Zadaszenie tarasu dla wymagających

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zadaszenie tarasu dla wymagających

Kiedy zrobi się ciepło, życie towarzyskie domowników często przenosi się na taras. Aby można było w każdych warunkach pogodowych z niego korzystać, warto zamontować na nim profesjonalne zadaszenie.

aktualizacja: 2021-03-23 08:26:45
Verasol - Zadaszenia Tarasów

Jedną z najbardziej znanych na rynku firm specjalizujących się w systemach zadaszeń tarasowych jest Scala Plastics, przedstawiciel holenderskiego producenta - Verasol. Ma ona wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu oferuje szereg sprawdzonych rozwiązań, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Różne systemy zadaszeń

Podstawowym zadaszeniem tarasowym będącym w ofercie Verasol jest linia Greenline. Charakteryzuje się ona nie tylko wysoką jakością, ale i przystępną ceną. Konstrukcja zadaszenia jest dostępna w kolorze białym lub antracytowym. Dach może być zrobiony z poliwęglanu. Płyty poliwęglanowe mają grubość 16 mm, komorową konstrukcję i są dostępne w wersji przezroczystej, dymnej i opalowej. Wytrzymują obciążenie śniegiem, są też odporne na silne podmuchy wiatru.

W systemie Greenline istnieje także możliwość zabudowania tarasu. Można zamontować ściany boczne oraz ścianę przednią, co pozwoli stworzyć letni ogród. Prace przy zadaszeniu można zaplanować etapami.

Integralnym elementem każdego zadaszenia jest system odprowadzania wody opadowej. W zadaszeniach Verasol system rynnowy jest wbudowany w konstrukcję, dzięki czemu całość wygląda niezwykle estetycznie. Zadaszenia dostępne są w kilku standardowych rozmiarach, jednak na życzenie inwestora można dopasować je do dowolnego tarasu. Montaż może wykonać profesjonalna firma, ale dzięki szczegółowej instrukcji da się zrobić to również we własnym zakresie.

Zabudowania tarasu w systemie Greenline
Zabudowania tarasu w systemie Greenline

Drugim, jeszcze bardziej wszechstronnym systemem zadaszeń tarasowych, jest Profiline. Daje on praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne i - co za tym idzie - pełną swobodę w kreowaniu wymarzonej przestrzeni umożliwiającej relaks na świeżym powietrzu. Tu konstrukcja zadaszenia może być dostępna w aż 15 kolorach! Do tego dochodzi pięć rodzajów pokrycia dachowego i duża liczba różnego rodzaju akcesoriów, pomagających dowolnie personalizować taras.

Profiline to duży zakres rozmiarów, niezwykle solidna konstrukcja, ale także szeroki wachlarz dostępnych materiałów. Szklany dach może mieć głębokość do 4 m, zaś zadaszenie o szerokości nawet do 7 m można wykonać na zaledwie dwóch podporach, stosując specjalną konstrukcję belki nośnej.

Zabudowania tarasu w systemie Profiline
Zabudowania tarasu w systemie Profiline

Dodatkowe wyposażenie tarasu

Aby podnieść funkcjonalność zadaszenia, firma Scala Plastics stosuje różnego rodzaju systemy umożliwiające aranżację przestrzeni i podnoszące komfort domowników. System bezramowych ścian przesuwnych nie tylko estetycznie wygląda, ale też wydłuża sezon na korzystanie z tarasu (można wypoczywać na nim także w chłodniejsze dni).

Pełne ściany boczne wykonane są z 10-milimetrowego, zapewniającego pełną przejrzystość szkła hartowanego, umożliwiającego kontakt z ogrodem. Innym udogodnieniem są ochronne ściany aluminiowe, które mogą występować w standardowym rozmiarze lub zostać wykonane na indywidualne zamówienie.

System bezramowych ścian przesuwnych
System bezramowych ścian przesuwnych

Z kolei w słoneczne dni niezastąpione będą zacieniające taras markizy, dostępne w kolorach antracytowym i kremowym oraz występujące w wielu rozmiarach i kolorach rolety przeciwsłoneczne. Te ostatnie mocuje się do wewnętrznej strony zadaszenia. Dzięki temu nie są narażone na niszczące działanie czynników zewnętrznych oraz zabrudzenie. Roleta przeciwsłoneczna może być obsługiwana ręcznie lub automatycznie.

Markiza
Markiza
Roleta przeciwsłoneczna
Roleta przeciwsłoneczna

Do zadaszenia można dokupić także ekrany boczne. Nie tylko zapewniają one większą prywatność, ale także chronią przed nisko świecącym słońcem i wiatrem (dzięki specjalnej prowadnicy z zamkiem, tkanina przez cały czas ściśle przylega do konstrukcji zadaszenia, tworząc zamkniętą, przytulną przestrzeń).

Ekrany boczne
Ekrany boczne

Dopełnieniem wyposażenia dodatkowego oferowanego do zadaszeń Verasol jest oświetlenie LED. Nie tylko zapewnia ono niepowtarzalny nastrój, ale jest też energooszczędne i praktycznie bezawaryjne,

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły