Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2017-12-13 09:43:38
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX

7 grudnia 2017, w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji rozdane zostały nagrody w VI edycji badania Supply Chain Designer. Firma VELUX otrzymała nagrodę główną za program realizowany w namysłowskiej fabryce polegający na poszukiwaniu optymalnego przepływu w łańcuchu dostaw.

Wyróżniony projekt firmy VELUX "Poszukiwanie optymalnego przepływu na przykładzie reorganizacji dostaw" dotyczył procesu reorganizacji dostaw komponentów produkcyjnych i rozbudowy zakładu produkcyjnego w oparciu o zasadę poszukiwania ciągłego przepływu. Przedstawiciele jury, analizujący szczegóły projektu, szczególnie docenili konsekwencję w dążeniu do uzyskania przepływu we wszystkich operacjach, pełną świadomość korzyści wynikających z wysokiej efektywności dostarczania komponentów bezpośrednio na linię montażową oraz nieustanne podkreślanie znaczenia zaangażowania całej załogi w sukces projektu.

Nagrodę dla firmy VELUX podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji odebrała Inga Różycka, manager ds. logistyki w namysłowskiej fabryce.

"Ta prestiżowa nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że zaangażowanie zespołu i umiejętność uczenia się od siebie nawzajem współtworzą unikalną kulturę organizacji. Każdy uczestnik naszego projektu bazował na własnych doświadczeniach i zdobytej wiedzy, aby finalnie stworzyć zespołowo niepowtarzalną wartość dodaną" – tłumaczy Inga Różycka, manager ds. logistyki w fabryce okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie.

Na czym polegał nagrodzony projekt?

Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX

Nagrodzony projekt to implementacja zupełnie nowego przepływu materiałów i komponentów służących do produkcji okien. Zlikwidowany został oddalony od produkcji magazyn oraz regały przy liniach montażowych. Rozbudowano część produkcyjno-magazynową w ten sposób, że rozładunki odbywają się w hali, w odległości niecałych 60 metrów od miejsca montażu w systemie Just in Time. Ponadto przeprojektowano system i miejsca dostaw do linii tak, aby wykorzystać efekt synergii przepływu, zminimalizować zapasy i dostarczać komponenty bezpośrednio na linię produkcyjną według tzw. kursu mleczarza (milk run).

"Co najważniejsze, projekt realizowany był z pełnym włączeniem wszystkich operatorów liniowych i logistycznych w cały okres jego trwania. To oni bardzo często byli pomysłodawcami najlepszych rozwiązań. Ten rodzaj współpracy zagwarantował pomyślną implementację i radość z współtworzenia czegoś, co poprawia nie tylko wyniki finansowe, lecz przede wszystkim satysfakcję i motywację do pracy" – dodaje Inga Różycka.

Główne korzyści z wprowadzonego projektu to skrócenie dróg transportowych, zmniejszenie ilości wózków widłowych, redukcja czynności logistycznych oraz stanów magazynowych, likwidacja wielu regałów, więcej przestrzeni produkcyjnej, jak również poprawa warunków pracy operatorów logistycznych oraz produkcyjnych, a także redukcja emisji CO2. Ponadto projekt wpłyną na poprawę bezpieczeństwa oraz ergonomii pracy, jak również wzrost produktywności i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Zakład w Namysłowie jest wiodącym przedsiębiorstwem we wdrażaniu metodologii Gemba Kaizen, czyli ciągłego doskonalenia, zatem wprowadzenie usprawnienia w obszarze dostarczania komponentów na linię montażową, było oczywistym krokiem w rozwoju zakładu.

Program Supply Chain Designer

To unikatowe badanie, prowadzone przez Wydawnictwo Eurologistics, mające na celu promocję inicjatywy i twórczości menedżerskiej w firmach produkcyjnych i handlowych działających w Polsce. Organizatorzy nagradzają propozycje projektów, które poprawiają efektywność w łańcuchu dostaw, prezentują daleko idący poziom operacyjnej innowacyjności oraz uwalniają myślenie zespołowe i twórczą pracę.

Do tegorocznej edycji programu Supply Chain Designer zakwalifikowano ponad 30 projektów. Zespół redakcyjny Wydawnictwa Eurologistics nominował dziewięć z nich do głównej nagrody. O ostatecznych wynikach zdecydowały obrady jury. Nagrody wręczono podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, spotkania ponad 500 przedstawicieli top managementu z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje