ENDURA® DELTA - system wentylacyjny z odzyskiem ciepła, sterowany za pomocą aplikacji i regulowany zapotrzebowaniem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
ENDURA® DELTA - system wentylacyjny z odzyskiem ciepła, sterowany za pomocą aplikacji i regulowany zapotrzebowaniem

Wysoka sprawność energetyczna jest podstawową cechą domu, czyli miejsca, w którym ludzie mogą przebywać w komfortowych i zdrowych warunkach. Elementami gwarantującymi komfortowy i dobroczynny dla zdrowia mikroklimat są m.in. osłony przeciwsłoneczne (chronią wnętrze przed przegrzaniem), chłodzenie wentylacją (pracującą intensywnie nocą w ciepłych miesiącach lata) oraz wysokiej jakości instalacja wentylacyjna.

aktualizacja: 2021-11-19 09:18:38

Rodzaje central Endura® Delta

Endura Delta jest centralą odzysku ciepła regulowaną zapotrzebowaniem. Układ ten za pomocą dwóch niezależnych wentylatorów nawiewa świeże, czyste powietrze do wnętrz, wywiewając powietrze zanieczyszczone. Dzięki wbudowanemu wymiennikowi ciepła, aż do 89% odzyskanego ciepła z powietrza wywiewanego jest przenoszone do powietrza nawiewanego. Sterowanie pracą układu i jego programowanie jest bardzo proste dzięki aplikacji Endura Delta. Oprócz zintegrowanego zabezpieczenia odszraniającego w standardzie, urządzenie może być wyposażone w podgrzewacz, aby zapewnić dodatkową ochronę wymiennika ciepła przed zamarzaniem.

Regulacja zapotrzebowaniem - świeże powietrze na żądanie

Urządzenie Endura Delta jest wyposażone w dynamiczne czujniki, które w sposób ciągły sprawdzają zawartość CO2, poziom wilgotności i ilość szkodliwych LZO (lotnych związków organicznych) w wywiewanym powietrzu. Na podstawie tych pomiarów Endura Delta reguluje krotność wymiany powietrza zgodnie z rzeczywistą intensywnością przebywania mieszkańców. Dlatego mówimy o inteligentnej energooszczędnej wentylacji. Stały przepływ powietrza w wentylacji oznacza bezużyteczny pobór energii, straty ciepła i hałas. Poza tym nie pokrywa on zapotrzebowania na wyższą krotność wymiany powietrza.

Zewnętrzne czujniki jakości powietrza

Standardowa wersja wyposażenia Endura Delta uwzględnia czujniki jakości powietrza w pomieszczeniach. Można również zainstalować czujniki zewnętrzne (CO2) w pomieszczeniach o niskim poziomie wilgotności. Pozwoli to na jeszcze szybsze reagowanie systemu na zmiany jakości powietrza w pomieszczeniach. Czujniki jakości powietrza sygnalizują stopień pracy wentylacji pomieszczeń oraz rzeczywistą jakość powietrza (na skali barw - od zielonego do czerwonego.

Odzyskiwanie ciepła

Endura Delta ma dwa obiegi powietrza wentylacyjnego: tłoczy świeże powietrze do pomieszczeń wymagających niższego poziomu wilgotności (tj. salonu, gabinetu i sypialni) i wywiewa zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności (tj. łazienki, pralni, kuchni i toalety). Powietrze wywiewane ma temperaturę powietrza w pomieszczeniu, podczas gdy powietrze nawiewane ma temperaturę powietrza zewnętrznego. Strumień powietrza nawiewanego krzyżuje się ze strumieniem wywiewnym w wymienniku ciepła, dzięki czemu aż do 89% ciepła z powietrza wywiewanego jest oddawane do powietrza nawiewanego. Gwarantuje to maksimum komfortu w pomieszczeniach mieszkalnych.

Aplikacja Endura® Delta

Firma Renson® jako specjalista w innowacyjnych rozwiązaniach systemów wentylacyjnych postawiła sobie za cel przemianę każdego domu w miejsce zdrowego i wygodnego życia. Endura Delta może być sterowane za pomocą smartfonu lub tabletu. Aplikacja przedstawia informacje o pracy układu wentylacji, a także o jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Sterowanie pracą układu i jego programowanie jest bardzo proste dzięki aplikacji Endura Delta
Sterowanie pracą układu i jego programowanie jest bardzo proste dzięki aplikacji Endura Delta

Siedziba firmy RENSON®
Maalbeekstraat 10, IZ 2 Vijverdam
B-8790 Waregem, Belgia
tel. +32 (0)56 62 71 11
www.renson.eu

Kontakt Polska:
Grzegorz Bobela - Country Manager Poland
grzegorz.bobela@renson.net
tel. +48 513 277 339

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje