Współczesne trendy w nawierzchniach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Współczesne trendy w nawierzchniach

Przed laty, nawierzchnie brukowe wokół domu czy w przestrzeni publicznej projektowane były przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność użytkową, jako nawierzchnie utwardzone dla ruchu pieszego lub samochodowego. Aspekt wizualny był drugorzędny i nie stanowił zasadniczego tematu przy realizacji inwestycji. Dominowały głównie drobne kostki brukowe typu Behaton czy Holland, w podstawowej kolorystyce szarej lub czerwonej, które były układane na podjazdach, ścieżkach, tarasach oraz placach miejskich.

aktualizacja: 2019-05-21 06:41:30

Z biegiem czasu i rozwojem technologicznym, prekursorzy wśród producentów wyrobów betonowych tacy jak firma Bruk-Bet®, zaczęli wprowadzać do oferty kostki brukowe i płyty tarasowe, których warstwa licowa była specjalnie uszlachetniana i gwarantowała wysokie walory dekoracyjne. To był początek produkcji wyrobów z serii Prestige, które aktualnie stanowią główną ofertę produktową i są najchętniej stosowanymi nawierzchniami zarówno przez klientów indywidualnych jak i przez architektów przestrzeni miejskich.

Aktualnie inwestorzy mogą wybierać pomiędzy wielobarwnymi powierzchniami Color-Mix®, śrutowanymi szlachetnymi grysami Rustical® i Teratec® czy wyjątkowymi wzorami Metalic-color o połyskujących perłowych kolorach nawierzchni. Dodatkowo najlepsze wyroby zabezpieczane są specjalną powłoką ochronną Perlon® Lamino®, która uodparnia nawierzchnie przed powstawaniem trwałych zabrudzeń użytkowych oraz wzmacnia kolorystykę i zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Moda na nowoczesne formy i dekoracyjną spójność przeniosły się także na przydomowe podwórko i tendencje w dziedzinie budownictwa.

Zwarta, kompaktowa bryła budynku, pozbawiona charakterystycznych dla tradycyjnej architektury elementów konstrukcyjnych, wyróżnia się prostotą i wymaga podkreślenia jej ascetycznego designu równie zgeometryzowanymi oraz kubicznymi formami. Z tego względu inwestorzy i architekci coraz częściej rezygnują z drobnych kostek na podjeździe czy na placach miejskich na rzecz wielkoformatowych kwadratowych lub prostokątnych płyt brukowych, których rozmiar pozwala uzyskać kompozycję spójną z modernistycznym obiektem mieszkalnym czy biurowym, nowoczesnym tarasem oraz symetrią ogrodu.

Jarosław Kwaśniak
Product Manager Bruk-Bet®

www.bruk-bet.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny