Klasyczne okna drewniane, a nowoczesny design?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Klasyczne okna drewniane, a nowoczesny design?
Teraz to możliwe dzięki systemom okiennym firmy Bertrand łączącym piękno tradycyjnego drewna z nowoczesną linią nakładek aluminiowych.

Alutrend XL Quadrat FBAlutrend XL Quadrat FB to jedno z oferowanych przez producenta rozwiązań najczęściej wybierane przez klientów, ceniących sobie nowatorskie wzornictwo doskonale współgrające z naturalnym materiałem, jakim jest drewno.  

System charakteryzuje się prostą formą, w której nakładka skrzydła licuje się z nakładką ościeżnicy dając tym samym złudzenie jednolitej powierzchni zewnętrznej strony okna. Kolor dobierany jest zwykle do elewacji budynku. Mogą być to jednolite barwy z palety kolorów RAL lub dekory imitujące drewno.

Możliwy jest także dobór niestandardowej kolorystyki. Bardzo modne stały się wszelkie szarości zarówno w macie jak i pełnym połysku. Wybór jest ogromny. Nie ma zatem ograniczeń oznacza to, iż problem dopasowania stolarki do elewacji budynku praktycznie nie istnieje.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest niezwykła trwałość stolarki. Odporne na warunki atmosferyczne nakładki, chronią całość konstrukcji eliminując problem pielęgnacji i konserwacji drewna od strony zewnętrznej. Nie ma także konieczności lakierowania i odnawiania ramiaków drewnianych zniszczonych z biegiem lat przez deszcz lub zbytnie nasłonecznienie.

Wysoka ciepłochronność dzięki dużej głębokości profili i izolacyjnym właściwościom przestrzeni między profilem aluminiowym a profilem drewnianym sprawia, iż okna Bertrand w systemie Alutrend XL Quadrat FB spełniają oczekiwania odbiorców nastawionych na energooszczędność. Ciepłochronność całej konstrukcji dodatkowo polepsza się poprzez zastosowanie dwukomorowych pakietów szybowych. Trzecia, zewnętrzna tafla pakietu, może być tzw. „szybą bezpieczną”- laminowaną P4 nadającą właściwości antywłamaniowych.

Alutrend XL Quadrat FB z zewnętrzAlutrend XL Quadrat FB od wnętrza domu

Okna Alutrend XL Quadrat FB firmy Bertrand są zatem nie tylko nowatorskim połączeniem naturalnego materiału, jakim jest drewno, z nowoczesną linią nakładek aluminiowych, ale są także produktem spełniającym wszelkie oczekiwania stawiane wysokiej jakości stolarce otworowej.


{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Bertrand

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny