Energooszczędny klimatyzator - jaki powinien być?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Energooszczędny klimatyzator - jaki powinien być?

Stale rosnące w ostatnim czasie ceny nośników energii, sprawiają, że coraz więcej osób intensywnie poszukuje sposobu na ograniczenie kosztów energii elektrycznej. Dotyczy to przede wszystkim ogrzewania budynków. Poza metodami ograniczania zużycia energii i paliw, wielu użytkowników decyduje się na wymianę lub uzupełnienie aktualnego źródła ciepła bardziej energooszczędną alternatywą. Dużą popularnością cieszą się pod tym względem klimatyzatory Gree.

aktualizacja: 2022-06-22 06:47:28

Czy można obniżyć koszty klimatyzacji?

Najważniejszą funkcją klimatyzatora jest zapewnienie maksymalnego komfortu użytkownikom. Jednak, aby praca urządzenia była skuteczna i doceniana na każdym poziomie, bardzo ważna jest wydajność klimatyzacji oraz to, by jej funkcjonowanie nie generowało wysokich rachunków.  

Gree jako czołowy producent rozwiązań klimatyzacyjnych na świecie, szczególnie dba o energooszczędność swoich produktów. Co więcej, oferuje klimatyzatory dedykowane do ogrzewania pomieszczeń. Są to przede wszystkim Amber Prestige i U-Crown.

Jak wybrać oszczędny klimatyzator?

Aby wybrać oszczędny klimatyzator, trzeba zwrócić uwagę na jego funkcje. Urządzenia Gree są wyposażone w dodatkowe funkcje redukujące koszty eksploatacyjne. Wszystkie modele ścienne (poza Soyal) posiadają funkcję oszczędności energii. W rezultacie mogą pracować zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu ze zredukowanym poborem energii elektrycznej. Dodatkowo dostępny jest tryb ogrzewania do +8°C. 

Flagowe klimatyzatory Gree

Co wyróżnia wspomniane wcześniej klimatyzatory Amber Prestige i U-Crown? Modele te wyposażone zostały w dwustopniową sprężarkę oraz grzałki karteru kompresora i tacy ociekowej, dzięki czemu mogą efektywnie ogrzewać pomieszczenia do temperatury zewnętrznej nawet -30°C. Utrzymują przy tym wysoką wydajność grzewczą (nawet ponad 90% przy -25°C). 

Warto zaznaczyć, że modele Amber Prestige 2,7 i 3,5 kW wyróżniają się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++. O wysokim poziomie energooszczędności świadczą również współczynniki EER i COP (współczynnik efektywności chłodzenia oraz współczynnik efektywności grzania). Dla najlepszych modeli wskaźniki te mogą osiągać w warunkach standardowych nawet odpowiednio: 4,91 i 4,80. Oznacza to, że z dostarczonego ciepła/chłodu jedynie około 20% pochodzi z energii elektrycznej, a pozostałe 80% jest praktycznie uzyskane bezpłatnie.

Jak działa tryb ogrzewania w klimatyzatorze?

Tryb ogrzewania pozwala dogrzewać czasowo nieużytkowane pomieszczenia, jak np. domki letniskowe, bez narażania właściciela na wysokie koszty. Z kolei regulator czasowy dostosowuje pracę urządzeń do okresów najniższej taryfy energii elektrycznej. 

Klimatyzator w domku letniskowym model Amber Prestige Gree.
Klimatyzator w domku letniskowym model Amber Prestige Gree.

Energooszczędne funkcje klimatyzacji

Podsumowując, klimatyzator, który ogranicza zużycie energii elektrycznej powinien być wyposażony przede wszystkim w takie funkcje jak:

  • Funkcja oszczędzania energii
  • Automatyczny regulator czasowy
  • Inwerter, który utrzymuje zadaną temperaturę
  • Grzałka sprężarki i taca skroplin
  • Dwustopniowa sprężarka

Wszystkie opisane wyżej funkcje klimatyzatorów Gree, pozwalają na oszczędności sięgające nawet do 30%.

Oszczędzaj energię i ograniczaj koszty z klimatyzatorami Gree

Klimatyzatory Gree to bez wątpienia doskonałe urządzenia do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, których funkcjonalne rozwiązania nie generują wysokich kosztów działania. Sprawia to, że cieszą się one coraz większą popularnością zarówno wśród użytkowników domowych, jak i komercyjnych.

Klimatyzator ścienny Gree U-Crown Champagne.
Klimatyzator ścienny Gree U-Crown Champagne.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje