Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2013
Kosiarki i narzędzia ogrodowe

Nawet pielęgnacja małego ogrodu wymaga posługiwania się różnorodnymi narzędziami ogrodniczymi. Wbrew pozorom, zgromadzenie optymalnego zestawu nie jest proste. Wielkość i ciężar poszczególnych narzędzi trzeba dopasować do możliwości fizycznych użytkownika oraz do rozmiaru ogrodu. Jaki zestaw mają i według jakiego klucza go kompletowali, opowiedzieli nam właściciele czterech ogrodów.

Wiosna to doskonała pora zakupu nowego sprzętu ogrodniczego, albo przeglądu i uzupełnienia posiadanego. To prawda, że podstawowa trudność w kompletowaniu optymalnego zestawu wynika z faktu, że przydatność konkretnego narzędzia można ocenić dopiero w praktycznym użytkowaniu. Siłą rzeczy zajmuje to sporo czasu. Są jednak sprawdzone sposoby na skrócenie okresu prób i błędów, jak również uniknięcie zakupu niefunkcjonalnego sprzętu.

 

Jednym z nich jest korzystanie ze specjalistycznej wiedzy i pomocy wykwalifikowanego sprzedawcy podczas dobierania sprzętu ogrodniczego. Inny sposób – to zakup narzędzi wysokiej jakości. Nabywanie produktów z wyższej półki okazuje się bowiem w końcowym rezultacie tańsze, niż kilkakrotne kupowanie tanich i nietrwałych. Słuszność takiego postępowania odzwierciedlają aktualne tendencje na rynku ogrodniczym. Dziś rzadziej, niż jeszcze kilka lat temu, nabywcy sięgają po tani sprzęt, który jednak szybko się niszczy lub jest po prostu niewygodny w użytkowaniu. W Polsce notuje się tendencję do kupowania produktów na miarę XXI wieku – droższych, za to bardziej dopracowanych i z nowoczesnych materiałów.

NARZĘDZIA DO CIĘCIA

Wiosna to wzmożony okres cięcia, formowania, strzyżenia drzew i krzewów. Wymienione prace wykonuje się narzędziami ręcznymi lub mechanicznymi.

Lilianna Jampolska
fot. Fiskars

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny