Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Grupa OKNOPLAST rozpoczyna współpracę z największym w Hiszpanii producentem stolarki otworowej z PVC

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Grupa OKNOPLAST rozpoczyna współpracę z największym w Hiszpanii producentem stolarki otworowej z PVC

Grupa OKNOPLAST to wiodąca w Europie firma z branży stolarki otworowej z PVC. Konsekwentnie, realizując strategię ekspansji i stawania się jednym z liderów na każdym rynku eksportowym, rozpoczyna współpracę z największym w Hiszpanii producentem okien PVC, firmą Ampuero. Firma ta wnosi doświadczenie w zakresie współpracy z dużymi partnerami biznesowymi i digitalizacją produkcji.

aktualizacja: 2020-12-10 13:04:53

Grupa OKNOPLAST to polska firma z ponad 26 letnim doświadczeniem. Od początku powstania notuje permanentny wzrost sprzedaży, mocy produkcyjnych oraz zatrudnienia. W 2019 roku przedsiębiorstwo zanotowało sprzedaż na poziomie 770 mln zł, z czego aż 72% stanowił eksport. Główne rynki funkcjonowania przedsiębiorstwa prócz Polski to Francja, Włochy, Niemcy czy Belgia. Firma zatrudnia ponad 1850 pracowników oraz posiada sieć ponad 3000 dystrybutorów w Europie.

Grupa OKNOPLAST już dziś jest jednym z liderów branży stolarki otworowej PVC w Europie. Obecna jest na stałe na 13 rynkach europejskich. Jej celem jest stanie się jednym z liderów na każdym z rynków eksportowych za sprawą budowania marki oraz dedykowanej sieci sprzedaży. Dziś Grupa OKNOPLAST rozpoczyna współpracę z hiszpańskim liderem okien PVC, firmą Ampuero i tym samym mocnym akcentem pojawia się na półwyspie iberyjskim.

Grupa OKNOPLAST zawsze była postrzegana w branży, w Europie jako lider innowacji. Dotyczyły one produktów, rozwiązań biznesowych czy marketingu. Jako pierwsi w Europie wprowadziliśmy kilkadziesiąt innowacji produktowych ustalając standardy tej branży. Jako pierwsi podjęliśmy się też śmiałych kroków sponsoringu takich klubów jak Inter Mediolan, Borussia Dortmund czy Olympique Lyon. Dzisiaj też jako prekursor i pierwsza polska firma z branży okien PVC dokonaliśmy czegoś, czego nikt z rodzimych przedsiębiorstw jeszcze nie zrobił. Wchodzimy na rynek hiszpański, jednak inaczej niż do tej pory to robiliśmy. Rozpoczynamy strategiczną współpracę z firmą Ampuero, będącą największym producentem okien PVC w Hiszpanii - mówi Mikołaj Placek, Prezes Grupy OKNOPLAST.

Ampuero to hiszpańska firma rodzinna z 45-letnim doświadczeniem i obrotami na poziomie 155-160 mln zł. Mogą pochwalić się własną siecią sprzedaży oraz udziałami w rynku na poziomie 10%. Ampeuro ma ogromne ambicje. Pomimo posiadania statusu lidera branży stolarki otworowej PVC w Hiszpanii wciąż widzi bardzo duży potencjał rozwoju. Firma ma plan zdobycia jeszcze większej części rynku, w czym pomóc ma Grupa OKNOPLAST.

Dla nas to wielka szansa rozwoju. Zdobyliśmy partnera, który ma ogromne doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu swoją siecią sprzedaży. 3000 dystrybutorów w całej Europie to imponująca liczba. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiednie narzędzia, struktura, zrozumienie rynku lokalnego, ale i budowanie marki wśród klientów i konsumentów. Dzięki temu dziś OKNOPLAST jest najbardziej rozpoznawalną marką m.in. we Włoszech czy Polsce. Do tego samego będziemy dążyć na rynku hiszpańskim - mówi Javier Garzón, Prezes Ampuero.

Javier Garzón, Prezes Ampuero
Javier Garzón, Prezes Ampuero

Wzajemne poznawanie się, badanie swoich potencjałów oraz negocjacje współpracy trwały rok.

Wchodząc na nowe rynki kluczowe jest ich zrozumienie, poznanie specyfiki, wymagań oraz oczekiwań klientów. Dzięki naszemu partnerstwu znacznie skróciliśmy sobie ten proces. Współpraca ta da obu stronom bardzo wiele. Ampeuro wnosi ogromne doświadczenie w zakresie współpracy z dużymi dystrybutorami, jak również digitalizacji produkcji. Javier, Prezes Ampero to osoba o świetnym zrozumieniu biznesu tożsamym z naszym. Wiem, że idziemy w jednym kierunku, a plany mamy naprawdę ambitne - dodaje Prezes Grupy OKNOPLAST, Mikołaj Placek.

Na zdjęciu otwierajacym: Mikołaj Placek z firmy OKNOPLAST

Firma powiązana:
OKNOPLAST

Dodaj komentarz

time image
time image
Jeśli czytasz ten artykuł to sprawdź takźe asortyment firm

OKNOPLAST

Okna i drzwi balkonowe z PVC

Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje