Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle - krok po kroku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle - krok po kroku

Posiadanie własnego domu oznacza na ogół odpowiednią liczbę pokoi, dla każdego członka rodziny. Z własnego lokum cieszą się przede wszystkim dzieci. W końcu mają dużo przestrzeni na swoje skarby i zabawki, wygodne miejsce do spania, nauki i do zabawy z kolegami. Aby wnętrze to spełniało oczekiwania najmłodszych, powinno być kolorowe i dostosowane do zainteresowań dziecka.

Przy użyciu kilku farb i narzędzi w prosty i szybki sposób można - używając własnej wyobraźni i korzystając z inspiracji - zaaranżować bajkową przestrzeń z ulubionymi postaciami maluchów i stworzyć różowy pokój wróżki, niebieski superbohatera, zielony dla miłośnika zwierząt, dżungli i podróży lub szaro-granatowy dla małego kosmonauty.

Lakierowanie drobnych przedmiotów z drewna
 
Rob in Wood do malowania zabawek z drewna wybrał Lakier Akrylowy Vidaron. Preparat, który spełnia surowe wymagania europejskiej normy PN EN 71.3 - Bezpieczeństwo Zabawek.

Wykonujemy dekorację w pokoju dziecka - kolorowe trolle

Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 1) Wykonanie dekoracji zaczynamy od przygotowania tła
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 1) Wykonanie dekoracji zaczynamy od przygotowania tła. Całą powierzchnię ściany malujemy wałkiem na niebieski kolor Po wyschnięciu ściany, czyli po ok. 2 godzinach nakładamy drugą warstwę farby.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 2) W dolnej części fragmentu ściany przyklejamy taśmę malarską, wyznaczającą kontur rozwianej, bujnej trawy
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 2) W dolnej części fragmentu ściany przyklejamy taśmę malarską, wyznaczającą kontur rozwianej, bujnej trawy. Tę przestrzeń - od taśmy do podłogi - malujemy zieloną farbą.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 3) W podobny sposób wyklejamy ramy pni drzewa, używając do tego taśmy malarskiej
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 3) W podobny sposób wyklejamy ramy pni drzewa, używając do tego taśmy malarskiej. Następnie ich wnętrze malujemy na kolor brązowy.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 4) Linijką lub miarką odmierzamy długości sznurka odpowiadające różnym promieniom okręgów, które uformują koronę drzewa
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 4) Linijką lub miarką odmierzamy długości sznurka odpowiadające różnym promieniom okręgów, które uformują koronę drzewa. Końce sznurka zakręcamy na ołówkach. Jeden ołówek przytrzymujemy w środku koła, a drugim obrysowujemy linię okręgu, tak aby stykał się on z pniem drzewa.
Kolorowe trolle w pokoju dziecka - krok 5) Za pomocą wąskiego pędzelka i kilku kolorowych farb malujemy wnętrze okręgów korony drzewa
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 5) Za pomocą wąskiego pędzelka i kilku kolorowych farb malujemy wnętrze okręgów korony drzewa.
Dekoracja w pokoju dziecka - krok 6) Wycinamy z kartki papieru lub kartonu fryzury trolli. Powstałe szablony przyklejamy do trawy na ścianie taśmą malarską tak, aby uzyskać wrażenie ukrywającego się stworka. Wnętrze szablonu wypełniamy farbą w dowolnym kolorze.

Zobacz, jak wykonać taką dekorację

Redakcja BD
zdjęcia: Akzo Nobel (Dulux)

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje