Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną?

Rodzaj zastosowanego systemu grzewczego ma bardzo istotny wpływ na to, jak wysokie rachunki będą płacili mieszkańcy za ogrzewanie domu i ciepłą wodę. Oznacza to, że inwestując w pompę ciepła i ogniwa fotowoltaiczne, nie tylko zapewniamy domownikom wyższy komfort i zdrowsze warunki do mieszkania, i to za mniejsze pieniądze. Podnosimy też w ten sposób wartość naszego domu na rynku nieruchomości.

aktualizacja: 2019-05-21 05:49:03

Warto więc zainwestować w rozwiązania, które są nie tylko energooszczędne i bezobsługowe, ale i przyjazne dla środowiska. Oznacza to, że należy wybierać przede wszystkim takie urządzenia grzewcze, które nie emitują do atmosfery szkodliwych związków chemicznych, a do swego działania wykorzystują w maksymalnym stopniu energię z źródeł odnawialnych. Takim właśnie nowoczesnym rozwiązaniem jest instalacja z pompą ciepła, zasilana prądem z domowej instalacji fotowoltaicznej. Dla domowników ważne jest też to, że taka instalacja jest praktycznie bezobsługowa i można nią bardzo precyzyjnie sterować, także będąc poza domem. Wystarczy jedynie pamiętać, by raz w roku został wykonany przegląd techniczny przez autoryzowanego serwisanta. Wtedy taki system będzie działał efektywnie i bezawaryjnie.

Nie należy też zapominać, że energia elektryczna z zainstalowanych w naszym domu ogniw fotowoltaicznych będzie zasilała nie tylko pompę ciepła, ale też oświetlenie domu oraz znajdujące się w nim urządzenia AGD i RTV. Oznacza to obniżenie rachunków za prąd, a tym samym stałych kosztów eksploatacyjnych.

Marka Vaillant ma w swojej ofercie zarówno nowoczesne pompy ciepła, jak i systemy fotowoltaiczne, wyróżniające się nie tylko bardzo wysoką sprawnością i zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi, ale także eleganckim designem. To ważne, ponieważ kupując różne instalacje od tego samego producenta, mamy gwarancję, że będą one ze sobą dobrze i bezawaryjnie współpracować.

Anna Augustyniak
Koordynator ds. Komunikacji Marketingowej Vaillant Group

www.vaillant.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje