Postaw na smart home i odbierz VELUX Active w prezencie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Postaw na smart home i odbierz VELUX Active w prezencie

Światło naturalne i świeże powietrze są niezbędnymi elementami naszego życia. Zapewnienie ich źródeł w pomieszczeniach, w których spędzamy 90 proc. czasu, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Teraz kupując dwa produkty VELUX elektryczne lub solarne np. rolety, markizy czy silnik do okna za darmo otrzymasz system VELUX ACTIVE. Może on samodzielnie otwierać i zamykać okna dachowe i rolety na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie.

aktualizacja: 2019-06-18 10:46:09

Odpowiednio dobrane i prawidłowo rozmieszczone okna dachowe mają duży wpływ na energooszczędność budynku, doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a także na ich właściwą wentylację. Montaż zarówno okien, jak i rolet przyniesie oczekiwane korzyści, jeśli będziemy z nich aktywnie korzystać. Na ogół jednak żyjemy w pośpiechu, biegamy między miejscem pracy a domem i często zapominamy o wietrzeniu i regulacji nagrzewania pomieszczeń. System VELUX ACTIVE ułatwia domownikom dbanie o jakość powietrza w domu i jednocześnie o jego bezpieczeństwo.

Technologie typu smart home to sygnał czekających nas zmian w budownictwie. Uwarunkowane są one z jednej strony potrzebą komfortu i oszczędności czasu, a z drugiej strony globalnym myśleniem o środowisku i wpływie domów na jego zanieczyszczenie. Obecnie budynki w Europie zużywają blisko 40 proc. energii. Elektryczne sterowanie sprzyja oszczędności energii. Zsynchronizowane systemy inteligentnego domu umożliwiają otwieranie okien z jednoczesnym wyłączeniem grzejników. Możliwe jest tworzenie indywidualnych programów uruchamianych automatycznie w wybranym dniu i godzinie, np. automatyczne opuszczanie rolet zewnętrznych po wyjściu z domu zapobiegające jego przegrzaniu i gaszenie światła. Nasz system VELUX ACTIVE jest uniwersalnym rozwiązaniem kompatybilnym z protokołem io-homecontrol, platformą Apple HomeKit, produktami Netatmo, czy poprzez sterownik KLF z innymi systemami sterowania domem inteligentnym - mówi Dominika Majchrzak, kierownik ds. produktów elektrycznych.

"Za Polskę trzymamy kciuki, a roleta..." - sprawdźcie, co powiedział Łukasz Piszczek.
0:30

System oparty na czujnikach

Jeśli w Twoim domu zacznie zrobić się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, system może samodzielnie zdecydować czy otworzyć okna, opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat. VELUX ACTIVE bazuje na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz. Bierze pod uwagę trzy parametry jakości powietrza: temperaturę, wilgotność i poziom dwutlenku węgla. Na podstawie lokalnych warunków pogodowych system wentyluje pomieszczenie minimum 3 razy dziennie.

Dodatkowo system chroni pomieszczenia przed przegrzaniem i samodzielnie opuści rolety i markizy VELUX, gdy otrzyma informację z najbliższej stacji pogodowej o zbliżającej się fali gorąca. Z kolei gdy prognozowane będą opady automatycznie zamknie okna. Okna dachowe VELUX INTEGRA® dodatkowo mają wbudowany czujnik deszczu, który zabezpiecza przed nieprzewidywalną aurą. Kiedy spadnie pierwsza kropla automatycznie się zamkną.

System działa kompatybilnie z elektrycznymi oknami dachowymi, markizami, roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi VELUX INTEGRA®, a także z produktami, które zostały wyposażone w silnik solarny.

Automatyczna i zdalna kontrola

VELUX ACTIVE jest wynikiem połączenia dwóch zaawansowanych technologii: wysokiego standardu okien dachowych VELUX oraz wiedzy firmy Netatmo, która jest specjalistą w tworzeniu prostych, jednocześnie przydatnych aplikacji oraz produktów. Aplikacja VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android, dzięki temu można zdalnie zamykać i otwierać wszystkie produkty z aplikacji na smartfonie. Dodatkowo jako pierwszy spośród produktów do sterowania oknami dachowymi jest kompatybilny z Apple HomeKit, platformą do zarządzania domem inteligentnym firmy Apple. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować, bez potrzeby wsparcia specjalisty. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

System pozwala na zaprogramowanie wietrzenia wnętrza o określonej godzinie lub automatyczne zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie. To idealne rozwiązanie, gdy okna dachowe muszą być instalowane w trudno dostępnych miejscach.

W przypadku potrzeby samodzielnego i natychmiastowego zamknięcia okien dachowych, np. w momencie wychodzenia z domu, można to zrobić za pomocą przycisku "wyjście". Wówczas okna nie będą otwierały się, a wietrzenie odbędzie się przez klapy wentylacyjne. System będzie aktywny, ale tylko w trybie nieobecności w domu. Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Umożliwia on zamknięcie wszystkich okien połaciowych lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na swój smartfon komunikat o wykonaniu zadania.

System Velux Active - grafika

Odbierz prezent i aktywuj dobry klimat

Od 17 czerwca 150 pierwszych klientów, którzy kupią dwa produkty VELUX sterowne elektrycznie lub solarnie i zarejestrują swój zakup otrzyma zestaw VELUX ACTIVE o wartości 1049 zł. Promocja trwa do 31 sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów. W pakiecie VELUX ACTIVE znajduje się wewnętrzny czujnik powietrza, przycisk "wyjście" oraz bramka internetowa do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi. Szczegóły promocji znajdują się na stronie www.velux.pl/dobryklimat

Firma powiązana:
VELUX Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny