Jakie dodatki pasują do beżowej łazienki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Jakie dodatki pasują do beżowej łazienki?

Zmieniając się trendy w modzie dotyczącej aranżacji wnętrz sprawiają, że również inne produkty ulegają zmianom. Bardzo często chodzi przede wszystkim o kolory, które w danym momencie są najbardziej popularne i wykorzystywane we wnętrzach. Szczególnie jak chodzi o pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka, kolorystyka materiałów wybranych na wyłożenie lub pomalowanie ścian wpływa na kolejne kroki, czyli odpowiedni wybór dodatków.

aktualizacja: 2022-10-12 08:26:45

Beże i kremowe barwy w łazience

Niektórzy sądzą, że beże w łazience sprawią, że pomieszczenie to będzie monotonne. Jednak jest to błędne myślenie, beżowy kolor przede wszystkim sprawia, że pomieszczenia wydają się znacznie bardziej przytulne i ciepłe. Dlatego też kolor ten jest polecany do dużych łazienek, aby nadać im nieco przytulniejszego charakteru.

Można zastosować płytki w różnych odcieniach, aby dzięki temu przełamać nieco monotonię koloru. Jednak z pewnością elementami, który nadaje łazience ciekawego charakteru są odpowiednio dobrane dodatki.

Warto pamiętać, aby do łazienki w której zastosowano beżowe płytki na podłogę i ściany nie stosować wanny czy umywalki w tym samym kolorze. Mogą bowiem się zlewać i przez to ginąć w całości pomieszczenia.

Kolory dodatków do beżowej łazienki

Dodatki które będą stosowane w beżowej łazience powinny być dobrane tak, aby były kontrastowe do głównej barwy. Dlatego niezwykle popularne są takie jak biele, czerń czy odcienie szarości.

Najczęściej stosuje się białe elementy ceramiczne, zaś inne dodatki jak wieszaki czy akcesoria w nieco innych odcieniach. Ciekawym pomysłem jest na pewno zastosowanie białych mebli i ciemnych akcesoriów.

Czerń jest kolorem, który często jest wybierany jako kolor akcesoriów jak pojemniki na mydło czy do przechowywania oraz takich jak grzejniki.

Popularne również jest stosowanie elementów armatury łazienkowej w czarnym kolorze do białej ceramiki. Trzeba jednak pamiętać o regularnym ich czyszczeniu z pozostałej wody, bowiem kamień który wytrąca się z wody może na nich pozostawiać nieprzyjemnie wyglądające jasne smugi.

Szary kolor doskonale sprawdza się w łazienkach, ponieważ nie tylko doskonale odcina się na tle beżu, ale również nie widać na nich zabrudzeń, takich jak na przykład smugi z wody czy mydła.

Często także stosuje się szare wstawki na podłodze czy ścianach, poprzez wykonanie pasów z szarych płytek pośród głównego koloru beżowego.

Powinny być one jednak dobrze rozplanowane, jak chodzi o ich rozmieszczenie, najlepiej jeśli wyznaczają pewne sfery w łazience, na przykład oddzielają umywalkę czy wannę od pozostałej części łazienki.

Ciekawym kolorami, jak chodzi o przełamanie monotonii beżu są barwy takie jak niebieski czy ciemny pomarańczowy.

Tutaj jednak nie należy przesadzać z ich ilością ani nie łączyć ich ze sobą. Może bowiem dojść do sytuacji, w której nadmiar dodatków zamiast zdobić wnętrze sprawi, że będzie ono krzykliwe i zapanuje w nim chaos zamiast spokoju.

Bardziej kolorowe dodatki należy stosować z umiarem, mogą to być na przykład ręczniki i dywanik czy niewielkie akcesoria jak mydelniczki.

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz
Fotografia otwierająca: pixabay.com

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!