Jakie są zalety stosowania w instalacji wymienników dwupłaszczowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety stosowania w instalacji wymienników dwupłaszczowych?

Odpowiedź eksperta: Główną zaletą wymienników dwupłaszczowych jest bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła, co przekłada się na ich wydajność. Zbiornik składa się ze zbiornika wewnętrznego karbowanego i płaszcza zewnętrznego, przez który przepływa woda grzewcza. Taka budowa umożliwia skuteczne i sprawne podgrzewanie wody.

aktualizacja: 2019-07-17 11:09:19

Zasobniki te mogą współpracować z wszystkimi rodzajami kotłów centralnego ogrzewania. Wyposażone są w rurkę wgłębną, w której umieszcza się czujnik temperatury do sterowania kotłem. Jeżeli wymiennik posiada podłączenie do cyrkulacji, ciepłą wodę można uzyskać w momencie odkręcenia kranu.

Dodatkową zaletą tych urządzeń jest izolacja, która chroni przed dużymi stratami ciepła, tzn. woda w wymienniku długo utrzymuje właściwą temperaturę.

Warto też wspomnieć, że wymienniki dwupłaszczowe wyposażone są zazwyczaj w mufę na grzałkę elektryczną. Dzięki temu mamy możliwość podgrzewania wody użytkowej, nawet w przypadku, gdy kocioł centralnego ogrzewania nie pracuje.

Przed uruchomieniem wymiennika dwupłaszczowego należy bezwzględnie pamiętać, by zbiornik wody użytkowej napełnić przed napełnieniem płaszcza z wodą grzewczą.

Wybierając jakikolwiek podgrzewacz wody dobrze wziąć pod uwagę takie jego cechy jak materiał, z którego jest wykonany (a co za tym idzie, jego trwałość i odporność na korozję) oraz klasę energetyczną. Warto też sprawdzić, czy wymiennik wymaga wymiany anody ochronnej.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

mgr inż. Iwona Woźniak
TERMICA

Dodaj komentarz

time image
time image
Nowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Onnline Mono i dwufunkcyjne Onnline Duo
Nowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Onnline Mono i dwufunkcyjne Onnline Duo
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny