Co wentylacja ma wspólnego ze zdrowiem? Wszystko.

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Co wentylacja ma wspólnego ze zdrowiem? Wszystko.

Na całym świecie wzrasta świadomość społeczna w zakresie ochrony zdrowia. Coraz więcej Polaków zmienia styl życia na zdrowszy, decydując się na zakup korzystniejszych dla zdrowia rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Dużą rolę odgrywa tu również branża budowlana. Wybierając materiały budowlane, świadomy inwestor coraz częściej zwraca uwagę na ich bezpieczeństwo i wpływ na zdrowie, ale także na funkcjonalność i wzornictwo.

aktualizacja: 2019-05-21 05:55:49

Zdrowa wentylacja

Co wentylacja ma wspólnego ze zdrowiem? Wszystko. Według szacunków WHO nawet 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego to przede wszystkim dom powinien stwarzać bezpieczne i zdrowe środowisko. Nie zawsze tak jest. Podstawowym elementem naturalnego środowiska życia człowieka jest powietrze. Jego jakość, czyli m.in. odpowiednia zawartość tlenu i brak zanieczyszczeń, ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego z nas.

Wbrew pozorom zanieczyszczenia powietrza to nie tylko pyły zawieszone, pyły węglowe, benzopireny czy alergeny. To także substancje uwalniane wewnątrz budynku, takie jak dwutlenek węgla, szkodliwe gazy i toksyczne związki, powstające w wyniku parowania różnego rodzaju powierzchni. Gdy budynek jest szczelny i pozbawiony dostępu do powietrza z zewnątrz, szkodliwe substancje nie są usuwane. Z czasem pojawia się nadmierne zawilgocenie, które sprzyja rozwojowi szkodliwych grzybów i pleśni.

Rolą wentylacji jest dostarczanie w sposób kontrolowany właściwej ilości świeżego powietrza do wnętrza budynku. Dziś idziemy o krok dalej. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek nawiewniki z fi ltrem antysmogowym i antyalergicznym oraz rozwiązania z rekordowym tłumieniem akustycznym aż do 48 dB. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby inwestorów stworzyliśmy linię nawiewników powietrza montowanych bez frezowania szczelin. Nieustannie poszukujemy nowych sposobów na poprawę komfortu życia inwestorów i tworzymy produkty, które wyróżniają się poprzez jakość wykonania, innowacyjność i nowoczesne wzornictwo.

Piotr Ćwikilewicz
Inżynier ds. rozwoju produktu BREVIS

brevis.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje