Xella Polska
Ytong - kompleksowy system budowy ciepłych i energooszczędnych domów
www.xella.pl
Xella Polska Ytong - kompleksowy system budowy ciepłych i energooszczędnych domów
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 166570
Jakie powinny być ściany domu? O tym pamiętaj!
Wybór odpowiedniego materiału na ściany to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy domu. Ściany muszą być wytrzymałe, ciepłe, ciche i szczelne.
Jak wykonuje się ściany jednowarstwowe?
Szukasz sposobu na szybką i tanią budowę energooszczędnego domu? Ściany jednowarstwowe mogą być idealnym rozwiązaniem!
Ekspresowa budowa ścian konstrukcyjnych z Ytong Panel SWE
Współczesny rynek budowlany musi znaleźć odpowiedź na szereg wyzwań, jakie stawia przed nim trudna sytuacja gospodarcza, środowiskowa i ta panująca na rynku pracy. Na wiele z nich odpowiada system do ekspresowej budowy ścian konstrukcyjnych Ytong Panel SWE. To rozwiązanie, które sprawdzi się m.in. w przypadku braku wykwalifikowanych pracowników budowlanych. Nie tylko pozwala na budowanie mniejszymi ekipami wykonawców, ale również znacząco skraca czas potrzebny na wzniesienie budynku.
Budowa ścian z betonu komórkowego w ekspresowym tempie - nowy system Ytong Panel SWE
Skrócenie czasu budowy ścian nośnych budynku zawsze oznacza dla inwestora wymierną korzyść finansową. Przy czym nie dotyczy to jedynie deweloperów czy firm wykonawczych, ale również osób prywatnych, budujących dla siebie wymarzony dom. Dlatego dla wszystkich, którzy planują budowę obiektów kubaturowych, bardzo atrakcyjną propozycją są wielkowymiarowe elementy z betonu komórkowego Ytong Panel SWE, będące nowością w ofercie firmy Xella Polska. Ściany konstrukcyjne wszystkich rodzajów budynków można z nich wznosić znacznie szybciej niż w innych technologiach budowlanych.
Postaw na ciepłe ściany jednowarstwowe
Domy wznoszone są na ogół w jednej z dwóch technologii – ze ścian dwu- lub jednowarstwowych. Pierwsza z metod jest znana od dawna, druga jest wciąż bardziej nowatorska, ale ze względu na liczne korzyści cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są walory ścian jednowarstwowych?
Jak budować w 2017 roku, by spełnić nowe wymogi termiczne?
Od 1 stycznia 2017 roku w życie wchodzą nowe, zaostrzone wymogi termiczne dla ścian zewnętrznych. Przegrody muszą być jeszcze "cieplejsze". Jaką technologię budowy ścian wybrać, by spełnić nowe kryteria, a przy tym nie narazić inwestycji na zbyt duże koszty?
Ytong EnergoUltra+ - najcieplejsza ściana jednowarstwowa
Bloczki z betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+ przeznaczone są do budowy zewnętrznych ścian jednowarstwowych, spełniających pod względem termicznym wymagania obowiązujących Warunków Technicznych 2021. Swoimi parametrami i zaletami ściany te przewyższają dwuwarstwowe - zarówno na etapie budowy domu, jak i podczas późniejszej jego eksploatacji.
Odbiór domu - niezbędne formalności i dokumenty
Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi należy spełnić kilka formalnych wymagań towarzyszących zakończeniu budowy.
Materiały na zewnętrzne ściany murowane
Firma Xella Polska podpowiada, jakie materiały wybrać na zewnętrzne ściany murowane.
Zastosowanie zbrojonych płyt prefabrykowanych z betonu komórkowego w budownictwie
Wielkowymiarowe zbrojone płyty Ytong przeznaczone są do wznoszenia zewnętrznych ścian osłonowych, wewnętrznych ścian działowych oraz ścian oddzielenia przeciwpożarowego. Przegrody tego typu wykonywane są w obiektach przemysłowych, handlowych, biurowych oraz budynkach użyteczności publicznej.
Czy bloczki Ytong chłoną wilgoć?
Jak zachowują się bloczki Ytong po ulewnym deszczu? Czy ściany z tego markowego betonu komórkowego radzą sobie nawet w ekstremalnych sytuacjach – np. podczas powodzi? Xella Polska, producent Ytong, ma 100% potwierdzenie w badaniach – ten sprawdzony beton komórkowy nie tylko nie chłonie wody, ale nawet pod wodą nie traci swoich właściwości użytkowych.
Z jakiego materiału najlepiej zbudować energooszczędny dom?
Energooszczędność się opłaca - naszym portfelom i naturze. Szacuje się, że aż 70% rocznych wydatków eksploatacyjnych w domach mieszkalnych pochłaniają koszty związane z jego ogrzaniem. A budując dom energooszczędnym możemy mieć średnio o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie! A przy tym chronimy naturalne zasoby naszej planety, bo ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.