Vetrex podsumowuje rok 2019

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Vetrex podsumowuje rok 2019

Rok 2019 był dla Vetrex okresem dalszego rozwoju i umacniania pozycji rynkowej. Jeden z kluczowych producentów okien PVC i drzwi z segmentu premium, należący do francuskiej Grupy Liebot, wprowadził na rynek nowe produkty, odświeżył identyfikację wizualną oraz wymienił większość floty transportowej.

aktualizacja: 2020-02-05 13:19:20

Firma odnotowała ponad 14 proc. wzrost przychodów. Na rynku polskim, na który trafiło więcej niż 70 proc. produkcji, wzrost ten wyniósł ponad 20 proc. Łącznie przychody za rok 2019 osiągnęły 108 mln zł. Najlepszy okazał się drugi kwartał, kiedy przychody były o 35 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu roku 2018.

Miniony rok był dla nas bardzo dobry. Rosnące zainteresowanie produktami Vetrex potwierdza stabilną pozycję firmy na rynku stolarki otworowej PVC w segmencie premium. Jest to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju opartej z jednej strony na dostarczaniu produktów najwyższej jakości, a z drugiej na dopasowaniu oferty do potrzeb i oczekiwań klientów. Pozytywny wpływ na sprzedaż miała też dobra koniunktura w budownictwie jednorodzinnym oraz zwiększone zapotrzebowanie ze strony osób przeprowadzających termomodernizacje i remonty domów. Polacy chętnie i świadomie inwestują w bardziej zaawansowane i droższe rozwiązania, traktując okna i drzwi jako inwestycję na lata. Przywiązują dużą wagę zarówno do energooszczędności i funkcjonalności, jak i atrakcyjnego wzornictwa. W zeszłym roku rozbudowaliśmy nasze portfolio o kolejne produkty wpisujące się w aktualnie panujące trendy. Odświeżyliśmy również identyfikację wizualną oraz wymieniliśmy większość floty transportowej - mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

W 2019 roku oferta Vetrex została poszerzona o dwa designerskie i energooszczędne produkty.

  • Pierwszy to okno LUM’UP z węższymi ramami i większą powierzchnią szyb, wpuszczające do wnętrz do 27% więcej naturalnego światła niż standardowe modele.
  • Drugi to stałe przeszklenie narożne bez słupka z szybami łączonymi na step. Wprowadzone nowości powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na większe przeszklenia oraz na doświetlanie pomieszczeń światłem naturalnym.

Odświeżenie identyfikacji wizualnej objęło zmodyfikowanie logo, opracowanie nowego standardu wizualnego dla salonów sprzedaży, uruchomienie nowej odsłony serwisu internetowego oraz zmianę wyglądu materiałów reklamowych. Dodatkowo firma wymieniła trzy czwarte floty transportowej. Nowo nabyte, nowoczesne samochody ciężarowe marki Mercedes są wyposażone w zaawansowane systemy oraz rozwiązania do przewozu stolarki okiennej. Ich ładowność wynosi do 40 ton. Dostarczają one produkty zarówno w kraju, jak i za granicę. Posiadanie własnej floty transportowej, szczególnie samochodów o największej ładowności, jest istotne dla firmy ze względu na przewożenie konstrukcji wielkogabarytowych.

Vetrex koncentruje się na rynku krajowym, gdzie trafia ponad 70 proc. produkcji. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych. Firma działa w dwóch obszarach. Pierwszy to nowobudowane domy, a drugi to domy i mieszkania poddawane remontom oraz modernizacjom. Vetrex jest jednym z pionierów sprzedaży sieciowej za pośrednictwem Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Obecnie posiada ponad 100 partnerów handlowych na terenie całego kraju. Poza Polską produkty Vetrex sprzedawane są w całej Europie. Najwięcej produktów trafia na rynek niemiecki i włoski. Firma eksportuje też do krajów skandynawskich, Luksemburga, Belgii, Szwajcarii, Francji i Holandii.

Firma powiązana:
Vetrex

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje