Co wentylacja ma wspólnego ze zdrowiem? Wszystko.

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Co wentylacja ma wspólnego ze zdrowiem? Wszystko.

Na całym świecie wzrasta świadomość społeczna w zakresie ochrony zdrowia. Coraz więcej Polaków zmienia styl życia na zdrowszy, decydując się na zakup korzystniejszych dla zdrowia rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Dużą rolę odgrywa tu również branża budowlana. Wybierając materiały budowlane, świadomy inwestor coraz częściej zwraca uwagę na ich bezpieczeństwo i wpływ na zdrowie, ale także na funkcjonalność i wzornictwo.

aktualizacja: 2019-05-21 05:55:49

Zdrowa wentylacja

Co wentylacja ma wspólnego ze zdrowiem? Wszystko. Według szacunków WHO nawet 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego to przede wszystkim dom powinien stwarzać bezpieczne i zdrowe środowisko. Nie zawsze tak jest. Podstawowym elementem naturalnego środowiska życia człowieka jest powietrze. Jego jakość, czyli m.in. odpowiednia zawartość tlenu i brak zanieczyszczeń, ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego z nas.

Wbrew pozorom zanieczyszczenia powietrza to nie tylko pyły zawieszone, pyły węglowe, benzopireny czy alergeny. To także substancje uwalniane wewnątrz budynku, takie jak dwutlenek węgla, szkodliwe gazy i toksyczne związki, powstające w wyniku parowania różnego rodzaju powierzchni. Gdy budynek jest szczelny i pozbawiony dostępu do powietrza z zewnątrz, szkodliwe substancje nie są usuwane. Z czasem pojawia się nadmierne zawilgocenie, które sprzyja rozwojowi szkodliwych grzybów i pleśni.

Rolą wentylacji jest dostarczanie w sposób kontrolowany właściwej ilości świeżego powietrza do wnętrza budynku. Dziś idziemy o krok dalej. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek nawiewniki z fi ltrem antysmogowym i antyalergicznym oraz rozwiązania z rekordowym tłumieniem akustycznym aż do 48 dB. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby inwestorów stworzyliśmy linię nawiewników powietrza montowanych bez frezowania szczelin. Nieustannie poszukujemy nowych sposobów na poprawę komfortu życia inwestorów i tworzymy produkty, które wyróżniają się poprzez jakość wykonania, innowacyjność i nowoczesne wzornictwo.

Piotr Ćwikilewicz
Inżynier ds. rozwoju produktu BREVIS

brevis.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny