Nowe drzwi tarasowe Vetrex - vetrexMotion i vetrexMotion max

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowe drzwi tarasowe Vetrex - vetrexMotion i vetrexMotion max

Vetrex rozszerzył swoją ofertę o dwa nowe systemy drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych vetrexMotion i vetrexMotion max. Umożliwiają one tworzenie bardzo dużych przeszkleń i zapewniają praktycznie bezprogowe wyjście na taras. Dodatkowo cechują je doskonałe parametry techniczne, wysoki komfort użytkowania i nowoczesna stylistyka.

aktualizacja: 2021-10-19 06:13:35

"Nasze najnowsze drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotion max wpisują się w zapotrzebowanie inwestorów i aktualne trendy w projektowaniu domów. Pozwalają one na wykonanie tak popularnych obecnie wielkoformatowych konstrukcji przesuwnych o niemal zerowym progu. Jednocześnie dzięki zastosowanym rozwiązaniom są one niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Drzwi są dostępne w dwóch wersjach, które różnią się sposobem szklenia elementu stałego i związanym z tym zakresem widoczności elementów PVC oraz z ilością wpuszczanego do pomieszczeń światła naturalnego. Oba modele wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Bardzo dobra izolacyjność cieplna i duża wytrzymałość zostały potwierdzone testami, przeprowadzonymi zarówno w naszym laboratorium, jak i przez zewnętrzne jednostki badawcze. Minimalistyczna stylistyka sprawia, że drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max tworzą idealne połączenie z niskoprofilowym systemem okiennym LUM’UP" - mówi Marcin Tomczyński, Pełnomocnik Zarządu ds. Montażu i Rozwoju Produktu Vetrex.

Większe przeszklenia

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion i vetrexMotion max umożliwiają tworzenie imponujących przeszkleń zajmujących powierzchnię nawet całej ściany. Przy zastosowaniu profili białych osiągają one maksymalnie 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości, a w wersji z profilami kolorowymi ich wymiary dochodzą do 6,5 m x 2,5 m.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max, fot. Vetrex
Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max, fot. Vetrex

W modelu vetrexMotion zarówno część przesuwna, jak i stała są szklone w skrzydle. Natomiast w wersji vetrexMotion max element nieruchomy jest szklony bezpośrednio w specjalnie obniżonym skrzydle, które na stałe zamocowane jest w ramie. W efekcie powierzchnia przeszklenia została powiększona o 7%, a profile stały się mniej widoczne. Przekłada się to na jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczeń i tworzy wrażenie, że tafla szkła wtapia się w elewację budynku.

Oba typy drzwi mogą zostać wykonane w podziale symetrycznym lub niesymetrycznym. W pierwszym wariancie część ruchoma i stała mają taką samą szerokość. Przy podziale niesymetrycznym stałe przeszklenie jest szersze niż skrzydło ruchome. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów i projektu budynku, drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max mogą składać się z 2, 3 lub 4 kwater.

Bezprogowe przejście i komfortowa obsługa

Innowacyjna konstrukcja drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max sprawia, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyposażono je w niższą szynę jezdną, która ma zaledwie 4 mm wysokości. Dodatkowo zastosowano aluminiową nakładkę na próg. Zapewnia to komfortowe i bezpieczne wyjście na taras.

Nawet przy drzwiach o bardzo dużych rozmiarach skrzydło porusza się lekko i płynnie. W obu modelach siły operacyjne są na poziomie klasy 1. Do przesunięcia dużego skrzydła wystarczy użyć siły o wartości zaledwie 35,7 N, czyli około 3,64 kg. Komfortowa obsługa nowych drzwi tarasowych Vetrex to zasługa m.in. kompaktowych wózków jezdnych oraz specjalnego systemu uszczelnień. Zastosowano też mechanizm wspomagający pracę klamki. W przypadku cięższych skrzydeł można opcjonalnie zamontować amortyzator, który zapobiega niekontrolowanemu odbijaniu klamki przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion i vetrexMotion max, fot. Vetrex
Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion i vetrexMotion max, fot. Vetrex

Nowoczesny wygląd

Drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotion max mają gładkie profile o wyraźnie zarysowanych krawędziach. Dzięki temu doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i bryłami budynków o minimalistycznej stylistyce. Profile dostępne są w rozmaitych barwach oraz w okleinach drewnopodobnych. Klienci mają do wyboru 24 kolory z trzech palet - standardowej, specjalnej i Spectral. Wśród nich znajdują się różne odcienie szarości i brązu, m.in. winchester, złoty i ciemny dąb, dąb sheffield jasny, orzech, srebrno-szary, ciemnoszary jedwab, jet black i antracyt ultramatowy spectral. Dopełnieniem atrakcyjnego wyglądu ram są smukłe klamki o geometrycznych liniach. Występują one w wersji standardowej oraz z kluczem.

Energooszczędność i wytrzymałość

Nowe systemy tarasowe Vetrex cechują się wysokimi parametrami technicznymi. Dla przykładu drzwi vetrexMotion o wymiarach 5 m x 2,5 m, przy wyposażeniu w pakiety 3-szybowe z ciepłą ramką dystansową, mają współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,77 W/(m²·K). Przepuszczalność powietrza osiąga najwyższą, czwartą klasę. Wodoszczelność jest w klasie 7A, natomiast odporność na obciążenie wiatrem - w klasie C2/B3. Z kolei parametr Uw dla modelu vetrexMotion max wynosi 0,74 W/(m²·K).

W obu modelach głębokość zabudowy ramy wynosi 194 mm, a skrzydła 82 mm. By zapewnić wysoką izolacyjność cieplną dolnej części konstrukcji, zastosowano próg wykonany w całości z PVC. Drzwi mogą zostać wyposażone w energooszczędne pakiety szybowe o grubości szklenia nawet do 54 mm, a także w pakiety o zwiększonej izolacyjności akustycznej lub o podwyższonych parametrach w zakresie bezpieczeństwa. Okres gwarancji dla vetrexMotion i dla vetrexMotion max wynosi 5 lat.

Firma powiązana:
Vetrex

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje