Oszczędność wody, higiena i wygoda użytkowania. Poznaj stelaże podtynkowe AQUA

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Oszczędność wody, higiena i wygoda użytkowania. Poznaj stelaże podtynkowe AQUA

Od czasu upowszechnienia kanalizacji i wynalezienia pierwszej higienicznej toalety z systemem spłukiwania minęło kilkaset lat. Obecnie zmienił się nie tylko wygląd naszych łazienek, ale i podejście do środowiska naturalnego. Producenci urządzeń sanitarnych wprowadzają udogodnienia, które przekładają się na wygodę użytkowania i estetykę, ale również na korzyści ekonomiczne i proekologiczne.

aktualizacja: 2024-05-23 06:43:03

Marka Cersanit w swojej ofercie ma szereg prośrodowiskowych rozwiązań, np. stelaże AQUA wyposażone w system efektywnego i oszczędnego spłukiwania wody.

Zwróćmy zatem uwagę na funkcjonalne produkty Cersanit pozwalające na redukcję ilości zużywanej wody:

  • stelaż podtynkowy mechaniczny AQUA 50 MECH QF z zaworem spustowym z łatwą regulacją zakresów i dynamiki spłukiwanej wody;
  • stelaże podtynkowe pneumatyczne AQUA 50 PNEU QF oraz AQUA 40 PNEU QF LOW w wersji niskiej, które dozują odpowiednią ilość wody za pomocą zaworu uruchamianego poprzez sprężone powietrze;
  • dwudzielne przyciski spłukujące mechaniczne np. z kolekcji BLOCK, LUNA by Cersanit, czy MOVI II lub przyciski pneumatyczne z kolekcji ACCENTO;
  • bezkołnierzowe miski zawieszane z wirowym systemem spłukiwania CERSANIT VORTEX lub z technologią CleanOn.

W stelażach AQUA dostępny jest rozwiązanie FRESH SYSTEM z koszyczkiem na kostkę odświeżającą, który odpowiada za kompleksową i ekonomiczną higienę w toalecie. Elementy stelaża są wykonane z solidnych materiałów, co gwarantuje wygodę użytkowania na wiele lat. Wyprodukowany w technologii rozdmuchu zbiornik w stelażu jest trwały i szczelny, ponieważ powstaje pod ciśnieniem z jednego kawałka tworzywa. Brak zgrzewów na zbiorniku eliminuje ryzyko wycieków.

Te rozwiązania są przyjazne dla środowiska i portfela. Dzięki nim toaleta zużywa mniej wody (na jedno spłukanie to maksymalnie 6 litrów). Mają też wpływ na nasz budżet domowy, ponieważ pozwalają skutecznie obniżyć rachunki za wodę. Wybierając stelaż podtynkowy AQUA, możemy dokonać redukcji zużycia wody do 20 tys. litrów rocznie przy czteroosobowej rodzinie. To czysty zysk!

Łazienka wyposażona w stelaż podtynkowy AQUA jest estetyczna i przyjazna dla naszego portfela.
Łazienka wyposażona w stelaż podtynkowy AQUA jest estetyczna i przyjazna dla naszego portfela.

Odpowiednia regulacja zakresu spłukiwania

Nowoczesny system podwójnego spłukiwania może zmniejszyć zużycie wody niemal o 70% w porównaniu do toalety starego typu. Zarówno stelaże AQUA mechaniczne, jak i pneumatyczne są przystosowane do dwudzielnego systemu spłukiwania. W stelażach możliwa jest regulacja parametrów spłukiwania małej i dużej wody w zaworze spustowym:

  • 2/4 litry,
  • 3/5 litrów,
  • 3/6 litrów.

W stelażu podtynkowym mechanicznym oprócz regulacji ilości wody możemy także za pomocą zaworu spustowego wyregulować siłę wyrzutu wody tak, aby nie wychlapywała z miski. Parametry ustawiamy według zaleceń producenta miski.

Zakres spłukiwania dostosowujemy względem dopasowanej do stelaża miski zawieszanej. Pozwala to zmniejszyć ilość zużywanej wody i sprawia, że nie będzie się wychlapywała na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w miskach dostępnych w technologii CleanOn lub CERSANIT VORTEX, w których nie ma kołnierza.

W ofercie marki Cersanit mamy przygotowane zestawy, składające się ze stelaża, miski zawieszanej i deski toaletowej. W każdym zestawie zawory spustowe mają ustawienia fabryczne i nie wymagają samodzielnego ustawiania zakresu spłukiwania. Nie trzeba się zastanawiać, jak skompletować zestaw spłukujący i jak go wyregulować!

Odpowiednia regulacja zakresów spłukiwania i siły wyrzutu wody w stelażach AQUA umożliwi zmniejszenie ilości zużywanej wody.
Odpowiednia regulacja zakresów spłukiwania i siły wyrzutu wody w stelażach AQUA umożliwi zmniejszenie ilości zużywanej wody.

Wybór miski do stelaża AQUA

Wodooszczędne toalety to dobre rozwiązanie dla planety i ulga dla naszego portfela. Decydując się na miskę bez kołnierza z wirowym systemem spłukiwania CERSANIT VORTEX, możemy ustawić oszczędne spłukiwanie na 2 lub 4 litry. W ten sposób zmniejszymy zużycie wody nawet do 20 000 litrów rocznie, przy regularnym użytkowaniu przez 4-osobową rodzinę.

Miska bezkołnierzowa CleanOn również została przystosowana do oszczędnego spłukiwania wody. W miskach zawieszanych zaprojektowanych w tej technologii możemy ustawić zakres spłukiwania na 3 litry lub 6 litrów wody. Prawidłowa regulacja spłukiwania i przemyślane profilowanie miski bezkołnierzowej umożliwia dokładne opłukanie wnętrza toalety oraz zapobiega rozpryskiwaniu się wody. Na jej gładkiej powierzchni wykonanej z wysokiej jakości ceramiki zanieczyszczenia osadzają się w mniejszym stopniu, co sprawia, że łatwo utrzymać w toalecie czystość. Brak wewnętrznego kołnierza w misce oznacza brak miejsc, na których osadzają się brud i bakterie.

Stelaże podtynkowe AQUA pasują do wszystkich rodzajów misek zawieszanych dostępnych w ofercie Cersanit.

Stelaż podtynkowy Cersanit z serii AQUA wraz z miską zawieszaną CERSANIT VORTEX pozwoli na oszczędność wody do 20 tysięcy litrów rocznie.
Stelaż podtynkowy Cersanit z serii AQUA wraz z miską zawieszaną CERSANIT VORTEX pozwoli na oszczędność wody do 20 tysięcy litrów rocznie.

Wybór dwudzielnego przycisku spłukującego

Systemy podtynkowe starego typu podczas jednego spłukiwania zużywają aż 12 litrów wody. To oznacza, że w ciągu dnia jedna osoba może w toalecie spłukać prawie 100 litrów wody. Stelaż AQUA wraz z nowoczesnym, dwudzielnym przyciskiem spłukującym Cersanit redukuje ilość zużytej wody do 2-3 litrów lub 4-6 litrów podczas jednego spłukiwania. W ciągu dnia to oszczędność nawet 80 litrów wody.

W ofercie marki Cersanit dostępne są dwudzielne przyciski spłukujące mechaniczne i pneumatyczne dopasowane do stelaży AQUA. Za pomocą mniejszego przycisku uwalniamy małą ilości wody od 2 do 3 litrów. Duży przycisk odpowiada za użycie większej ilości wody: 4, 5 lub 6 litrów. Zakres spłukiwania jest zależny od doboru miski lub wyboru zestawu oraz od regulacji zaworu spustowego.

Wszystkie ustawienia parametrów spłukiwania w stelażach podtynkowych AQUA są proste do wykonania, bez konieczności użycia narzędzi. Przez otwór rewizyjny mamy łatwy dostęp do zaworu spustowego, odpowiadającego za regulację spłukiwania.

Wybierając dwudzielny przycisk spłukujący pneumatyczny z kolekcji ACCENTO, dopasujemy go do stelaża pneumatycznego z serii AQUA 50 PNEU QF lub AQUA 40 PNEU QF LOW w wersji niskiej. Do stelaża mechanicznego AQUA 50 MECH QF można dopasować dwudzielne przyciski mechaniczne np. z kolekcji LUNA by Cersanit, MOVI II, PILOT II.

Dwudzielne przyciski spłukujące marki Cersanit to elegancki dodatek do wyposażenia łazienki oraz sposób na oszczędność wody.
Dwudzielne przyciski spłukujące marki Cersanit to elegancki dodatek do wyposażenia łazienki oraz sposób na oszczędność wody.

FRESH SYSTEM - kompleksowa higiena toalety

Stelaż AQUA z bezkołnierzową miską i przyciskami spłukującymi Cersanit to nie tylko oszczędność wody, ale i oszczędność pieniędzy przy zakupie środków czyszczących. W stelażach AQUA dostępny jest specjalny koszyczek FRESH SYSTEM do aplikacji kostek odświeżających, umieszczony wewnątrz zbiornika na wodę.

Dostęp do FRESH SYSTEMU jest prosty. Wystarczy zdjąć płytkę przycisku spłukującego i umieścić kostkę toaletową w dozowniku. Po naciśnięciu przycisku spłukującego woda ze zbiornika uwalnia substancje czynne z tabletki, które skutecznie odświeżają toaletę. Kostka do WC w koszyczku rozpuszcza się powoli, a dzięki temu, że nie ma kontaktu ze ściankami zbiornika, nie pozostawia osadów na jego dnie. FRESH SYSTEM to idealne rozwiązanie dla zestawów podtynkowych z bezkołnierzową miską zawieszaną z technologią CleanOn, gdzie brak kołnierza nie wyklucza możliwości stosowania środków odświeżająco-czyszczących. Jedna kostka odświeżająca zapewni ciągłe odświeżenie toalety przez 1 miesiąc, jednocześnie zapewniając działanie czyszczące i antybakteryjne.

Łatwo dostępny koszyczek FRESH SYSTEM na tabletki do WC gwarantuje kompleksową higieną w toalecie.
Łatwo dostępny koszyczek FRESH SYSTEM na tabletki do WC gwarantuje kompleksową higieną w toalecie.

Wygoda użytkowania

Marka Cersanit oferuje rozwiązania, które mają wpływ na wygodę użytkowania. Elementy stelaża AQUA - wykonane ze sprawdzonych materiałów, są trwałe i niezawodne. Jednoczęściowy zbiornik, wyprodukowany w technologii rozdmuchu z jednego kawałka tworzywa, to gwarancja szczelności. Brak zgrzewów na zbiorniku całkowicie eliminuje ryzyko przecieków, co jest bardzo ważne przy zabudowie podtynkowej.

Wszystkie elementy stelaża AQUA objęte są gwarancją na okres 10 lat. Cersanit gwarantuje dostępność części zapasowych przez okres 25 lat i dzięki temu zużyty element można szybko i łatwo wymienić na oryginalną część. Unikatowy Numer Identyfikacyjny Cersanit, którym zostały oznaczone wszystkie stelaże AQUA, pomaga w sprawnym dopasowaniu części zamiennych i pozwala na zidentyfikowanie produktu nawet po wielu latach od czasu jego montażu.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Od beżu do blasku: Jak odmienić toaletę w jeden weekend?
Od beżu do blasku: Jak odmienić toaletę w jeden weekend?