Szczelna studnia kanalizacyjne Bruk-Bet o średnicy fi 1500 mm

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2013-01-25 12:52:50
Szczelna studnia kanalizacyjne Bruk-Bet o średnicy fi 1500 mm

Firma Bruk-Bet® - polski producent wyrobów betonowych - a poszerzyła swoją ofertę studni kanalizacyjnych szczelnych typu U i F. Do grona wyrobów dołączyły studnie o średnicy fi 1500 mm.

Szczelna studnia kanalizacyjna typu U Betonowe studnie szczelne mają szerokie zastosowanie w gospodarce wodno-kanalizacyjnej. Wykorzystywane są zarówno w zbiorczych systemach kanalizacyjnych, jak i poza nimi, a także w indywidualnych  rozwiązaniach technologicznych.

Mogą być montowane w obszarach ruchu kołowego i pieszego, w pasie jezdni, na terenach parkingowych, jak i utwardzonych poboczach. Ponadto posiadają pozytywną opinię Głównego Instytutu Górnictwa do stosowania na obszarach zagrożonych szkodami górniczymi.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz pełnej automatyzacji produkcji, uzyskiwane są prefabrykaty najwyższej jakości betonu, które mogą być posadowione nawet na głębokości 10 m. Dla porównania, studnie PCV mogą być posadowione tylko do głębokości 3-4 m ze względu na brak sztywności obwodowej.

W ofercie firmy Bruk-Bet® dostępne są już betonowe studnie szczelne o średnicy fi 1500 mm.

Typ F i typ U

Oferta producenta w zakresie szczelnych studni kanalizacyjnych obejmuje dwa rodzaje wyrobów: studnie typu F oraz studnie typu U.

Może cię zainteresować
Jak przebiega montaż sygnalizatora szamba? Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe Dlaczego w instalacji c.o. warto stosować filtr magnetyczny? Jakie powinno być ciśnienie w instalacji wodnej w domu i jak je zapewnić? MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem Jak montuje się szybkozłączkę do szamba w ogrodzeniu? Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć? Polietylenowa czy kauczukowa - którą izolację rur wybrać? Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej? Rekuperatory do odzysku ciepła z wody szarej: oszczędność i ekologia Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody w domu? Co to jest norma ISO 9001:2015 i jakie są korzyści z certyfikacji dla klientów firmy? Jak zapewnić szczelność połączeń w instalacjach sanitarnych? Jak działa pompa abisynka? Jak zabezpieczyć pompę do wody przed pracą na sucho? Jak długo pompa może pracować na sucho? Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji? Co powinieneś wiedzieć o programie dofinansowania Moja Woda? Co jest potrzebne do poboru wody ze studni? System Master3Plus - kanalizacja wewnętrzna, która nie hałasuje Jak podłączyć pływak do pompy wody? Jakie rury służą do wykonania instalacji pneumatycznej? Wszystko o rurach spustowych Pompy głębinowe w technologii DRYRUN PRO. Co to jest suchobieg? Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym?
Zobacz więcej Zwiń

Typ F jest to tradycyjny system, bardzo popularny w naszym kraju. Stosowany jest w miejscach o niewielkim zagrożeniu infiltracją. Charakteryzuje się połączeniem międzykręgowym zamka na felc oraz użyciem do uszczelniania zaprawy wodoszczelnej, sznura bentonitowego lub bitumicznego, albo innej masy uszczelniającej.

Typ U przeznaczony jest do miejsc, w których szczelność ma kluczowe znaczenie Aby to osiągnąć, łączenia wypełniają uszczelki klinowe typu SD oraz samosmarujące się uszczelki SDV. Istnieje też możliwość zastosowania uszczelnień trwałych. Ścianki kręgów w studniach typu U mają większą grubość niż elementy stosowane w studniach typu F.

W dotychczasowej ofercie producenta największe studnie typu F i U miały średnicę fi 1200 mm. Szczelne studnie o większej średnicy – fi 1500 mm znajdują zastosowanie tam, gdzie występuje zwiększony przepływ ścieków. Konstrukcje o większej średnicy sprawdzają się także jako studnie pomiarowe, obudowy separatorów lub przepompowni.

 

Firma powiązana:
BRUK-BET

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!