Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle - krok po kroku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle - krok po kroku

Posiadanie własnego domu oznacza na ogół odpowiednią liczbę pokoi, dla każdego członka rodziny. Z własnego lokum cieszą się przede wszystkim dzieci. W końcu mają dużo przestrzeni na swoje skarby i zabawki, wygodne miejsce do spania, nauki i do zabawy z kolegami. Aby wnętrze to spełniało oczekiwania najmłodszych, powinno być kolorowe i dostosowane do zainteresowań dziecka.

Przy użyciu kilku farb i narzędzi w prosty i szybki sposób można - używając własnej wyobraźni i korzystając z inspiracji - zaaranżować bajkową przestrzeń z ulubionymi postaciami maluchów i stworzyć różowy pokój wróżki, niebieski superbohatera, zielony dla miłośnika zwierząt, dżungli i podróży lub szaro-granatowy dla małego kosmonauty.

Lakierowanie drobnych przedmiotów z drewna
 
Rob in Wood do malowania zabawek z drewna wybrał Lakier Akrylowy Vidaron. Preparat, który spełnia surowe wymagania europejskiej normy PN EN 71.3 - Bezpieczeństwo Zabawek.

Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle

Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 1) Wykonanie dekoracji zaczynamy od przygotowania tła
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 1) Wykonanie dekoracji zaczynamy od przygotowania tła. Całą powierzchnię ściany malujemy wałkiem na niebieski kolor Po wyschnięciu ściany, czyli po ok. 2 godzinach nakładamy drugą warstwę farby.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 2) W dolnej części fragmentu ściany przyklejamy taśmę malarską, wyznaczającą kontur rozwianej, bujnej trawy
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 2) W dolnej części fragmentu ściany przyklejamy taśmę malarską, wyznaczającą kontur rozwianej, bujnej trawy. Tę przestrzeń - od taśmy do podłogi - malujemy zieloną farbą.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 3) W podobny sposób wyklejamy ramy pni drzewa, używając do tego taśmy malarskiej
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 3) W podobny sposób wyklejamy ramy pni drzewa, używając do tego taśmy malarskiej. Następnie ich wnętrze malujemy na kolor brązowy.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 4) Linijką lub miarką odmierzamy długości sznurka odpowiadające różnym promieniom okręgów, które uformują koronę drzewa
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 4) Linijką lub miarką odmierzamy długości sznurka odpowiadające różnym promieniom okręgów, które uformują koronę drzewa. Końce sznurka zakręcamy na ołówkach. Jeden ołówek przytrzymujemy w środku koła, a drugim obrysowujemy linię okręgu, tak aby stykał się on z pniem drzewa.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 5) Za pomocą wąskiego pędzelka i kilku kolorowych farb malujemy wnętrze okręgów korony drzewa
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 5) Za pomocą wąskiego pędzelka i kilku kolorowych farb malujemy wnętrze okręgów korony drzewa.
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 6) Wycinamy z kartki papieru lub kartonu fryzury trolli. Powstałe szablony przyklejamy do trawy na ścianie taśmą malarską tak, aby uzyskać wrażenie ukrywającego się stworka. Wnętrze szablonu wypełniamy farbą w dowolnym kolorze.

Zobacz, jak wykonać taką dekorację

Redakcja BD
zdjęcia: Akzo Nobel (Dulux)

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje