Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 123528
Xella Polska - Ytong - kompleksowy system budowy ciepłych i energooszczędnych domów

Xella Polska Ytong - kompleksowy system budowy ciepłych i energooszczędnych domów

Telefon 801 122 227
E-mail kompasbudowy@xella.com
Adres Komitetu Obrony Robotników 48, 02-146 Warszawa
Gwarancja ciepłego domu, czyli system Ytong System YTONG pozwala na budowę ścian konstrukcyjnych jednowarstwowych i z ociepleniem, ścian działowych, stropów oraz dachów. Bloczki dostępne w wersji gładkiej, z uchwytami montażowymi oraz z systemem pióro-wpust. System uwzględnia także bloczki do obudowy wanien i wnęk. Budynek zrealizowany w technologii Ytong zużywa znacznie mniej energii, co przekłada się na wymierne korzyści... Czytaj więcej
Xella Polska

Gwarancja ciepłego domu, czyli system Ytong

System YTONG pozwala na budowę ścian konstrukcyjnych jednowarstwowych i z ociepleniem, ścian działowych, stropów oraz dachów. Bloczki dostępne w wersji gładkiej, z uchwytami montażowymi oraz z systemem pióro-wpust. System uwzględnia także bloczki do obudowy wanien i wnęk.

Budynek zrealizowany w technologii Ytong zużywa znacznie mniej energii, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe w trakcie eksploatacji domu – niższe rachunki za ogrzewanie, ale i chłodzenie latem. Nie bez znaczenia jest też ochrona cennych zasobów naturalnych. Wysokiej jakości materiały to jednak nie wszystko. Tajemnica sukcesu, czyli w pełni energooszczędnego budownictwa, kryje się również w profesjonalnym wykonawstwie. Bez niego nie sposób zbudować trwałego i ciepłego domu. Podnoszenie kwalifikacji ekip budowlanych, szkolenie adeptów murarstwa – to również jedno z kluczowych zadań firmy Xella.

Zalety betonu komórkowego Ytong 

Ytong Energo - potwierdzona, wysoka izolacyjność termiczna ściany jednowarstwowej
Bloczki Ytong - jeden system, wiele możliwości budowy
Wybuduj dom w systemie Ytong - zdrowie i bezpieczeństwo twojej Rodziny

Izolacyjność termiczna

Ytong to bloczki, których nie trzeba ocieplać! Beton komórkowy Ytong charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną. Bloczki Ytong Energo+ i Ytong Energo o grubości 36,5 cm umożliwiają budowę jednowarstwowych ścian bez ocieplenia! Zastosowanie bloczków Ytong do budowy ścian z ociepleniem pozwala na zmniejszenie grubości ściany nawet o 7 cm przy zachowaniu tych samych parametrów cieplnych!

Bezwładność cieplna

Ściany z bloczków Ytong charakteryzują się również długim czasem oddawania ciepła. Dzięki temu w upalne dni wewnątrz budynku panuje przyjemna temperatura. Z kolei zimą doskonała termoizolacyjność sprawia, że w budynku jest ciepło.

Zdrowy mikroklimat

Beton komórkowy Ytong, obok bloków Silka, to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych dostępnych na rynku. Naturalne pochodzenie surowców (piasek, wapno, woda) sprawia, że bloczki Ytong charakteryzują się bardzo małą promieniotwórczością naturalną. W połączeniu z wysoką paroprzepuszczalnością ściany Ytong gwarantują zdrowy i przyjazny mikroklimat pomieszczeń.

Bezpieczeństwo pożarowe

Bloczki Ytong są materiałem niepalnym (klasa A1 reakcji na ogień). Podczas pożaru nie ulegają zapłonowi, nie wydzielają trujących gazów ani płonących kropel. Dzięki temu ściany z bloczków Ytong o grubości 24 cm pozostają odporne na działanie ognia przez ponad cztery godziny nawet przy pełnym obciążeniu.

Trwałość

Jednowarstwowe przegrody istnieją od początku historii budownictwa. Trwała powierzchnia z obu stron zwiększa odporność ściany na uszkodzenia mechaniczne oraz dodatkowo uniemożliwia jej degradację przez gryzonie.

Najcieplejszym materiałem na ściany jednowarstwowe są bloczki Ytong Energo i Ytong Energo+, które spełniają najwyższe wymagania termiczne. Oba systemy są idealne do wznoszenia ciepłych, energooszczędnych domów przyszłości.

Ściany jednowarstwowe to optymalne rozwiązanie dla inwestorów ceniących szybkość prac murarskich oraz dokładność wykonania. Brak dodatkowych warstw izolacji znacząco skraca czas trwania budowy oraz chroni inwestora przed potencjalnymi błędami wykonawczymi.

Bloczki Ytong Energo+ i Ytong Energo to materiał, który zapewnia:

  • najlepszą izolacyjność termiczną spośród materiałów konstrukcyjnych o wytrzymałości 2 N/mm2
  • bardzo dobrą pojemność cieplną ścian, które powoli oddają zakumulowane ciepło i pozwalają zachować stabilny poziom temperatury w budynku,
  • szybkość budowy – oba systemy umożliwiają ponad dwukrotne skrócenie czasu murowania w porównaniu ze ścianą warstwową,
  • wysoką paroprzepuszczalność ścian zewnętrznych,
  • obniżenie kosztów budowy,
  • zmniejszenie ryzyka powstania błędów wykonawczych,
  • brak mostków termicznych – możliwość szerokiego zastosowania w budynkach energooszczędnych.

Bloczki Ytong Energo oraz Ytong Energo+ to najcieplejsze odmiany betonu komórkowego.

Ciepło na lata

Bloczki Ytong Energo oraz Ytong Energo+ to najcieplejsze odmiany betonu komórkowego. Ich wyjątkowe właściwości w zakresie izolacji cieplnej zapewnia porowata struktura. Bloczki obu systemów pozwalają wznosić jednowarstwowe ściany zewnętrzne, które są w stanie sprostać wysokim wymaganiom termicznym. Odmiany o grubości 48 cm spełniają nawet najsurowsze kryteria stawiane dziś budownictwu energooszczędnemu, a od 2021 roku obowiązujące dla wszystkich domów mieszkalnych. To materiał wybiegający w przyszłość.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum