Kiedy warto zastosować elektryczny kocioł grzewczy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kiedy warto zastosować elektryczny kocioł grzewczy?

Dyskusja na temat optymalnego doboru źródła ciepła od wielu lat nie była tak gorąca. Szybujące ceny nośników ciepła i problem z ich dostępnością uświadomiły, że niezwykle ważne jest w tej sytuacji posiadanie dodatkowej opcji ogrzewania. Kocioł elektryczny jest właśnie taką niedrogą inwestycyjnie alternatywą, którą można zainstalować z dowolnym innym źródłem ciepła, niezależnie od tego, czy mamy starszy, czy nowoczesny dom, grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe, instalację typu otwartego, czy zamkniętego.

aktualizacja: 2022-07-19 10:24:54

Zarówno kotły, jak i prostsze dogrzewacze elektryczne Strzelec i Bosman często wykorzystywane są we współpracy z pompami ciepła jako źródło szczytowe podczas ujemnej temperatury, ale także jako zabezpieczenie na wypadek ich ewentualnej awarii - zapewniają wówczas komfort grzewczy do czasu reakcji fabrycznego serwisu.

W ostatnich latach obserwujemy bardzo duże zainteresowanie zastosowaniem naszych urządzeń wśród posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. Dzięki wykorzystaniu funkcjonalności PV ready, możemy po pierwsze wykorzystać energię słoneczną do celów grzewczych, znacząco zwiększyć poziom autokonsumpcji, a co za tym idzie zdecydowanie przyspieszyć zwrot z inwestycji w fotowoltaikę. Kotły elektryczne rozwiążą także problem przewymiarowanych instalacji PV, umożliwiając racjonalne spożytkowanie wygenerowanych nadwyżek energii.

Produkcją kotłów elektrycznych zajmujemy się już od 30 lat, niezmiennie pozostajemy w 100% polskim producentem i firmą rodzinną - zachęcamy do skorzystania z dostępnego na stronie www intuicyjnego konfiguratora doboru naszych urządzeń.

Tomasz Jeziorski
Właściciel ELTERM
fot. otwierająca: Elterm

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Zdaniem naszych Czytelników

25 Jul 2022, 20:45

9 godzin temu, Gość cvb napisał: Jak się ma sponsora w kosztach ogrzewania to można grzać kotłem elektrycznym. Jak do tej pory to najdroższe źródło ciepła   Ale jak się zainstaluje panele, to koszty eksploatacyjne się zniżają.

Gość cvb

25 Jul 2022, 10:51

Jak się ma sponsora w kosztach ogrzewania to można grzać kotłem elektrycznym. Jak do tej pory to najdroższe źródło ciepła

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image