Effect Glass zrealizował inwestycję w Kielcach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Effect Glass zrealizował inwestycję w Kielcach

Wraz z  końcem 2016 roku zakończono w zakładzie firmy w Kielcach zaplanowane prace inwestycyjne i montaż wyposażenia na wydziale szyb specjalnych. Nowy wydział zwiększa moce produkcyjne o około 20 % oraz rozszerza asortyment oferowanych wyrobów gotowych o szkło i szyby dedykowane realizacjom obiektowym. Sprzęt zakupiono u znanego i cenionego producenta Lisec Austria GmbH.

aktualizacja: 2017-01-24 11:40:27

W zakładzie Effect Glass powstały dwie dodatkowe linie do rozkroju szkła monolitycznego i laminowanego wraz z automatycznymi portalami załadowczymi i miejscem magazynowania przy stole 110 rodzajów szkła jednocześnie. Jeden ze stołów do rozkroju posiada most o długości 6000 mm do szkła laminowanego oraz możliwość rozkroju łuków na szkle laminowanym.

Zamontowano nowe dwie automatyczne linie do zespalania szkła, mogące wykonać szyby zespolone o wymiarach do 2500x3500 mm oraz 3000x6000 mm i grubości pakietu do 100 i 80 mm. Na liniach jest możliwe wykonanie również szyb zespolonych 3-komorowych. Zespolenie wtórne szyby odbywa się automatycznie wybraną masą: tiokol lub silikon UV. Dodatkowe silikoniarki umożliwiają wykonywanie przeszkleń semistrukturalnych i strukturalnych  w oczekiwanych ilościach i o zaawansowanych rozwiązaniach.  

W zakładzie przybyła  linia technologiczna do zatępiania szkła. W skład linii wchodzi zatępiarka pasowa KSR i myjnia szkła. Maksymalny rozmiar obrabianych w niej szyb wynosi 3000x6000 mm.

Nowoczesna linia do produkcji szkła laminowanego z autoklawem umożliwia oferowanie szkła w maksymalnym rozmiarze 2800x5100 mm i grubości do 100 mm. Linia ta może produkować również grube szkło kuloodporne i podłogowe, które do tej pory nie było specjalnością tego zakładu.

W kilku miejscach pojawiły się manipulatory przemysłowe, wspomagające pracę pracowników.  Zrealizowana inwestycja rozszerzyła wachlarz oferowanych wyrobów i zwiększyła możliwości wytwórcze o szkło i szyby o bardzo dużych wymiarach, szyby do przeszkleń strukturalnych oraz szkło indywidualnie laminowane, co umożliwia realizację złożonych i specjalistycznych zamówień od klientów.

Firma powiązana:
EFFECTOR S.A.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny