Współcześnie budowane domy to energooszczędne i trwałe budynki zarówno o tradycyjnych, jak i nowoczesnych, nieskrępowanych formach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Współcześnie budowane domy to energooszczędne i trwałe budynki zarówno o tradycyjnych, jak i nowoczesnych, nieskrępowanych formach

Od współczesnych technologii budowania wymaga się, by wpisywały się w zasady zrównoważonego rozwoju. To bardzo szeroki kontekst i wysoko postawione wymagania, związane z ekologią produkcji i wytworzonych materiałów, łatwym i szybkim budowaniem, zoptymalizowaniem transportu, energooszczędnością użytkowania wybudowanych budynków oraz ich utylizacją. Współcześnie budowane domy to energooszczędne i trwałe budynki zarówno o tradycyjnych, jak i nowoczesnych, nieskrępowanych formach.

aktualizacja: 2019-05-21 06:53:47

Tego typu realizacje umożliwia zastosowanie nowoczesnego materiału, jakim jest beton komórkowy, którego właściwości wpisują się w nowoczesne realizacje budynków i zasady zrównoważonego rozwoju. Już w trakcie budowy można się przekonać, że beton komórkowy jest materiałem umożliwiającym szybkie i łatwe budowanie, co ma wpływ na skrócenie czasu realizacji budowy.

Dzięki porowatości, niewielkiej masie i jednorodności betonu komórkowego, dokładności elementów murowych oraz możliwości łatwego docinania bloczków murowanie jest bardzo proste i precyzyjne. Zastosowanie systemu złożonego z bloczków, nadproży zbrojonych, kształtek U, płytek - wszystkich elementów z betonu komórkowego, zapraw murarskich, tynków oraz systemu ociepleń, prostych narzędzi pozwala rozwiązać prawidłowo wszystkie detale.

Cechy betonu komórkowego związane z jego porowatością i jednorodnością pozwalają uzyskać budynek o bardzo dobrych parametrach izolacyjności cieplnej. Umożliwiają też realizację budynków o interesujących i zaskakujących formach architektonicznych. Taki jest system budowy z betonu komórkowego: precyzyjny w budowie, konstrukcyjny a zarazem lekki i ciepły, energooszczędny i trwały w budynku.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

www.solbet.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje