Nowość w ofercie Aluronu - skrzydło wentylacyjne AS 75V

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Nowość w ofercie Aluronu - skrzydło wentylacyjne AS 75V

W ofercie Aluronu pojawiło się rozwiązanie służące do konstruowania nieprzeziernych skrzydeł wentylacyjnych otwieranych do wewnątrz. Skrzydło wentylacyjne AS 75V może być łączone z witrynami oraz systemami fasadowymi AF 50, AF 50S i AF 50KW QUANTUM.

aktualizacja: 2023-11-20 11:29:17

Skrzydło wentylacyjne AS 75V stanowi alternatywę dla standardowych okien występujących w projektach fasad. Może być stosowane jako niezależne rozwiązanie wentylacyjne zapewniające swobodę cyrkulacji powietrza lub wykorzystywane łącznie z innymi technologiami chłodzenia budynków. Nie można zapomnieć również o jego walorach estetycznych jako atrakcyjnego detalu architektonicznego. Skrzydło może być wykonane w tym samym kolorze, co pozostałe elementy stolarki lub różnić się od nich wykończeniem w celu osiągnięcia unikalnego efektu wizualnego wyróżniającego cały projekt.

Możliwości konstrukcyjne systemu

Bazą do zaprojektowania skrzydła wentylacyjnego Aluronu stał się popularny system okienny firmy - AS 75. Zastosowanie wspólnych elementów takich jak: ościeżnica, elementy złączne i uszczelki zapewnia optymalizację wykorzystywanych materiałów. Rozwiązanie pozwala na projektowanie konstrukcji do wysokości 3000 mm. Inwestorzy mogą wybierać między dwiema szerokościami skrzydła wynoszącymi 180 i 220 mm. Eleganckim wykończeniem skrzydeł są dedykowane systemowi autorskie zaślepki skrzydeł oraz okucia ukryte marki Sobinco lub Roto.

Aby zapewnić efektywny odpływ wody z konstrukcji, w dolnej części profilu przeprowadzono drenaż. Wykonany w tym celu otwór jest całkowicie niewidoczny dzięki zastosowaniu systemowej aluminiowej zaślepki odwodnienia produkowanej przez Aluron.

Dodatkowo, w celu ułatwienia procesu prefabrykacji Aluron oferuje producentom usługę frezowania skrzydeł wentylacyjnych w Zawierciu. Przekłada się to znacznie na oszczędność czasu pracy po stronie wykonawców konstrukcji.

Skrzydło wentylacyjne AS 75V

Parametry techniczne skrzydła wentylacyjnego AS 75V

System został poddany specjalistycznym badaniom w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, które potwierdziły bardzo dobre parametry techniczne rozwiązania w zakresie:

  • izolacyjności termicznej - Uw od 0,9 W/m2K,
  • odporność na obciążenie wiatrem - klasa C5/B5,
  • przepuszczalności powietrza - klasa 4,
  • wodoszczelności - E1500.

https://www.aluron.pl/pl/

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!