TERMOPIANA - system natryskowej izolacji na bazie piany poliuretanowej

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
TERMOPIANA - system natryskowej izolacji na bazie piany poliuretanowej

Branża budowlana stale ewoluuje w stronę rozwiązań bardziej zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie przyjaznych dla środowiska naturalnego = ekologicznych. Coraz częściej liczy się nie tylko estetyczna strona, ale też jakość, funkcjonalność i pochodzenie materiałów, które wykorzystuje wykonawca prac. Istotnym aspektem w branży budowlanej jest uzyskanie energooszczędnego obiektu z komfortowymi warunkami do życia lub pracy. Dlatego najczęściej wybiera i stosuje się izolację wysokiej klasy.

aktualizacja: 2021-09-20 06:42:22
GRUPA TERMOPIAN
 • ul.Dworcowa 15
  43-502, Czechowice-Dziedzice
 • tel.:32 214 45 80
 • fax:32 214 45 88
 • https://dach.pl/

Izolacja natryskowa TermoPiana jest nowatorskim rozwiązaniem w zakresie termoizolacji i hydroizolacji przegród budowlanych. Została indywidualnie zaprojektowana i stworzona z myślą o uzyskaniu jak najwyższych parametrów izolacyjnych (λ=0,024 W/mK).

Dzięki TermoPianie możliwe jest skuteczne i szybkie izolowanie - zarówno w budownictwie jedno i wielorodzinnym, jak i przemysłowym.

Izolacja natryskowa TermoPiana na dachu budynku wielorodzinnego
Izolacja natryskowa TermoPiana na dachu budynku wielorodzinnego

Jakie są jeszcze zalety tego nowoczesnego, a jednocześnie prostego rozwiązania? 

 1. Pierwszą i podstawową cechą pianki poliuretanowej nowej generacji jest jej skuteczność w termoizolacji. Izolacyjność tego materiału, brak jakichkolwiek mostków termicznych, oraz dokładne przyleganie do powierzchni, ułatwiają wykonanie poprawnej technicznie izolacji termicznej. Wraz ze wzrostem grubości izolacji, jaką jest TermoPiana, zmniejsza się współczynnik przenikania ciepła, czyli poprawia się termoizolacja.
 2. Oprócz wspomnianej już termoizolacji, wraz z natryskiem TermoPiany na bazie piany PUR, otrzymujemy także hydroizolację=wodoszczelność natryskiwanej powierzchni. Natryskowy sposób aplikacji TermoPiany ułatwi uszczelnienie takich elementów dachu jak murów ogniowych czy podstaw kominów. Ponadto pozwala zniwelować ryzyko przecieków przy skomplikowanych elementach zamontowanych na dachu, m.in. instalacjach solarnych, klimatyzatorach, wentylatorach, świetlikach itp.
  Izolacja natryskowa TermoPiana sprawdza się przy izolacji skomplikowanych elemetów
  Izolacja natryskowa TermoPiana sprawdza się przy izolacji skomplikowanych elemetów
  Izolacja natryskowa TermoPiana na dużej połaci dachu
  Izolacja natryskowa TermoPiana na dużej połaci dachu
 3. Ponieważ piana poliuretanowa jest materiałem lekkim (ok. 50 kg/m3), nie dociąża w sposób zauważalny konstrukcji budynku.
 4. Kolejną zaletą TermoPiany jest jej doskonała przyczepność. TermoPiana może być nakładana na różnorodne podłoża: stal, drewno, beton, czy papa.
 5. Aplikacja natryskowa pozwala na bardzo szybkie zakończenie prac - nawet ponad kilkaset m2 dziennie.
 6. Następną istotną zaletą TermoPiany jest możliwość jej zastosowania zarówno w powstających obiektach, jak i już w gotowych budynkach. Usługą termomodernizacji zainteresowani są właściciele indywidualni, jak i wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Gotowy produkt, po przetworzeniu, jest bezpieczny dla środowiska. TermoPiana ma obojętny odczyn chemiczny i jest bezzapachowa.
 7. Wykonując izolację z TermoPiany zapewnia się obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz za użytkowanie klimatyzacji. Przy mniejszym wykorzystaniu źródeł ciepła, redukowana jest także emisja dwutlenku węgla do atmosfery.
 8. Stanowi ostateczne pokrycie dachu, po którym można chodzić.
TermoPiana pozwala zniwelować ryzyko przecieków przy skomplikowanych elementach dachu
TermoPiana pozwala zniwelować ryzyko przecieków przy skomplikowanych elementach dachu
Izolacja natryskowa TermoPiana na dużej połaci dachu
Izolacja natryskowa TermoPiana na dużej połaci dachu

Natrysk TermoPiany wykonywany jest przez przeszkoloną brygadę z użyciem zaawansowanego technologicznie sprzętu. Wysoka jakość realizowanych prac gwarantowana jest dzięki ponad 30 letniemu doświadczeniu.

Wybierając firmę Termopian zyskuje się dodatkowo do 20 lat gwarancji. To jedyny producent oryginalnej TermoPiany w Polsce. TermoPiana jest chroniona w Urzędzie Patentowym RP. Posiada także dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie: Krajową Ocenę Techniczną oraz Atest PZH. Dzięki TermoPianie łatwiej uzyskać zadowalające rezultaty.


GRUPA TERMOPIAN Sp.z o.o. Sp. k.
ul. Dworcowa 15A 43-502 Czechowice-Dziedzice
te. 32 214-45-80
www.dach.pl 

Zdaniem naszych Czytelników

time image

23 Wrz 2021, 18:02

4 minuty temu, aru napisał: tia, bo ta termopiana to zapewne mieszanina mchu i torfu     Chyba raczej mchu i paproci! Coś w telewizji mówili... że to z mchu i paproci.

time image

aru

23 Wrz 2021, 17:57

3 godziny temu, Pomocnik napisał: Branża budowlana stale ewoluuje w stronę rozwiązań bardziej zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie przyjaznych dla środowiska naturalnego = ekologicznych. ...   tia, bo ta termopiana to zapewne mieszanina ...

time image

Gość

23 Wrz 2021, 14:02

dom mały 35 m2 wybudowany z pustaka ceramicznego ,czy można ocieplić termopianą i jaki koszt ?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje