PS-L - system okuć równolegle przesuwnych dla mniejszych konstrukcji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
PS-L - system okuć równolegle przesuwnych dla mniejszych konstrukcji

G-U Polska, pionier w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych typu HS, uzupełnia portfolio produktowe o ofertę okuć do małych i lekkich konstrukcji tarasowych posiadających w przejściu próg.

aktualizacja: 2021-07-30 05:46:55

PS-L - system okuć równolegle przesuwnych dla mniejszych konstrukcji, uzupełnia bogate portfolio produktów do drzwi tarasowych marki G-U. Obok flagowych rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych typu HS, wspomnianego PS-L, tworzą ją: PSK - system okuć równolegle-przesuwno-uchylnych oraz PS - system okuć równolegle przesuwnych. Wprowadzone rozwiązanie PS-L przeznaczone jest do mniejszych i lżejszych konstrukcji.

Nowy system powstał z myślą o stolarce okiennej PVC z progiem w przejściu, stosowanej w takich obiektach mieszkalnych, jak domy jednorodzinne lub wielorodzinne (szeregowce). Pozwala na wykonanie drzwi balkonowych ze skrzydłem stałym i jednym skrzydłem jezdnym o maksymalnej wadze wynoszącej 200 kg.

Drzwi tarasowe wykonane w systemie PS-L łatwo się przesuwają dzięki zastosowaniu wysokiej jakości łożysk kulkowych w wózkach jezdnych. Standardowo są wyposażone w szczotki czyszczące, które zapewniają stałe oczyszczanie szyny jezdnej, a tym samym płynniejsze przesuwanie skrzydła. System PS-L nie ma funkcji uchylnej, jednak został zaprojektowany tak, aby uwzględniał również efektywną wentylację pomieszczeń - zapewnia rozszczelnienie po obwodzie skrzydła. Konstrukcja funkcji mikrowentylacji sprawia, że zużyte powietrze z pomieszczenia wydostaje się przez górną część skrzydła na zewnątrz, a jednocześnie świeże powietrze wpływa do wewnątrz przez dolną część.

Okna tarasowe wykonane w tym systemie charakteryzują się wysokim poziomem szczelności, chronią nie tylko przed przedostawaniem się do wnętrza nadmiernej wilgoci, ale również przed hałasem. Z tego powodu sprawdzają się w budynkach usytuowanych w miejscach narażonych na wysoki poziom hałasu, np. przy lotniskach, autostradach, ruchliwych skrzyżowaniach, czy szkołach.

- Dla bardziej wymagających inwestycji, opartych na zastosowaniu imponujących przeszkleń - większych konstrukcji i cięższych skrzydeł oraz na optymalnym doświetleniu pomieszczeń - rozwiązaniem pierwszego wyboru są nadal drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne typu HS - mówi Piotr Kosmowski, ekspert G-U Polska.

Zalety rozwiązania równolegle przesuwnego PS-L marki G-U:

  • Łatwy montaż - w zaledwie trzech krokach.
  • Bolce ryglujące - zapewniające możliwość precyzyjnego ustawienia docisku skrzydła.
  • Lekkie prowadzenie - precyzyjne wózki jezdne.
  • Wysoki poziom szczelności - uszczelki dociśnięte na całym obwodzie.
  • Bezpieczeństwo - dzięki zastosowaniu blach zaczepowych.
  • Funkcja wentylacji - wymiana powietrza bez przeciągów.
  • Elastyczność - możliwość dostosowania do konkretnej wersji ramy.

System PS-L - podstawowe parametry: szerokość skrzydła we wrębie: 560-2070 mm; wysokość skrzydła we wrębie: 508-2450 mm; maksymalna waga skrzydła 200 kg.

Firma powiązana:
G-U POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA