OKNOPLAST podsumował 25 lat działalności i 270 inicjatyw w obszarze CSR

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
OKNOPLAST podsumował 25 lat działalności i 270 inicjatyw  w obszarze CSR

W bieżącym roku OKNOPLAST obchodzi swoje 25-lecie. Podczas eventu zorganizowanego z tej okazji 4 czerwca firma podsumowała nie tylko wyzwania biznesowe czy wyniki finansowe, lecz także swoją działalność w obszarze CSR. W ciągu ćwierćwiecza aktywności objęła ona wiele dziedzin, skupiając się przede wszystkim na wsparciu najmłodszych, inicjatywach promujących zdrowie, sport, jak również kulturę.

aktualizacja: 2019-06-11 05:57:10

Wpływ krajowych gigantów na rozwój polskiej gospodarki trudno zbagatelizować. Tych, którym udało się dokonać sukcesji oraz podbić rynki zagraniczne, jest niewielu, jednak ich znaczenie dla rodzimej przedsiębiorczości pozostaje ogromne. Nie inaczej jest w przypadku odpowiedzialności społecznej - nie każda firma stawia na CSR, ale podmioty, które realizują długofalową, przemyślaną strategię w tym zakresie, w sposób fundamentalny przyczyniają się do poprawy otaczającej je rzeczywistości. OKNOPLAST - jako rodzinny biznes - zaangażowanie społeczne oraz ukierunkowanie na drugiego człowieka wpisał w swoją filozofię od samego początku.

- Przez 25 lat udało nam się osiągnąć bardzo dużo w zakresie kreowania odpowiedzialnej biznesowo i społecznie przedsiębiorczości i dziś z radością możemy świętować niewątpliwy sukces na tym polu. Ogromny w tym udział miał mój ojciec, Adam Placek, który od początku funkcjonowania firmy angażował się w pomoc potrzebującym. W najbliższej przyszłości planujemy jednak kolejne, intensywne działania w celu stworzenia jeszcze lepszej przestrzeni. Rozpoczynamy je już teraz, poprzez wsparcie 25 inicjatyw związanych m.in. z promocją zdrowia, sportu czy działaniami CSR - napisał Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST, w swoim liście zamieszczonym w raporcie wydanym przez firmę z okazji 25-lecia działalności.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Warto przy tym zaznaczyć, że kolejne 25 lat przed nami. Niezmiennie zamierzamy rozwijać działania w obszarze społecznym. Nasza misja nie kończy się bowiem na dotychczasowym zaangażowaniu, które w tym roku ma także swoje święto. Priorytetem dla aktywności w tym kontekście będzie wciąż wsparcie potrzebujących i chorych dzieci.

110 000 osób otrzymało pomoc

Zgodnie z danymi podanymi w raporcie firmy wsparcie Grupy OKNOPLAST otrzymało dotąd mniej więcej tyle osób, ile mieszka we Włocławku czy Tarnowie. Przedsiębiorstwo zaangażowało się przede wszystkim we współpracę z organizacjami i fundacjami, które troszczą się o osoby potrzebujące, dzieci oraz edukację. Jedną z nich jest SIEMACHA, stowarzyszenie pomagające dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, które Grupa OKNOPLAST wspiera od ponad 20 lat.

Przedsiębiorstwo wspomaga ponadto fundację Demos, która prowadzi nowoczesny dom dziecka w Odporyszowie, jak również fundację Habitat for Humanity, udzielającą pomocy osobom, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Regularnie bierze udział także w akcjach Szlachetnej Paczki, a edukacyjne działania realizuje, współpracując od 2015 roku z fundacją the Bridge.

Tworzenie przestrzeni zaczyna się lokalnie

Jako swoją podstawową misję Grupa OKNOPLAST wskazuje tworzenie przyjaznej przestrzeni, a ta ważna jest również w perspektywie regionalnej. Dlatego od lat firma angażuje się w aktywności dotyczące Małopolski, takie jak ufundowanie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych uczniom Gimnazjum Jezuitów im. Stanisława Kostki w Krakowie czy remont świetlicy na Oddziale Dermatologicznym Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. W 2017 roku przedsiębiorstwo włączyło się także w pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców Rytla.

Walka o zdrowie

- Szczególne miejsce w naszych działaniach zajmuje wsparcie osób chorych. Angażujemy się w inicjatywy promujące profilaktykę, a jednocześnie wspieramy osoby dotknięte chorobą. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są dla nich i ich rodzin zarówno pomoc finansowa, jak i zrozumienie oraz wsparcie w codziennym życiu. Co istotne, w działania te włączają się aktywnie nasi pracownicy - deklaruje firma w raporcie podsumowującym. Przedsiębiorstwo było m.in. partnerem akcji "Rak. To się leczy!", a w 2017 roku wsparło organizację konferencji "Ginekologia onkologiczna". OKNOPLAST działał ponadto wspólnie z fundacją Business Run, która wspiera osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Sport i kultura

W ciągu 25 lat OKNOPLAST intensywnie angażował się także we wsparcie inicjatyw sportowych i kulturalnych. W przypadku tych pierwszych były to aż 73 akcje, dotyczące 18 tys. osób. W ramach tych działań firma jest m.in. partnerem Akademii Sportu Progres, oferującej zajęcia dla dzieci. Przez wiele lat przedsiębiorstwo pomagało również rozwijać się lokalnemu wówczas klubowi piłkarskiemu - drużynie Puszcza Niepołomice. Z kolei w 2018 r. Grupa OKNOPLAST zdecydowała się zostać tytularnym sponsorem OKNOPLAST Korona Kraków, szkółki koszykarskiej dla młodzieży.

Natomiast w przypadku 31 inicjatyw kulturalnych wspieranych przez firmę ze współpracy skorzystało 7,5 tys. osób. Wśród tych przedsięwzięć można wymienić m.in. coroczny mecenat wystawy sztuki z cyklu "Jasiński&Friends", patronat nad Konkursem dla Młodych Architektów, partnerstwo konkursu Young Design dla młodych projektantów, a także partnerstwo konkursu European BEST Engineering Competition, międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu wyłonienie młodych talentów inżynierskich.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w raporcie z okazji 25-lecia OKNOPLAST www.25lat.oknoplast.com.pl

Firma powiązana:
OKNOPLAST

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny