, 7 komorowe. Ściany nośne potothermu 25. Koszt stanu surowego zamkniętego ...

time image

Gość Mariusz

08 Paź 2016, 19:42

Skończyłem budowę domu 165 m2 koło Krakowa; dobry standard ale bez przesady; kilka profesjonalnych ekip do poszczególnych etapów. Tzw. stan deweloperski z przyłączami, ale bez drogi, parkingu i ogrodzenia to ponad 500 tys. zł, otoczenie domu (duża działka)to prawie 100 tys. zł, ...

time image

Gość Jurek

03 Wrz 2016, 20:18

Całe te rozważania należałoby rozpocząć od doprecyzowania określenia budowa domu. Ja rozumiem to jako całość. Pisząc o meblach miałem na myśli szafy wnękowe i stałą zabudowę kuchni. Odnośnie mojej pracy chodziło mi głównie o sprzatanie, nasadzenia oraz inne drobne prace ...

time image

Gość mhtyl

31 Sie 2016, 20:21

Cytat Ja za dom MG Projekt Bursztyn 100 m plus garaż 450 tys, urządzenie kuchni, meble, piec gazowy, kominek z płaszczem, podłogówka,okna 3 szyby ocieplenie 20 cm szafy,ogrodzenie, podjazd,szambo,przyłącza,ogród skromny, trawa thuje. Na ...

time image

Gość arturo72

31 Sie 2016, 19:27

Cytat Zapomniałem dodać, wliczyła nawet koszty częściowego kredytu i opłaty za pisma urzędowe oraz zużyte gumofilce i "poczęstunek" dla ekip budowlanych. Mojej roboty nie wliczałem a powinienem liczyć jakieś 10 zł za godzinę jak dla ...

time image

Gość Jurek

31 Sie 2016, 19:23

Zapomniałem dodać, wliczyła nawet koszty częściowego kredytu i opłaty za pisma urzędowe oraz zużyte gumofilce i "poczęstunek" dla ekip budowlanych. Mojej roboty nie wliczałem a powinienem liczyć jakieś 10 zł za godzinę jak dla pomocnika murarza.

time image

Gość arturo72

31 Sie 2016, 19:01

Cytat Ja za dom MG Projekt Bursztyn 100 m plus garaż 450 tys, urządzenie kuchni, meble, piec gazowy, kominek z płaszczem, podłogówka,okna 3 szyby ocieplenie 20 cm szafy,ogrodzenie, podjazd,szambo,przyłącza,ogród skromny, trawa thuje. Na ...

time image

Gość Jurek

31 Sie 2016, 18:55

Ja za dom MG Projekt Bursztyn 100 m plus garaż 450 tys, urządzenie kuchni, meble, piec gazowy, kominek z płaszczem, podłogówka,okna 3 szyby ocieplenie 20 cm szafy,ogrodzenie, podjazd,szambo,przyłącza,ogród skromny, trawa thuje. Na budowie była księgowa/rodzina i liczyła każdą śrubkę,listewkę, ...

time image

Gość Julia

03 Sie 2016, 12:28

Bardzo proszę o namiary na tą grupę budowlaną z Ukrainy

time image

Gość Inżynier

15 Kwi 2016, 11:57

Pisanie w artykule iż na ogół w konstrukcji są duże zapasy jest dużym nadużyciem, które opacznie zrozumiane może doprowadzi do chęci redukcji kosztów prze wykonawców/inwestorów. Poprawnie zaprojektowany budynek ma kilka kilkanaście procent zapasu nośności. Należy również ...

time image

Gość will

13 Kwi 2016, 18:44

Przepraszam trochę sie rozpędziłem : bez działki ;-) działka 120 000 zł - 45 arów

time image

Gość will

13 Kwi 2016, 18:38

Ja budowałem systemem gospodarskim: dom pow użytkowa 149 m2 z użytkowym poddaszem i 2 stanowiskowym garażem stan tj. dach titania, stolarka drutex 3 szyby, dachowa fakro , instalacje wod-kan-co kocioł ekogroszek, elektryka, przydomowa oczyszczalnia ścieków, podjazd z drogi wraz z przepustem ...

time image

Gość Patryk

12 Kwi 2016, 22:17

Witam, ja zakończyłem budowę okolice warszawy firma była po za i wyszła mnie budowa 200m 2 pow. użytkowej z materiałem który wcześniej uzgodniłem stan sso 185 tyś. nic mnie nie interesowało tylko odbiory z kierownikiem .

time image

04 Kwi 2016, 11:01

czyli rozumię że równiez z materiałami ??

time image

Gość adam

04 Kwi 2016, 08:57

Dom postawiony metodą gospodarczą(parter83m a poddasze ok 60m) dach dwuspadowy,bryła prostokątna, strop monolityczny, stolarka okienna 3szybowa i kolorem. Całkowty koszt budowy to 80 000.Dodam jeszcze, że dach jest deskowany i przykryty papą termozgrzewalną. PROJEKT TULUZA bez garażu

time image

Gość Budowlaniec

03 Kwi 2016, 13:35

Sam dom z pomocą majstra postawiłem 110m2 za 90 tys ludzie jakie 500000 tys wy jesteście z Marsa.Pozdrawiam

time image

Gość Tomek

12 Mar 2016, 20:54

Ciekawe, mam projekt domu 114 m2 przed sobą koszt fundamentów 24 000 zł....a wy tu dajecie cenę z kosmosu :)

time image

Gość suchy

03 Mar 2016, 10:41

Witam,przedstawiony wyżej kosztorys jest przesadzony, jeżeli jest on wykonywany metoda gospodarczą. Podane ceny są skalkulowane z cennikiem ekip/firm zajmujących się budową domów na co dzień. Swoją opinię wnoszę z doświadczenia ,postawione 4 domy w ciągu ostatnich 4 lat metodą ...

time image

Gość nikos

24 Lut 2016, 13:36

Bez 500 000 nie ma co podchodzic bagna na podworku nie zostawisz ogrodzenie trawniki kostki drzewka i to zabraknie

time image

23 Lut 2016, 08:08

@Eustachy opisałeś budowę fundamentów i ław fundamentowych zgodnie ze sztuką budowlaną. Zwróć uwagę, że w artykule nie piszemy o tym, że ławy buduje się z bloczków, ponadto skupiliśmy się na kosztach podstawowych etapów budowy, nie na technologii.

time image

Gość Eustachy

23 Lut 2016, 00:21

Dobrze by było, gdyby piszący artykuł bardziej zapoznał się z technologią budowania w ogóle, a nie wypisywał niestworzonych historii. Ławy fundamentowe a ściany fundamentowe to zupełnie dwa różne elementy budowy. Ław fundamentowych nie muruje się z bloczków betonowych, tylko ...

time image

16 Lut 2016, 10:55

Witajcie,to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość . Mogę się wypowiedzieć odnośnie przybliżonych kosztów budowy dachu. A więc na powierzchnię dachu (ok 100 m2) na której została położona dachówka ceramiczna + budowa komina, osadzenie rynien, zrobienie więźby itp. ...

time image

Gość chcący

13 Lut 2016, 22:29

Mi wybudowali parterowy z poddaszem do późniejszej adaptacji domek 117mkw plus poddasze 39mkw pod klucz cena 220000zł z grzejnikami tylko musiałem dokupić kocioł. Więc da się niedrogo. Meble komletuje jeszcze do dziś.

time image

Gość adam

09 Lut 2016, 19:59

Ciekawi mnie jak niektórzy przedmówcy kalkulują: Robota własna - koszt 0 złWykonując swój zawód dostaję za to pieniądze. Poświęcając swój czas na budowę nie zarabiam, a sądzę że moja praca na budowie jako osoby niewykwalifikowanej jest mniej warta niż to co mógłbym w tym ...

time image

Gość Oly

30 Gru 2015, 10:53

Witam. Czy jest szansą wybudować domek o o pow80m. za 220000? Działkę już posiadam.

time image

18 Lis 2015, 20:05

Cytat ..7tyś. albo 7000zł... zawsze się pomylę#$%^& I znowu się pomyliłeś, bo pisze się 7 tys. To skrót od "tysiąc", nie "tyśąc". Ale wracając do tematu - ciekawe, że ci, którzy już przepłacili tak lubią dawać ...

time image

Gość nudy

18 Lis 2015, 17:40

..7tyś. albo 7000zł... zawsze się pomylę#$%^&

time image

Gość nudy

18 Lis 2015, 17:34

rezikmo.. Tanio się da,.? co nie znaczy do d..y. weźmy np taki wimarxxxx, (dom NAGOD...) 210m2 z bala okrągłego 28cm.(drewno od około 22cm nie wymaga docieplenia) SSO-80tyś(do samodzielnego złożenia). Niestety, wszystko pocięte na wymiar i żadnych zmian nie zrobisz, ale komuś może ...

time image

18 Lis 2015, 11:26

Tanio się nie da :v chyba że drewnianą szopke

time image

Gość Czlowiek

18 Lis 2015, 10:09

Jak zbudować tanio!!!!przykłady z Polski porażka. Romana nauczył ojciec jak kraść.

time image

Gość nudy

17 Lis 2015, 21:41

.. plus fundament ok. 50- 10tyś.. POWINNO BYĆ 5-10tyś..

time image

Gość nudy

17 Lis 2015, 21:40

dom szkieletowy/z bala (st5.56-116m2) - SSZ, na dzień 17.11.2015r. około 106tyś. plus fundament ok. 50- 10tyś( i +/- 20 wahania cen, ale nic nie robisz). W zeszłym roku oddaliśmy z bratem jego dom, od H..ja samemu roboty(odciski i bolący kręgosłup)140m2, suporex+25cm s.grafitowy koszt ...

time image

Gość arturo72

15 Lis 2015, 18:31

Cytat Witam serdecznie. Mam pytanie do "młody" jaki stan domu kosztował cię 100tysi, i jakim cudem. nie ukrywam że planuje budowe, i szukam jak najlepszych możliwości, tzn najlepszych i najtańszych. Pozdrawiam Na pewno SSO ...

time image

Gość michu

15 Lis 2015, 18:06

Witam serdecznie. Mam pytanie do "młody" jaki stan domu kosztował cię 100tysi, i jakim cudem. nie ukrywam że planuje budowe, i szukam jak najlepszych możliwości, tzn najlepszych i najtańszych. Pozdrawiam

time image

Gość młody

08 Lis 2015, 13:58

mnie wyniósł dom 100m 100tys materiał plus firma super ekipa sprząta po sobie prawie zero odpadu

time image

16 Sie 2015, 09:24

Cytat wyliczenia z kosmosu.Jak ktoś jest obrotny to i 130 mk może wybudować za 100 tys złpomoc rodziny i jak najmniej firm wystarczy dobry murarz.mi się udało dzięki mojemu ojcu żwir i piach za darmo ojciec wozi a ze czasami zrzucił kilka ...

time image

Gość stach

15 Sie 2015, 04:30

Nie pisz tak o ojcu, bo zainteresuje się jakaś służba i będą kłopoty...

time image

Gość roman

14 Sie 2015, 22:02

wyliczenia z kosmosu.Jak ktoś jest obrotny to i 130 mk może wybudować za 100 tys złpomoc rodziny i jak najmniej firm wystarczy dobry murarz.mi się udało dzięki mojemu ojcu żwir i piach za darmo ojciec wozi a ze czasami zrzucił kilka ton :) no i znajomości ceny materiałów hurt, fundament ...

time image

11 Sie 2015, 15:13

Interesuje mnie koszt podobnego domu jak wyżej w okolicach Szczecina, do stanu zamkniętego, żeby dało się jako tako mieszkać. Resztę wykończę sam.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje