Współczesne trendy w nawierzchniach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Współczesne trendy w nawierzchniach

Przed laty, nawierzchnie brukowe wokół domu czy w przestrzeni publicznej projektowane były przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność użytkową, jako nawierzchnie utwardzone dla ruchu pieszego lub samochodowego. Aspekt wizualny był drugorzędny i nie stanowił zasadniczego tematu przy realizacji inwestycji. Dominowały głównie drobne kostki brukowe typu Behaton czy Holland, w podstawowej kolorystyce szarej lub czerwonej, które były układane na podjazdach, ścieżkach, tarasach oraz placach miejskich.

aktualizacja: 2019-05-21 06:41:30

Z biegiem czasu i rozwojem technologicznym, prekursorzy wśród producentów wyrobów betonowych tacy jak firma Bruk-Bet®, zaczęli wprowadzać do oferty kostki brukowe i płyty tarasowe, których warstwa licowa była specjalnie uszlachetniana i gwarantowała wysokie walory dekoracyjne. To był początek produkcji wyrobów z serii Prestige, które aktualnie stanowią główną ofertę produktową i są najchętniej stosowanymi nawierzchniami zarówno przez klientów indywidualnych jak i przez architektów przestrzeni miejskich.

Aktualnie inwestorzy mogą wybierać pomiędzy wielobarwnymi powierzchniami Color-Mix®, śrutowanymi szlachetnymi grysami Rustical® i Teratec® czy wyjątkowymi wzorami Metalic-color o połyskujących perłowych kolorach nawierzchni. Dodatkowo najlepsze wyroby zabezpieczane są specjalną powłoką ochronną Perlon® Lamino®, która uodparnia nawierzchnie przed powstawaniem trwałych zabrudzeń użytkowych oraz wzmacnia kolorystykę i zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Moda na nowoczesne formy i dekoracyjną spójność przeniosły się także na przydomowe podwórko i tendencje w dziedzinie budownictwa.

Zwarta, kompaktowa bryła budynku, pozbawiona charakterystycznych dla tradycyjnej architektury elementów konstrukcyjnych, wyróżnia się prostotą i wymaga podkreślenia jej ascetycznego designu równie zgeometryzowanymi oraz kubicznymi formami. Z tego względu inwestorzy i architekci coraz częściej rezygnują z drobnych kostek na podjeździe czy na placach miejskich na rzecz wielkoformatowych kwadratowych lub prostokątnych płyt brukowych, których rozmiar pozwala uzyskać kompozycję spójną z modernistycznym obiektem mieszkalnym czy biurowym, nowoczesnym tarasem oraz symetrią ogrodu.

Jarosław Kwaśniak
Product Manager Bruk-Bet®

www.bruk-bet.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje