Kiedy warto zastosować elektryczny kocioł grzewczy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kiedy warto zastosować elektryczny kocioł grzewczy?

Dyskusja na temat optymalnego doboru źródła ciepła od wielu lat nie była tak gorąca. Szybujące ceny nośników ciepła i problem z ich dostępnością uświadomiły, że niezwykle ważne jest w tej sytuacji posiadanie dodatkowej opcji ogrzewania. Kocioł elektryczny jest właśnie taką niedrogą inwestycyjnie alternatywą, którą można zainstalować z dowolnym innym źródłem ciepła, niezależnie od tego, czy mamy starszy, czy nowoczesny dom, grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe, instalację typu otwartego, czy zamkniętego.

aktualizacja: 2022-07-19 10:24:54

Zarówno kotły, jak i prostsze dogrzewacze elektryczne Strzelec i Bosman często wykorzystywane są we współpracy z pompami ciepła jako źródło szczytowe podczas ujemnej temperatury, ale także jako zabezpieczenie na wypadek ich ewentualnej awarii - zapewniają wówczas komfort grzewczy do czasu reakcji fabrycznego serwisu.

W ostatnich latach obserwujemy bardzo duże zainteresowanie zastosowaniem naszych urządzeń wśród posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. Dzięki wykorzystaniu funkcjonalności PV ready, możemy po pierwsze wykorzystać energię słoneczną do celów grzewczych, znacząco zwiększyć poziom autokonsumpcji, a co za tym idzie zdecydowanie przyspieszyć zwrot z inwestycji w fotowoltaikę. Kotły elektryczne rozwiążą także problem przewymiarowanych instalacji PV, umożliwiając racjonalne spożytkowanie wygenerowanych nadwyżek energii.

Produkcją kotłów elektrycznych zajmujemy się już od 30 lat, niezmiennie pozostajemy w 100% polskim producentem i firmą rodzinną - zachęcamy do skorzystania z dostępnego na stronie www intuicyjnego konfiguratora doboru naszych urządzeń.

Tomasz Jeziorski
Właściciel ELTERM
fot. otwierająca: Elterm

Zdaniem naszych Czytelników

time image

25 Lip 2022, 18:45

9 godzin temu, Gość cvb napisał: Jak się ma sponsora w kosztach ogrzewania to można grzać kotłem elektrycznym. Jak do tej pory to najdroższe źródło ciepła   Ale jak się zainstaluje panele, to koszty eksploatacyjne się zniżają.

time image

Gość cvb

25 Lip 2022, 08:51

Jak się ma sponsora w kosztach ogrzewania to można grzać kotłem elektrycznym. Jak do tej pory to najdroższe źródło ciepła

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!