Xella Polska - Mineralne płyty izolacyjne
Xella Polska Mineralne płyty izolacyjne
www.xella.pl

Xella Polska Mineralne płyty izolacyjne

Dane kontaktowe:
801 122 227
Komitetu Obrony Robotników 48, 02-146 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 59559
O firmie

Geneza firmy

Xella Polska Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 2004 roku. Powstała dzięki połączeniu dwóch organizacji, zajmujących się produkcją i dystrybucją markowych wyrobów YTONG i SILKA, stosowanych w budownictwie do wznoszenia ścian. 15 lipca 2008 roku Xella została przejęta przez konsorcjum, utworzone w równych częściach z PAI Partners i Goldman Sachs Capital Partners. Przejście własności nastąpiło regresywnie z dniem 31 marca 2008 roku.

W całej grupie zatrudnionych jest ok. 680 osób, a produkcja odbywa się w jedenastu zakładach na terenie całego kraju. Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

Oferta

Mineralne płyty izolacyjne MULTIPOR Xella Polska Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie produkty SILKA i YTONG. System białych bloków ściennych o jednakowej wysokości 20 cm, połączonych cienkimi spoinami, wykorzystujący najlepsze cechy produktów SILKA i YTONG, pozwala stworzyć dom dostosowany do potrzeb mieszkańców.Od 01.11.2008 roku system został wzbogacony o bloczki YTONG MULTIPOR, będące lekką odmianą betonu komórkowego. Teraz możliwe jest wznoszenie ścian dwuwarstwowych, spełniających zaostrzone wymagania normowe dla budynków energooszczędnych i pasywnych.

Nowością w ofercie Xella Polska są bloczki YTONG ENERGO. Bloczki w grubościach: 36,5 i 48 cm i pozwalają wznosić mury, które bez dodatkowej izolacji spełniają zaostrzone normy cieplne dla budynków mieszkalnych, a nawet energooszczędnych. Wybierając bloczki YTONG ENERGO można zrezygnować z dodatkowej izolacji cieplnej, a co za tym idzie, wygenerować oszczędności już na etapie budowy domu. Natomiast w przyszłości - znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania budynku.

W skład systemu wchodzą: bloczki, nadproża, płyty stropowe i dachowe oraz elementy uzupełniające.