FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji - relacja

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji - relacja

Przedstawiciele firmy FAKRO uczestniczyli w VII Forum Nowoczesnej Produkcji IndustryTech. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sektora produkcyjnego w Polsce. Forum odbyło się w dniach 12-13 marca br. w Warszawie.

aktualizacja: 2019-03-20 06:01:09

Wydarzenie jest odpowiedzią na ciągłą potrzebę dostosowywania się do nieustannie zmieniających się rynkowych realiów wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. Podczas Forum Wojciech Klimek, członek zarządu ds. produkcji przedstawił ścieżkę rozwoju firmy FAKRO, która z małej firmy lokalnej, stała się drugą na świecie firmą produkującą okna dachowe.

Główną osią Forum był Przemysł 4.0. oraz wyzwania z nim związane. Tym razem Forum Nowoczesnej Produkcji odbywało się razem z Artificial Intelligence & Big Data Congress.

To połączenie okazało się bardzo udane. Trzeba pamiętać, że Przemysł 4.0., to nie tylko automatyzacja i robotyzacja, ale - moim zdaniem przede wszystkim - wykorzystanie dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i zaawansowanych technologii informatycznych. Dzięki tym narzędziom można znacząco poprawić efektywność procesów w firmie. I nie chodzi wyłącznie o usprawnienia dotyczące zbierania czy przetwarzania danych produkcyjnych, ale chociażby nowe możliwości predykcji. Dzięki zaawansowanej analizie danych możemy np. śledzić stan urządzeń i dokładniej przewidywać awarie. Forum wprawdzie koncentrowało się na produkcji, ale nie tylko. Poruszano tematy HR-owe, marketingowe i planowania popytu. Ten ostatni jest jednym z istotniejszych tematów dla produkcji - tutaj są bardzo duże możliwości optymalizacji poprzez zastosowanie Big Data. Dzięki uczeniu maszynowemu w planowaniu popytu można uniknąć na produkcji wielu strat wynikających z niewłaściwej odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku - komentuje Wojciech Klimek.

Jednym z prelegentów był także Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu, który mówił o najskuteczniejszych sposobach marketingu.

Współcześnie nie tylko produkcja, ale cała firma powinna mieć znamiona 4.0. Inteligenta obsługa klienta, automatyzacja procesów obsługi zamówień oraz marketing oparty na najnowszych rynkowych trendach, ale także ludzkich relacjach jest kluczem do sukcesu. Jest to możliwe dzięki usystematyzowaniu i usprawnianiu zarówno produkcji jak i sprzedaży przy odpowiednim marketingowym wsparciu - uzupełnia Janusz Komurkiewicz.

VII Forum Nowoczesnej Produkcji zgromadziło prawie 300 uczestników.

Firma powiązana:
Fakro

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje