Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 7-8/2018
Inspirowany różnymi stylami, z basenem

W tym ogrodzie unosi się słodki zapach kwiatów, bo jest ich mnóstwo na rabatach zaaranżowanych w stylu angielskim. Kamienne posągi, ławki, źródełka przywodzą na myśl nagrzane słońcem ogrody śródziemnomorskie. W rekreacyjnej części można popływać w basenie pod chmurką. Co ważne - okres kąpieli trwa długo, ponieważ wodę podgrzewa pompa ciepła.

Beata i Janusz urządzili ogród kompletny. Zielona przestrzeń działa dosłownie na wszystkie zmysły. Zakątki z roślinami i stylowymi rzeźbami są ucztą dla oczu, wypoczywających w ogrodzie otula woń kwiatów, wszędzie słychać śpiew ptaków i rechot żab (mieszkają w ogrodzie i na pobliskiej łące nad rzeczką). Sporej wielkości zewnętrzny basen daje domownikom orzeźwienie, a zarazem pozwala na pożądany czynny wypoczynek i zabawę w wodzie.

A jeszcze 5 lat temu na posesji rosły tylko chaszcze, spośród których sterczała gigantyczna hałda granitowej kostki!

Z MIŁOŚCI DO ROŚLIN

Kupno działki wymusił konik Beaty. Roślinami i ogrodnictwem właścicielka interesuje się od lat i już w poprzednim miejscu zamieszkania założyła ogród, tyle że dużo mniejszy. Kiedy Janusz zobaczył, że żonie brakuje w nim przestrzeni do zrealizowania kolejnych aranżacyjnych pomysłów, powiedział - rozumiem, że szukamy większej działki. Jak żartobliwie ustalili, tak zrobili.

W nowym miejscu zachwycili się przede wszystkim odpowiednią przestrzenią i lokalizacją - posesja o pow. 2750 m2 znajduje się na samym końcu ślepej ulicy, nad łąką. Janusz przekonał sprzedającego, żeby sprzedał ziemię razem z kostką (solidny łamany bruk granitowy, pozyskany z rozbiórki jakiejś starej drogi, wykorzystał później do utwardzenia podjazdu do garażu, ścieżek i obrzeży rabat). Beata natomiast postanowiła w specjalny sposób wykorzystać naturalistyczną urodę otoczenia. Ponieważ podstawowym założeniem stylu angielskiego jest właśnie podkreślanie naturalnego krajobrazu, a szczególnie jego nieregularności i swobody, zaplanowała w przedniej części elementy w tym stylu.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny