Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Dom Polski 2009
Kredyty
Obecnie wielu z nas zastanawia się – własne mieszkanie czy dom? Jednak w ostatnim czasie odpowiedź na to pytanie staje się coraz prostsza. Wysokie ceny mieszkań, które w wielu miastach sięgają średnio poziomu 7-10 tys. zł za metr kwadratowy, sprawiają że budowa domu staje się dużo tańszą alternatywą pozwalającą na uzyskanie wysokiego standardu życia.
Oczywiście w tej sytuacji ważne jest, czy jesteśmy już posiadaczami działki budowlanej, czy musimy dopiero ją kupić, ale mimo wszystko nawet nie posiadając jeszcze działki warto rozważyć budowę domu. Szczególnie interesującą opcją może być budowa domu prowadzona tzw. systemem gospodarczym.

Kredyty
Budowa domu to poważne przedsięwzięcie i wiele trudnych decyzji do podjęcia. Zwykle zaczynamy od przeglądania katalogu w poszukiwaniu wymarzonego domu – liczba kondygnacji, powierzchnia, usytuowanie garażu.

 

Mimo że budowa domu może być korzystniejszą finansowo alternatywą niż zakup mieszkania, to jednak rzadko zdarza się, żebyśmy mogli sfinansować całą budowę z własnych oszczędności. Wtedy najczęściej korzystamy z kredytów hipotecznych.

 

Co więcej nawet osoby, które mogłyby zainwestować w budowę własne, duże oszczędności także korzystają z kredytów mieszkaniowych, gdyż ich oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne – w zależności od waluty – 7-8% w złotówkach i około 4% dla kredytów we frankach szwajcarskich. Stąd czasami bardziej opłaca się nie wykorzystywać oszczędności, a zachować je na lokatach lub w innych instrumentach finansowych.

 

Jak wiele scenariuszy pisze życie dobrze wiemy, dlatego przedstawiamy kilka sytuacji finansowo-rodzinnych, w których mogą znaleźć się osoby poszukujące kredytu na budowę domu i prezentujemy kilka propozycji rozwiązania problemu z wykorzystaniem kredytu.

 

Ciąg dalszy artykułu w Budujemy Dom "Dom Polski" 2009

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny